خرید چکی

شرایط دریافت وام های کشاورزی

اصولا وام های کشاورزی نقش مهمی را در رونق گرفتن تولید و صادرات محصولات کشاورزی و به تبع آن افزایش درآمد ارزی ایجاد می کنند. این وام ها و تسهیلات در کشاورزی به خصوص برای مزرعه داران یا افرادی که در رشته های مرتبط کشاورزی از قبیل باغداری نیز مشغول به فعالیت می باشند از اهمیت فراوانی برخوردار است.  راه اندازی خط تولید یا هر گونه نوآوری در این زمینه نیز محتاج تسهیلات در کشاورزی می باشد. در این مطلب سعی می کنیم تا شما را با روش های مختلف اخذ وام کشاورزی و یا شرایط دریافت وام کشاورزی بیشتر آشنا کنیم و ابهامات این موضوع را برطرف سازیم.

 

شرایط دریافت وام کشاورزی

در صورتی که شما دارای طرح های توجیهی و مناسبی برای سرمایه گذاری باشید یعنی به طور کلی واجد شرایط دریافت وام کشاورزی نیز می باشد. در بسیاری از موارد به شرطی که شما دارای اراضی وسیعی باشید بانک ها از جمله بانک کشاورزی که متولی این طرح ها به گونه ای محسوب می شود می تواند با سرمایه گذاری و اجرای طرح ها و عملیات مختلف بدون اخذ وثیقه ملکی آن را در نهایت در اختیار شما قرار دهد. در صورتی که شما دارای مرغداری، گاوداری یا طرح های پرورش ماهی و زنبور عسل هستید نیز در بعضی مواقع ضمن گذراندن دوره های توجیهی از طریق جهاد کشاورزی می توانید برای دریافت وام معرفی شده و مبلغ مقرر شده را پس از طی مراحل کارشناسی و اخذ مدارک لازم دریافت نمایید. از جمله موارد دیگری که می تواند زمینه اشتغالزایی در این صنعت را تقویت کند کشت متراکم و گلخانه ای می باشد که حمایت های دولتی از این طرح ها همچنان ادامه دارد. شرایط دریافت وام کشاورزی امروزه دچار تغییرات زیادی شده به طوری که دریافت تسهیلات در کشاورزی در مقایسه با حدود یک دهه قبل در ایران بهتر شده است. طرح های دیگری از قبیل مکانیزاسیون زمین های کشاورزی یا راه اندازی خط تولید جوجه کشی یا راه اندازی خط تولید بسته بندی محصولات کشاورزی نیز می تواند در زمره طرح های دریافت وام کشاورزی به شمار بیاید. این وام ها اغلب کم بهره بوده و در فرصت های مناسب یک تا سه ساله که از آن به عنوان مدت زمان استراحت نیز نام برده می شود تا بازپرداخت نخستین قسط وام کشاورزی پرداخت می شود.

 

تسهیلات دریافت وام کشاورزی از بانک های ایران به شرح زیر است

 

طرح باید توجیه کافی برای جذب سرمایه را داشته باشد.

هر چند دریافت وام کشاورزی گاهی بدون دریافت وثیقه  انجام می شود ولی اغلب طرح هایی که شما به بانک ارائه می دهید باید سرمایه منطقی و معقولانه ای متناسب با نوع طرح را ایجاب نماید. یعنی اگر قرار باشد شما برای دریافت وام کشاورزی به مبلغ 100 میلیون تومان اقدام کنید لازم است تا واقعا این طرح توجیه اقتصادی مناسب را برای سرمایه گذار  در پی داشته باشد در غیر این صورت در همان مراحل اولیه موفق به تشکیل پرونده نشده و در لیست متقاضیان مربوطه قرار نمی گیرید.

 

آیا میدانستید امکان خرید اقساطی ماشین آلات بدون نیاز به ضامن در ویترین نت فراهم شده است؟ 

ویترین نت به عنوان بزرگترین عمده فروشی B2B  در ایران این امکان را برای عزیزانی که قصد خرید ماشین آلات و دستگاه ها را به صورت اقساطی دارند فراهم کرده است. این امکان با چک معتبر کارمندی یا غیرکارمندی به صورت اقساط تا سقف 24 ماه امکانپذیر است. 

بیشتر بدانیم: محاسبه اقساط و بررسی شرایط  خرید عمده و B2B به صورت اقساطی در ویترین نت

 

پر بازده ترین طرح ها

امروزه طرح های کشت متراکم و گلخانه ای در ایران رو به افزایش نهاده و لزوم تولید محصولات گلخانه ای و با کیفیت به دلیل تقاضای بازار و نیز صادرات این محصولات به کشورهای همسایه و یا منطقه موجب شده است تا استقبال گسترده ای از این طرح صورت گیرد. خرید ماشین آلات و ادوات کشاورزی و نیز طرح های راه اندازی خط تولید مرغ گوشتی مرغداری و پرورش ماهی در رتبه های بعدی قرار می گیرند که می توانند دریافت تسهیلات در کشاورزی را در پی داشته باشند.

 

از ۱۰ رای
شما قبلا رای داده اید
محسن حاجی زاده

محسن حاجی زاده

محسن هستم از موسسین وبسایت ویترین نت.

من برای صبحانه "بازاریابی B2B" میخورم ;)

ثـبت نظر
 • عنایتی(۲۵ دی ۱۳۹۷)

  سلام ، خسته نباشید ، آیا امکان خرید اقساطی از ویترین نت ، فقط برای ماشین آلات کشاورزی هست ؟ من میخوام خط بسته بندی خشکبار راه اندازی کنم ، میتونم از این طریق اقساطی پرداخت کنم ؟ ممنون میشم سریع پاسخ بدید

  نظر شما
 • ویترین نت(۲۵ دی ۱۳۹۷)

  سلام همراه گرامی ، 

  این شرایط برای همه دستگاه ها و ماشین آلات موجود در سایت  با شرط حداقل قیمت یک میلیون تومان و حداکثر آن بستگی به میزان اعتبار خریدار در سیستم بانکی ، قابل اجراست. 

  لطفا حتما صفحه خرید اقساطی در ویترین نت  را مطالعه بفرمایید.