شرایط دریافت وام های کشاورزی

وام جهاد کشاورزی:

اصولا وام جهاد کشاورزی نقش مهمی را در رونق گرفتن تولید و صادرات محصولات کشاورزی و به تبع آن افزایش درآمد ارزی ایجاد می کنند. این وام ها و تسهیلات در کشاورزی به خصوص برای مزرعه داران یا افرادی که در رشته های مرتبط کشاورزی از قبیل باغداری نیز مشغول به فعالیت می باشند، از اهمیت فراوانی برخوردار است.  

راه اندازی خط تولید یا هر گونه نوآوری در این زمینه نیز محتاج تسهیلات در کشاورزی می باشد. در این مطلب سعی می کنیم تا شما را با روش های مختلف اخذ وام کشاورزی و یا شرایط دریافت وام کشاورزی بیشتر آشنا کنیم و ابهامات این موضوع را برطرف سازیم.

 

تسهیلات دریافت وام کشاورزی از بانک های ایران به شرح زیر است

 

شرایط دریافت وام کشاورزی:

در صورتی که شما دارای طرح های توجیهی و مناسبی برای سرمایه گذاری باشید، یعنی به طور کلی واجد شرایط دریافت وام کشاورزی نیز می باشد. در بسیاری از موارد به شرطی که شما دارای اراضی وسیعی باشید، بانک ها از جمله بانک کشاورزی که به گونه ای متولی این طرح ها محسوب می شود، می تواند با سرمایه گذاری و اجرای طرح ها و عملیات مختلف بدون اخذ وثیقه ملکی آن را در اختیار شما قرار دهد.

این وام ها اغلب کم بهره بوده و در فرصت های مناسب یک تا سه ساله که از آن به عنوان مدت زمان استراحت نیز نام برده می شود، تا بازپرداخت نخستین قسط وام کشاورزی پرداخت می شود.

 

وام کشاورزی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

از مواردی که می تواند زمینه اشتغالزایی در این صنعت را تقویت کند، کشت متراکم و گلخانه ای می باشد. فعالیت در این بخش نیاز به تجهیزات گلخانه ای مختلفی دارد.

حمایت های دولتی از این طرح ها همچنان ادامه دارد. امروزه شرایط دریافت وام جهاد کشاورزی دچار تغییرات زیادی شده است. به طوری که دریافت تسهیلات در کشاورزی در مقایسه با حدود یک دهه قبل در ایران بهتر شده است.

در صورتی که شما دارای مرغداری، گاوداری یا طرح های پرورش ماهی و زنبور عسل هستید، در بعضی مواقع ضمن گذراندن دوره های توجیهی از طریق جهاد کشاورزی می توانید برای دریافت وام معرفی شده، مبلغ مقرر شده را پس از طی مراحل کارشناسی و اخذ مدارک لازم دریافت نمایید.

طرح های دیگری از قبیل مکانیزاسیون زمین های کشاورزی یا راه اندازی خط تولید جوجه کشی یا راه اندازی خط تولید بسته بندی محصولات کشاورزی نیز می تواند در زمره طرح های دریافت وام کشاورزی به شمار بیاید.

 

وام کشاورزی به چه کسانی تعلق می گیرد؟

 

انواع تسهیلات اعتباری:

بانک کشاورزی در قبال عملیات بانکی ای که انجام می دهد، مبالغی را به عنوام وام کشاورزی به افراد می پردازد. تأمین منابع مالی این وام به صورت زیر است:

 

با بهره گیری از منابع داخلی: 

خود بانک مبلغ این وام را در چارچوب ضوابط و مقررات خود و همچنین با استفاده از منابع در دسترس جامعه تامین می کند.

 

با استفاده از صندوق توسعه ملی:

صندوق های ثروت ملی با این هدف پایه گذاری می شوند که، بخش عظیمی از ذخایر ارزی مورد سودهی قرار بگیرند.

این موضوع مزایای زیادی دارد و سبب می شود که موارد زیر اتفاق بیفتد:

 • همراه شدن با اقتصاد بین المللی و منطقه ای را قوت بخشند.
 • مسئولیت حفظ ثبات اقتصاد ملی را برعهده می گیرد.
 • اقتصاد داخلی کشور را مورد حمایت قرار می دهد.
 • ذخیره سازی پس انداز بین نسلی رخ می دهد.
 • سبب حمایت از سرمایه گذاران خارجی در ایران (هم به صورت مستقل و هم به صورت شریکهای ایرانی) می شود.

 

با بهره گیری از وجوه اداره شده:

وجوه اداره شده، وجوهی هستند که دستگاه اجرایی آن ها را از محل اعتبار منابع داخلی در اختیار خود و یا از اعتبارهای کمک‌های فنی و اعتباری قوانین بودجه، تأمین می‌کند.

این وجوه در اختیار بانک قرار می گیرد تا بانک آن ها را با توجه به ضوابط و مقررات خود (پس از معرفی اشخاص حقیقی و حقوقی از سوی دستگاه اجرایی) پرداخت کند. این پرداخت ها در قالب تسهیلات زیر می باشد:

 • تسهیلات تلفیقی
 • تسهیلات بلاعوض
 • تسهیلات یارانه دار
 • تسهیلات بدون سود

 

با استفاده از وجوه تبصره ای:

وجوه تبصره ای اعتباری است که همه ساله در راستای اهداف مشروح، برای اختصاص دادن به بخش‌های مختلف اقتصادی منظور می شود. این اعتبار مستقیما از طریق بانک مرکزی برای اجرا به سایر بانک‌های عامل ابلاغ می شود.

 

طرح باید توجیه کافی برای جذب سرمایه را داشته باشد.

هر چند دریافت وام کشاورزی گاهی بدون دریافت وثیقه انجام می شود، ولی اغلب طرح هایی که شما به بانک ارائه می دهید باید سرمایه منطقی و معقولانه ای متناسب با نوع طرح را ایجاب نماید. یعنی اگر قرار باشد که شما برای دریافت وام کشاورزی به مبلغ 100 میلیون تومان اقدام کنید، لازم است تا واقعا این طرح توجیه اقتصادی مناسب را برای سرمایه گذار در پی داشته باشد. در غیر این صورت در همان مراحل اولیه موفق به تشکیل پرونده نشده و در لیست متقاضیان مربوطه قرار نمی گیرید.

 

همه چیز درباره شرایط دریافت وام های کشاورزی

 

آیا میدانستید امکان خرید اقساطی ماشین آلات بدون نیاز به ضامن در ویترین نت فراهم شده است؟ 

ویترین نت به عنوان بزرگترین عمده فروشی B2B  در ایران این امکان را برای عزیزانی که قصد خرید ماشین آلات و دستگاه ها را به صورت اقساطی دارند، فراهم کرده است. این امکان با چک معتبر کارمندی یا غیرکارمندی به صورت اقساط تا سقف 24 ماه امکان پذیر است. 

بیشتر بدانیم: محاسبه اقساط و بررسی شرایط  خرید عمده و B2B به صورت اقساطی در ویترین نت

پر بازده ترین طرح ها

امروزه طرح های کشت متراکم و گلخانه ای در ایران رو به افزایش است. لزوم تولید محصولات گلخانه ای و با کیفیت به دلیل تقاضای بازار و نیز صادرات این محصولات به کشورهای همسایه و یا منطقه موجب شده است تا استقبال گسترده ای از این طرح صورت گیرد.

خرید ماشین آلات کشاورزی ، خرید تجهیزات و ادوات کشاورزی و نیز طرح هایی راه اندازی خط تولید مرغ گوشتی مرغداری و پرورش ماهی در رتبه های بعدی قرار می گیرند که می توانند دریافت تسهیلات در کشاورزی را در پی داشته باشند.

 

از ۱۶ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر
 • عنایتی(۲۵ دی ۱۳۹۷)

  سلام ، خسته نباشید ، آیا امکان خرید اقساطی از ویترین نت ، فقط برای ماشین آلات کشاورزی هست ؟ من میخوام خط بسته بندی خشکبار راه اندازی کنم ، میتونم از این طریق اقساطی پرداخت کنم ؟ ممنون میشم سریع پاسخ بدید

  نظر شما
 • ویترین نت(۲۵ دی ۱۳۹۷)

  سلام همراه گرامی ، 

  این شرایط برای همه دستگاه ها و ماشین آلات موجود در سایت  با شرط حداقل قیمت یک میلیون تومان و حداکثر آن بستگی به میزان اعتبار خریدار در سیستم بانکی ، قابل اجراست. 

  لطفا حتما صفحه خرید اقساطی در ویترین نت  را مطالعه بفرمایید. 

جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل