بررسی دقیق انواع چسب یک دو سه و کاربردهای آنها

 چسب 123 یکی از پرکاربردترین محصولات در صنایع مختلف می باشد که برای مقاصد و مصارف متعددی استفاده می شود. این چسب در ایران به نام های چسب قطره ای و چسب فوری نیز شناخته می شود. با ویترین نت همراه باشید تا با انواع چسب 123 و کاربردهای آن بیشتر آشنا شوید.

چسب یک دو سه برای نخستین بار در سال 1958 و با نام چسب سیانو اکریلات وارد بازار شد. سیانو اکریلات در ابتدا به منظور استفاده در صنایع تولید شده بود، اما به تدریج و با بهینه سازی آن به سایر مصارف از جمله مصارف خانگی و حتی علوم پزشکی نیز راه پیدا کرد.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت انواع چسب های 123

اهمیت استفاده از چسب یک دو سه:

یکی از دلایل استفاده از انواع چسب 123 قدرت بالای چسبندگی آن می باشد که در بین سایر چسبنده های موجود در بازار یک استثنا به شمار می رود. چسب های یک دو سه به صورت یک اسپری پاشنده و یک چسب تیوپی تولید می شوند که برای چسب کاری، مرحله اسپری قبل از استفاده از چسب می باشد.

امروزه از این چسب صنعتی به دلیل سرعت و قدرت چسبندگی بسیار بالا برای چسباندن،  پر کردن شیارها و یا شکاف های اشیای مختلف فلزی، پلاستیکی، سرامیکی، چرم، سطوح سنگی، نئوپان های مختلف، هر نوع قطعات الکترونیکی و یا قطعات چوبی استفاده می شود.

چسب 123 مدل های مختلفی دارد که هر کدام از آن ها کاربردهای متفاوتی دارند. این چسب های فوری توسط برندهای معتبری از قبیل چسبakfix ،  چسب میتراپل، چسب 123 استارباند، چسب 123 ترک فیکس و چندین برند و عنوان تجاری دیگر وارد بازار شده اند.

انواع چسب 123 و کاربردهای آن با یکدیگر تفاوت دارند و برای مصارف مختلف در دسترس عموم قرار می گیرند. 

همین حالا برای خرید انواع چسب 123 با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید :  02191015263

 

 

چسبakfix ، چسب میتراپل، چسب 123 استارباند، چسب 123 ترک فیکس

چسب 123 در سایت ویترین نت:

در صورتی که در شهر شما دسترسی به انواع چسب 123 دشوار است و یا این محصول کمیاب می باشد، بهتر است آن را از سایت های معتبر و پر بازدیدی از قبیل سایت ویترین نت این محصولات را خریداری نمایید.

ویترین نت به عنوان یک پلتفرم b2b یا (business to business( محلی برای پیوند صنایع بزرگ و برجسته ایران و جهان می باشد که انواع چسب یک دو سه نیز در برندها و کاربردهای مختلف در آن عرضه شده است. خرید منصفانه و با قیمت مناسب انواع چسب قطره ای به صورت عمده و در مدل های متعددی مانند چسب آکفیکس، چسب 123 مپل مکس، چسب 123 دیبا فیکس و ...، از این سایت موجب می شود که بتوانید از مزایای منحصر به فرد این چسب همه کاره  بهره مند شوید.

قیمت و کیفیت این محصولات در سایت ویترین نت بی نظیر است و می توان با مراجعه به سایت از لیست قیمت و مزایای فروش عمده این محصولات برخوردار شوید. ویترین نت تمامی این امکانات را در سایت خود به طور انحصاری قرار داده و شما در این سایت با کلکسیون بی نظیری از انواع چسب 123 و کاربردهای آن روبرو می شوید.

همچنین حمل درب به درب و تضمین پایین ترین قیمت از مهمترین آیتم های خرید از سایت ویترین نت است.

 

 نحوه‌ی استفاده از چسب 123:

 1.  ابتدا سطح مورد نظر را اسپری نمایید و سپس از چسب 123 به میزان لازم استفاده کنید.
 2. در صورتی که سطوح مورد نظر عاری از گرد و غبار بوده و یا هر گونه لکه و مواد چرب از آن پاکسازی شده باشد، نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.
 3.  اطلاعاتی در خصوص غلظت و نوع چسب یک دو سه کسب نمایید و از هر نوع چسب سیانو اکریلاتی برای مقاصد خاصی که بدین منظور تولید شده است، استفاده نمایید.
 4. زمانی که پاشش اسپری انجام گرفت، بعد از گذشت چند ثانیه برای تبخیر اسپری، اقدام به قرار دادن سطح دیگر روی آن نموده و تا حدود 20 ثانیه آن دو سطح را روی هم فشار دهید تا چسبندگی کامل انجام گیرد.
 5. سعی کنید از چشمانتان در برابر اسپری محافظت نمایید و در صورت تماس حتما آنها را با آب فراوان شستشو داده و در صورت عدم بهبود حتما به پزشک مراجعه نمایید.
 6. بخارات متصاعد از پاشش اسپری شیمیایی و مضر است، پس بهتر است در معرض آن قرار نگیرید. همچنین به دلیل خطر اشتعال از کشیدن سیگار یا روشن کردن وسایل جرقه زا خودداری نمایید.

ویدئوی نحوه استفاده از چسب 123

 

حتما ببینید: لیست قیمت انواع چسب های 123

 

موارد استفاده از چسب یک دو سه:

 • برای اتصال فلزات به قطعات فلزی، پلاستیکی و لاستیکی 
 • برای چسباندن و ترمیم چینی های شکسته (فنجان ها) و تکه های چرمی جدا شده از کت یا رویه صندلی های چرمی 
 • مرمت مجسمه های گچی و یا ظروف شکسته سفالی با چسباندن قطعات آنها 
 • چسباندن سنگ های تزئینی به هم با غلظت و چسبندگی فراوان 

 

خطرات چسب 123 و نکات ایمنی

چسب یک دو سه چسبی شیمیایی و بسیار قوی است که در هنگام استفاده و نگهداری از آن باید تمام موارد ایمنی را رعایت کنید، در زیر نکات ایمنی هنگام استفاده از این چسب را آورده ایم :

 • چسب 123 به راحتی قابل احتراق و اشتعال است، بهتر است آن را در محلی نگهداری کنید که از آتش گرفتن آن جلوگیری شود.
 • دمای 0 تا 25 درجه سانتی گراد، بهترین دما برای نگهداری از چسب یک دو سه است.
 • استشمام بوی چسب یک دو سه بسیار خطر ناک و برای سلامتی مضر است. هنگام استفاده از انواع چسب یک دو سه از دستکش و ماسک استفاده کنید.

انواع چسب 123: 

در ادامه به انواع چسب 123 و کاربردهای آن به طور کامل می پردازیم:

چسب 123 akfix

این چسب از تولیدات کشور ترکیه می باشد. چسب های 123 آکفیکس دارای قدرت و کیفیت بی نظیری می باشند. این چسب ها در قطعات مختلف چوبی، انواع فلزات، قطعات چرم، تکه های سرامیکی، قطعات سفالی، پلاستیک، انواع جواهرات و مصارف دیگری از جمله مصارف تزیینی و یا ناخن دست مورد استفاده قرار می گیرد. 

عمده مصارف چسب 123 akfix به دلیل غلظت بسیار بالا و نیز چسبندگی فوق العاده ای که دارد، در نمای ساختمان و جلوه دهی آن با سنگ نما و نیز کاشی کاری و سایر مصارف خانگی می باشد. به بیانی دیگر، چسب 123akfix  مخصوص استادکاران ساختمانی می باشد.

چسب اک فیکس حالت شل و قوام نیافته ندارد، بلکه به دلیل ویسکوزیته بالای آن، برش های سنگ نما را به طور اعجاب آوری به هم متصل می سازد. این خصیصه در نوع خود بسیار بی نظیر است.

چسب 123akfix   برای سایر مشاغل صنعتی (به خصوص صنایع چوبی) برای چسباندن قطعات و دوام اتصال این قطعات مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد چسب اک فیکس به خصوص در چسبندگی انواع سطح صاف استثنایی است.

چسب آکفیکس بسیار قوی و پر مصرف بوده و توانسته است در بین سایر سیانو اکریلاتها جایگاه خاصی را به خود اختصاص دهد.

قدرت چسبندگی چسب میتراپل بسیار بالا بوده و با استفاده از این چسب در مدت زمان کوتاهی بین 10 تا 15 ثانیه گیرش و چسبندگی بین سطوح انجام می گیرد

 

چسب میتراپل

چسب یک دو سه میتراپل از تولیدات برند میتراپل ترکیه می باشد. این چسب یکی دیگر از انواع چسب 123 می باشد که در مصارف متعددی مانند چسباندن انواع قطعات نئوپانی، چوبی، فلزی، لاستیک، چرم، شیشه و سایر قطعات مورد استفاده قرار می گیرد. 

قدرت چسبندگی چسب میتراپل بسیار بالا است؛ بنابراین با استفاده از این چسب در مدت زمان کوتاهی بین 10 تا 15 ثانیه گیرش و چسبندگی بین سطوح انجام می گیرد. چسب یک دو سه میتراپل را می توان غیر از مصارف صنعتی، در تعمیر و چسباندن قطعات مختلف پلاستیکی و فلزی نیز مورد استفاده قرار داد.

چسب میتراپل مانند سایر چسب های فوری یا قطره ای دارای دو جزء چسب تیوپی و اسپری می باشد.

 

چسب 123 استار باند

از جمله محصولات سیانو اکریلاتی مشهور چسب یک دو سه استار باند است. این محصول از تولیدات کشور ترکیه می باشد.

ویژگی بارز چسب 123 استار باند چسبندگی فوق العاده قوی و فوری می باشد. در چسب 123 استار باند زمان گیرش بسیار کمتر از سایر نمونه های چسب های 123 بوده و به همین دلیل از هر نظر یک محصول پر کاربرد محسوب می شود.

اصلی ترین کاربرد چسب یک دو سه استارباند، استفاده در صنایع چوبی، ام دی اف و انواع سنگ نما در ساختمان می باشد. این محصول نیز مانند سایر چسب های سیانو اکریلاتی با قیمت خرید بسیار مناسبی در فروشگاه های معتبر اینترنتی عرضه شده است.

 

مده مصارف استفاده از چسب 123 ترک فیکس در زمینه چسباندن سطوح کاغذی، مقوا، پلاستیک یا کاربرد ان در سنگ کاری نمای ساختمان می باشد

 

چسب 123 ترک فیکس

چسب 123 ترک فیکس یکی از چسب های بسیار قوی و پر فروشی می باشد که توسط برند ترک فیکس کشور ترکیه در بازارهای ایران و جهان عرضه شده است. عمده مصارف استفاده از چسب یک دو سه ترک فیکس در زمینه چسباندن سطوح کاغذی، مقوا، پلاستیک یا کاربرد آن در سنگ کاری نمای ساختمان می باشد.

استفاده از چسب 123 به خصوص در نماسازی و سطوح سنگی هیچ نشانه یا لکه های رنگی از خود برجا نمی گذارد. به دلیل ویسکوزیته بالا شره نمی کند. بوی آزارنده نداشته و در مدت زمان بسیار کمی سطوح را به هم می چسباند. قیمت خرید آن هم بسیار مناسب بوده و از هر نظر مقرون به صرفه است.

 

چسب 123 سنا باند از تولیدات کشور ترکیه می باشد که در این زمینه محصولات پرکاربردی را به بازارهای جهانی صادر نموده است

 

چسب 123 سنا باند

چسب یک دو سه سنا باند نیز یکی دیگر از چسب های سیانو اکریلاتی به شمار می رود که در مصارف مختلفی مانند چسباندن و اتصال قطعات فلزی، مقوایی، پلاستیکی، کاشی کاری و قطعات چینی کاربرد دارد. چسب 123 سنا باند دارای مزایای منحصر به فردی می باشد.

از جمله مزایای آن می توان به حساسیت زا نبودن آن برای افراد مستعد به حساسیت مواد شیمیایی اشاره کرد که از این نظر نسبت به سایر چسب های موجود در بازار از اهمیت ویژه ای برخوردار است. توصیه می شود این محصول را بیشتر در مصارف خانگی مورد استفاده قرار دهید.

چسب 123 سنا باند از تولیدات کشور ترکیه می باشد که در این زمینه محصولات پرکاربردی را به بازارهای جهانی صادر نموده است.

 

چسب 123 موتا فیکس

عمده کاربرد چسب 123 موتا فیکس در صنایع چوبی و ام دی اف سازی می باشد. چسب یک دو سه موتا فیکس ضمن بهره مندی از کیفیت مناسب و غلظت بالا قادر است تا قطعات مختلف از جمله انواع قطعات چوبی را در مدت زمان بسیار اندک و با قدرت مناسب به هم متصل سازد. چسب  123 موتا فیکس را می توانید از سایت های معتبری که اقدام به فروش اینترنتی این محصول نموده اند از جمله ویترین نت با قیمت خرید بسیار مناسبی تهیه نمایید.

 

چسب 123 سوما فیکس نیز به شکل یک تیوپ و محلول مناسبی در داخل آن و نیز یک اسپری عرضه شده است

 

چسب 123 سوما فیکس

چسب 123 سوما فیکس نیز به شکل یک تیوپ و محلول مناسبی در داخل آن و نیز یک اسپری عرضه شده است. از این نظر با بقیه تمایز چندانی ندارد. ویژگی بارز چسب یک دو سه سوما فیکس چسبندگی فوق العاده و نیز کاربردهای متعدد آن غیر از سطوح معمولی و در سطوح پارچه ای می باشد.

با استفاده از این محصول حتی بدون مدت زمان تاخیر و انتظار برای چسباندن دو قطعه به همدیگر می توانید به سرعت شاهد گیرش دو سطح باشید. توصیه می شود برای کارهای حرفه ای و سریع حتما خرید چسب 123 را در نظر داشته باشید و از مزایای این محصول استثنایی و کاربردی بهره مند شوید.

 

چسب 123 دیبا فیکس

چسب 123 دیبا فیکس را می توان به عنوان یکی از چسب های سیانو اکریلاتی مشهور بر شمرد که کاربرد آن در مصالح ساختمانی و نیز صنایع چوبی انکار ناپذیر است. چسب 123 دیبا فیکس به عنوان یک چسب منحصر به فرد با ویژگیهای استثنایی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

چسب یک دو سه دیبا فیکس برای کارهای حرفه ای  که نیاز به دقت و ظرافت و نیز استحکام خاصی دارند، مورد استفاده قرار می گیرد و نتایج مطلوبی در این زمینه بر جا می گذارد. امکان فروش اینترنتی این محصول نیز در سایت های معتبر با قیمت بسیار مناسب وجود دارد.

 

چسب 123 مپل مکس

چسب 123 مپل مکس نیز یکی از چسبهای مورد استفاده در صنایع و نیز انواع قطعات خشن و دارای ناهمواری های مختلف می باشد. چسب یک دو سه مپل مکس می تواند در انواع قطعات چوبی، پلاستیکی، کائوچویی و سایر سطوح مورد استفاده قرار گیرد.

غلظت آن بسیار مناسب بوده و در ظرف چند ثانیه گیرش قطعات انجام می شود که این ویژگی بسیار قابل توجه است.  

چسب 123 مپل مکس از جمله محصولات تولید داخل کشور بوده و از نظر کیفیت قادر به رقابت با نمونه های مشابه خارجی می باشد. فروش عمده چسب 123 مپل مکس در سایت ویترین نت فرصتی بی نظیر برای خریداران و یا صنایع مرتبط می باشد.

چسب 123 تکنوفیکس از جمله چسب هایی می باشد که در صنایع مختلفی از قبیل صنایع مبلمان و ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد

 

چسب 123 تکنو فیکس

چسب 123 تکنوفیکس از جمله چسب هایی است که در صنایع مختلفی از قبیل صنایع مبلمان و ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. مدت زمان گیرش در این نوع چسب بین 5 تا 12 ثانیه می باشد. برای خرید این محصول و سفارش آن بهتر است به سایت های معتبر در این زمینه از قبیل سایت ویترین نت مراجعه نمایید.

 

و در نهایت:

در این مقاله انواع چسب 123 و کاربردهای آن ها به طور کامل توضیح داده شدند. بنابراین از این پس می توانید با توجه به نوع مصرف و بسته به نیاز خود، خرید چسب یک دو سه بهتر و دقیقتری داشته باشید.

 

در صورت هرگونه سوال در مورد فروش عمده انواع چسب های 123، با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید.

 

 

از ۳ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر
 • پژمان صبور(۶ آذر ۱۳۹۷)

  مقاله ی جالبی بود ، و بسیار کامل با سپاس

  نظر شما
 • محمدی(۲۵ شهریور ۱۳۹۸)

  سلام و خسته نباشید.میخواستم بدونم برای سطوح پر ارتعاش و گرم کدوم چسب مورد استفاده است؟

  نظر شما
 • reza(۶ آذر ۱۳۹۸)

  یک قوطی چسب 123 برای چه میزان از اجرای سنگ نما کافی است؟

  نظر شما
02191015263
تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .