خرید چکی

دستگاه پرکن مایعات غلیظ - دستگاه پرکن مایعات رقیق

دستگاه های پرکن مایعات جهت انتقال مایعات غذایی مانند : خامه های شیرینی، کرم کنجد، شکلات صبحانه، شیره خرما، پرکردن عسل، و انواع روغن های خوراکی و آب معدنی ،  و همچنین انتقال مایعات شیمیایی  به ظروف و بطری ها مورد استفاده قرار میگیرد. دستگاه های پرکن مایعات برای مایعاتی مانند گریس و وازلین که بعد از سرد شدن تغییر ماهیت میدهند نیز کاربرد دارند. این سری از دستگاه ها قالبا همراه با گرمکن و میکسر طراحی میشوند.

بهره گیری از ماشین آلات پرکن علاوه بر بالا بردن دقت و سرعت ، کمک بسیار زیادی در بهداشت و افزایش تیراژ تولید میکند.

با توجه به تفاوت مایعات از نظر گرانروی و یا ویسکوزیته مکانیز های پر شدن مایعات به دو صورت زیر تقسیم بندی میگردد:

  • پرکن مایعات رقیق
  • پرکن مایعات غلیظ

 

دستگاه های پرکن مایعات رقیق

آب، دوغ، عرقیات، انواع روغن های خوراکی ، برخی از شربت های دارویی و عطر ها ... مثال هایی از مایعات رقیق هستند.

عموما این مایعات از هر سه روش پرکن (پرکن پمپی ، پرکن ثقلی ،پرکن سیلندر پیستونی ) که در ادامه به تفضیل توضیح خواهیم داد، به داخل ظروف مورد نظر منتقل میشوند.  البته هرکدام از مایعات با توجه به میزان غلظت و ویسکوزیته آن و همچنین دقت و سرعت کار به یکی از روش ها ، پر میشوند.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه های پرکن خطی مایعات

 

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، مایعاتی که دارای گرانروی و یا ویسکوزیته (مقاومت ماده در برابر جاری شدن) زیادی هستند جز مایعات غلیظ دسته بندی میشوند.

برخی از انواع این مایعات عبارتند از : روغن های شمیایی با غلظت بالا، گریس، مواد دارویی (شربت ) با غلظت بالا ، از نمونه های مواد غذایی میتوان به عسل، شیره خرما، برخی مربا ها نام برد.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه های پرکن مایعات غلیظ

به دلیل حساسیت بالا در حجم و مقدار این مایعات، بهترین روش برای پرکردن آنها، مکانیزم سیلندر پیستونی است که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.

مایعات از هر سه روش پرکن (پرکن پمپی ، پرکن ثقلی ،پرکن سیلندر پیستونی )

مکانیزم پر شدن مایعات در دستگاه های پرکن مایعات

سه مکانیزم کلی برای پرکردن مایعات وجود دارد :

  • پرکن پمپی
  • پرکن ثقلی
  • پرکن سیلندر پیستونی

هرکدام از روش ها ممکن است برای مایعی مناسب باشد ولی برای مایعی دیگر کارایی نداشته باشد. از این جهت انتخاب در خرید مناسب دستگاه پرکن مایعات ، میتواند کمک بسیار زیادی در افزایش بهره وری خط تولید شما کند.

 

پرکن مایعات به روش پرکن پمپی

از مزایای این مدل میتوان به کارکرد مناسب آن در تزریق مایعاتی که چسبندگی بالایی دارند، مانند گریس، پرکن روغن موتورو ...  اشاره کرد. از طرف دیگر عیب این دستگاه دقت پایین دستگاه است.

پرکن مایعات به روش ثقل

از این عموما برای پرکردن مایعات رقیق مورد استفاده قرار میگیرند، مانند دستگاه پرکن دوغ ، دستگاه پرکن شونده ها ، دستگاه پرکن عرقیات و همچنین انواع شوینده ها. دستگاه های پرکن ثقلی ، از ارزانترین دستگاه های پرکن به حساب می آیند و با توجه به وزن مایع و جاذبه مکانیزم پرشدن صورت میگیرد.

دستگاه پرکن دوغ نمونه ای پر مصرف  از روش ثقل در پرکن مایعات رقیق به حساب می آید.

پرکن مایعات به روش سیلندری پیستونی

اگر به دنبال دقت بالا هستید و در صدد راه اندازی بسته بندی مایعات غلیظ مانند پرکن ماست و یا پرکن عسل ، پرکن شیره خرما ، پرکن مایع ظرفشویی و ... هستید، بهترین گزینه پرکن سیلندر پیستونی است. این روش در ماشین آلات اتوماتیک مورد استفاده قرار میگیرد و میتوان حجم مشخصی برای پرکردن تنظیم کرد.

قیمت دستگاه های پرکن مایعات در ویترین نت

مزایای استفاده از دستگاه های پرکن

با توجه به افزایش علاقه مندی در راه اندازی خطوط بسته بندی مختلف و استفاده از دستگاه های پرکن مایعات و پرکن پودری بسیار رایج شده است.

دقت پرکن ها

اگر در روند پرکن مایعاتی هستید که باید حجم و یا وزن بخصوصی از آنها پرشود ، حتما از انواع اتوماتیک پرکن ها استفاده کنید. زیرا تغییر در حجم یا وزن برخی از کالا ها باعث کم شدن کیفیت شده و نارضایتی مشتری را به همراه خواهد داشت.

زمان پرکن ها

پرکن های اتوماتیک نسبت به نوع دستی آنها میتوانند بازدهی خط تولید شما را چندین برابر کنند.

بهداشت (عدم دخالت دست)

علاوه بر تاثیر مثبتی که در افزایش بهداشت دارد، مسلما کیفیت کالای نهایی شما را نیز بهبود میبخشد.

کاهش هزینه ها

با توجه به اینکه در حالت اتوماتیک میاوانید تعداد اپراتور های خط تولید را کم کنید، هزینه نهایی تولید محصول برای شما کاهش می یابد.

 

قیمت دستگاه های پرکن مایعات

جهت خرید دستگاه های پرکن مایعات ، باید این نکته را به خاطر بسپارید که هرچه دستگاه  شما مکانیزه تر و دارای آپشن های بیشتری باشد ، درست است که ممکن است در ابتدای امر هزینه ی زیادتری را بابت خرید دستگاه پرکن پرداخت کنید اما در طول زمان خرید این دستگاه به صرفه تر خواهد بود.

تولید کنندگان محصولات مایع می توانند با پرکن مایعات اتوماتیک تا 2000 بطری 1 لیتری را با درصد خطای 0/1 در هر ساعت پر کنند.

بیشتر بخوانید: دریافت قیمت دستگاه های پرکن

از ۲ رای
شما قبلا رای داده اید
رویا کیان بخت

رویا کیان بخت

رویا هستم از موسسین ویترین نت. برنامه نویسم و علاقه مند به حوزه محتوا و صنعت.

ویترین نت تلفیقی از علایق من هست.

ثـبت نظر
  • پژمان صبور(۲۰ آذر ۱۳۹۷)

    وقتتون بخیر ، چرا پرکن روتاری رو خیلی کم توضیح دادید !؟ به نظرم خیلی پر مصرف هست

    نظر شما

جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل