عمده فروشی اینترنتی و مزایای بی‌نظیر آن

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده که عمده فروشی اینترنتی یا به طور کلی‌تر عمده فروشی چیست. در این مقاله تعریف عمده فروشی را به زبان ساده بیان خواهیم کرد و در ادامه در مورد مدل‌ها و انواع عمده فروشی، نقش عمده فروشی، خرید عمده، مدل درآمدزایی عمده فروشی، محصولاتی که در عمده فروشی به فروش می‌رسند و همه چیز درباره عمده فروشی آنلاین بحث خواهیم کرد. با ویترین نت همراه باشید.

عمده فروشی اینترنتی

محصولات خود را به طور عمده و آنلاین از ویترین نت بخرید

عمده فروشی اینترنتی

خرید عمده را از چه طریقی انجام دهیم؟

پلتفرم ویترین نت با ایجاد بستری برای خرید عمده و آنلاین محصولات این امکان را به شما می‌دهد که محصولات خود را به طور عمده خریداری کنید و با درگاه پرداخت امن ویترین نت اطمینان داشته باشید که محصولات خود را خیلی سریع و راحت دریافت می‌کنید.

از مزایای خرید عمده به طور آنلاین می‌توان به کاهش وقت و هزینه، افزایش سرعت خرید، خرید محصول با قیمت پایین‌تر نسبت به بازار، افزایش راحتی و دوری از شلوغی شهر اشاره کرد.
برای انجام خرید سریع و آسان، تنها با چند کلیک از منزل یا محل کار خود محصول مورد نظر را به طور عمده و آنلاین از ویترین نت خریداری کنید و به سرعت تحویل بگیرید.
 

عمده فروشی چیست؟

عمده فروشی به نوعی تجارت اشاره دارد که مقادیر زیادی از کالاها را مستقیما از تولید یا توزیع کنندگان خریداری کرده، آن‌ها را انبار می‌کند و به شرکت‌های دیگر می‌فروشد. با توجه به خرید سفارشات با حجم بالا، عمده فروشان به طور معمول قادر به خرید عمده محصولات از تولید کنندگان با قیمت پایین‌تر و اضافه کردن حاشیه سود به آن‌ها هستند.

به بیان ساده‌تر عمده فروشی، عبارت است از فروش کالا به هر کسی (فرد یا سازمان)، به غیر از مصرف کننده نهایی آن کالا.

با ثبت نام رایگان در ویترین نت همین حالا عمده فروشی آنلاین خود را افتتاح کنید

عمده فروشان که گاهی به عنوان عامل میانه شناخته می‌شوند، نشان دهنده‌ی یکی از لینک‌های زنجیره‌ای هستند که اکثر کالاها در راه بازار، از این عامل عبور می‌کند. عمده فروشان به عنوان واسط بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کالا، باعث تسهیل حمل و نقل، آماده‌سازی کمیت و انبار و ذخیره‌سازی برای مشتریان می‌شوند.

بودن عمده فروشی‌ها، در صنایع مختلفی از جمله خودرو، محصولات غذایی، لوازم بهداشتی، لوازم الکتریکی و تولیدات خام کشاورزی بسیار مهم است. بودن آن‌ها به ویژه برای خرده فروشان نیز ضروری و مهم هستند.

یک عمده فروش ممکن است کنترل عملیات خرده فروشی را داشته باشد، اما هرگز محصولات را به مشتری نهایی نمی‌فروشد. در واقع، بسیاری از عملیات عمده فروشی متعلق به خرده فروشان یا تولید کنندگان است. حتی در این موارد، شرکت عمده فروشی برای تسهیل انتقال کالا از یک منطقه، به تقاضای بازار در منطقه دیگری بستگی دارد.

عمده فروشان زمانی می‌توانند موفق شوند که به درستی از نیازهای مشتریان آگاه باشند. این مشتریان می‌توانند خرده فروشان یا دیگر عمده فروشان باشند.

عمده فروشی چیست

انواع عمده فروشی

اگرچه روش‌های بسیار زیادی برای طبقه بندی عمده فروشان وجود دارد، اما بیشتر دسته بندی‌های زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عمده فروشان بازرگان

این تامین کنندگان عمده فروشی خود را دارند و محصولات یا خدمات خود را تولید کرده و آن‌ها را به نمایندگان فروش، خرده فروشان، توزیع کنندگان و دیگر عمده فروشان می‌فروشند. اگر شما محصولات را مستقیما از تامین کننده خریداری کنید، می‌توانید بهترین قیمت‌ها و حاشیه سود خوبی را بدست آورید.

عمده فروشان عمومی

عمده فروشانی که در این دسته بندی قرار دارند، معمولا محصولات و خدماتی را در کمیت زیاد از تامین کنندگان خریداری می‌کنند و با اضافه کردن مقدار سودی بر روی آن‌ها، در مقادیر کم به توزیع کنندگان، خرده فروشان و نمایندگی‌ها می‌فروشند. این نوع عمده فروشان  اغلب دارای چندین تامین کننده هستند تا تنوع دامنه محصول و انتخاب مشتریان خود را داشته باشند. این نوع عمده فروش ممکن است محصولاتی را از تعدادی از صنایع مختلف و در چند دسته مختلف به فروش به رسانند.

عمده فروشان تخصصی

این نوع عمده‌فروشی به فروش محصولات در یک صنعت یا دسته‌بندی خاص محصول می‌پردازد. اما ممکن است محصولاتی از تامین کنندگان متعدد داشته باشند. از آنجا که عمده فروشان تخصصی در یک صنعت یا محصول خاص تخصص دارند، باید دانش خوب و قیمت‌گذاری مناسب در مورد محصول داشته باشند.

عمده فروشان محصولات خاص

این نوع عمده فروشی، عمدتا بر روی یک محصول خاص مانند کفش یا ... تمرکز دارد. آن‌ها ممکن است محصول خاص را در چند مارک یا برند عرضه کنند. تولیدکنندگان با استفاده از این نوع عمده فروشی، یک یا چند محصول خود را به فروش می‌رسانند.

عمده فروشی اینترنتی

عمده فروشان در عمده فروشی آنلاین محصولات خود را با نرخ تخفیفی به فروش می‌رسانند و این به دلیل کاهش هزینه‌های سربار خود مانند اجاره و ساختمان‌های فیزیکی است. بنابراین این نوع عمده فروشان، می‌توانند درصد کمی به قیمت خریداری شده خود اضافه کنند. این در حالی است که حاشیه سودشان نیز محفوظ است. وب سایت ویترین نت یک عمده فروشی اینترنتی است که با گردآوری فروشندگان مختلف یک پلتفرم عمده فروشی بزرگ راه‌‌اندازی کرده است و خریداران نیز می‌توانند محصولات مورد نیاز خود را در این وب سایت خریداری کنند.

آیا عمده فروشی کسب‌ و کار مناسبی است؟

بله همینطور است. اما ورود به این حیطه نیازمند آگاهی و سرمایه‌ی زیادی است. همچنین باید ارتباطات خوبی نیز داشته باشید تا با استفاده از آن، غلطک قراردادهای خوب را به چرخه درآورید. چند سالی است که عمده فروشی تقریبا به خرده فروشی هم تبدیل شده است. برای مثال فروشگاه‌های زنجیره‌ای کاستکو در آمریکا بر این اساس شکل گرفته‌اند که کالا به طور مستقیم به مصرف کننده فروخته می‌شود.

عمده فروشی اینترنتی

چرا عمده فروش‌ها به طور مستقیم محصولات خود را می‌فروشند؟

طبق یک قانون نانوشته که در ابتدا اشاره کردیم، عمده فروشان هیچگاه حاضر به فروش عمده محصولات خود به مشتری نهایی نمی‌شوند. اما چه چیزی باعث شد که این اتفاق بیافتد؟ در مدل قدیمی، عمده فروش‌ها تنها به خوش نامیِ خرده فروش‌ها وابسته بودند تا بتوانند به مشتری دسترسی داشته و محصولات را بفروشند. با ایجاد وب‌سایت‌هایی نظیر آمازون و اتسی، مشخص است که مصرف‌کنندگان دیگر فقط آنچه را که صرفا در دسترس است خریداری نمی‌کنند، بلکه آنها به‌دنبال اقلام خاصی هستند که نیازها و سلایق‌شان را برآورده سازد. آنها با نادیده گرفتن هزینه‌های ذخیره‌سازی و سود عمده فروش‌ها، می‌توانند محصولات را با قیمت کمتری نسبت به تولیدکنندگان هم بفروشند که این مسئله، خرید از چنین فروشگاه‌هایی را برای مصرف‌کنندگان جذاب‌تر هم می‌کند.

خرید و فروش عمده

عمده فروشی در کسب‌وکارهای اینترنتی

سال‌ها است که عمده فروشان به عنوان واسطه بین تامین کنندگان و مصرف کنندگان فعالیت می‌کنند. آن‌ها کالاها را در حجم بالا و قیمت کم از تولیدکنندگان خریداری کرده و سپس با قیمتی بالاتر به مصرف کنندگان می‌فروشند. به طوری که حتی بعضاً بیشتر از تولیدکننده نیز سود کسب می‌کنند. تولیدکنندگان نیز بر اساس این مدل به کسب و کار خود ادامه می‌دادند، چون تنها راهی بود که می‌توانستند محصولات‌شان را در سبد خرید مشتری قرار دهند. عمده فروش‌ها، نیروی انسانی، زیرساخت‌های لازم و فضای انباری فراهم می‌کردند که تولیدکنندگان به‌تنهایی نمی‌توانستند از پس هزینه‌های آن بربیایند. با ظهور اینترنت و خرید و فروش عمده در اینترنت این امکان برای تامین کنندگان به دست آمد که از حلقه عمده فروشی عبور کرده و محصولاتشان را مستقیما به دست مصرف کننده برسانند. امروزه و با ظهور پدیده‌ی عمده فروشی اینترنتی، عمده فروش‌ها و خرده‌فروش‌های سنتی، حتی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های شرکتی و سازمانی، آشکارا نگران وضعیت خود هستند. این شرایط رقابت بی‌سابقه‌ای را برای آنها رقم می‌زند. آنها حتی بعضاً با قیمت‌هایی روبرو می‌شوند که نمی‌توانند با آنها برابری کنند، مگر اینکه متحمل ضرر شوند.

عمده فروشی اینترنتی

مزایای عمده فروشی اینترنتی

۱- دسترسی به مخاطبان بیشتر در سراسر کشور

تولیدکنندگان و تامین کنندگان محصولات و خدمات، معمولا در داخل و اطراف همان منطقه جغرافیایی مشغول خرید و فروش هستند. آن‌ها اغلب برای رساندن خدماتشان به سراسر کشور، گاها دچار مشکل می‌شوند. این مشکل به طور قطع با خرید و فروش عمده آنلاین، حل خواهد شد.

۲- امنیت پرداخت بالا در هر معامله

یکی دیگر از معضلات تامین کنندگان محصولات، پس گرفتن پرداخت‌ها در فرآیند توزیع می‌باشد. همه تامین کنندگان به پرداخت چکی با دید منفی می‌نگرند. دلیل این دید منفی پرداخت‌های با تاخیر و بدقولی‌ها می‌باشد. در مقابل پرداخت چکی، کسب و کار اینترنتی و پرداخت آنلاین بسیار ایمن و سریع است و تامین کنندگان از این روش، بسیار استقبال می‌کنند و حتی حاضر به ارائه تخفیفات نیز می‌شوند.

۳- توسعه‌ی کسب و کار به یک شیوه مناسب

هر فروشنده و کسب‌وکاری دوست دارد بیزینس خود را گسترش دهد. اما همین مسئله به هزینه‌های زیادی اعم از تشکیل تیم فروش، ساختمان مجهز و ... نیازمند است. به هرحال با یک عمده فروشی آنلاین، فروشنده برای فروش عمده آنلاین متحمل مخارج زیادی نخواهد شد و بطور معجزه‌آسایی بسیاری از هزینه‌ها حذف می‌گردد.

۴- عدم نیاز به دانش فنی از سوی تولید کننده

ساخت یک وب سایت یا اپلیکیشن برای کسب وکار آنلاین نیاز به کارشناس فنی و صرف هزینه زیاد دارد. علاوه بر این، مدیریت تکنولوژی بستگی به شایستگی و خبره بودن افراد نیز دارد. اپلیکیشن‌های عمده فروشی اینترنتی و آنلاین، تیم‌های تخصصی و فنی خود را دارند که مسئولیت ساخت و به روزرسانی مداوم برنامه با آنها می‌باشد و مدیر فروش و همچنین مدیر کسب‌وکار می‌تواند تمام تمرکز خود را به گسترش بیزنس و افزایش فروش معطوف سازد.

از ۱۱ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر
  • فروشگاه اينترنتي(۲۸ آبان ۱۳۹۷)

    مطلب فوق بسیار عالی هست و مزایای فوق را در جهت فروش اینترنتی که علاوه بر کسب در آمد و توسعه کسب و کار نتایج خوبی را پیشبرد دانسته ها برای جلب رضایتن مشتری بصورت اصولی را در برخواهد داشت

    نظر شما
02191015263
تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .