نحوه کارکرد دستگاه دوخت نخی گونی و سردوزی کیسه های بزرگ

دستگاه دوخت نخی چگونه کار می کند؟

دستگاه دوخت نخی یا ماشین دوخت نخی ، ماشینی است که برای دوختن یا کوک زدن پارچه و مواد دیگر به همدیگر و توسط نخ استفاده می شود. این ماشین دارای سوزنی با یک سوراخ است که در انتهای سوزن قرار دارد. وقتی سوزن به بالا و پایین حرکت می کند، یک حلقه رشته نخی را از طریق لایه های پارچه ای به انتهای رشته دیگر نخ که به بوبینی که در کف دستگاه واقع شده است، فشار داده و متصل می کند. امکان تعویض سوزن انواع ماشین های دوخت وجود دارد و میتوانید ضخامت متفاوت مربوط به کلفتی و نازکی دوخت را با استفاده از ضخامت مختلف سوزن ها تغییر دهید. در موقع خرید دستگاه باید توجه کنید که بهترین گزینه را برای ماشین خود انتخاب نمایید. جنس موادی که دستگاه از آن  ساخت شده، کیفیت دستگاه دوخت نخی را تعیین می کند، در موقع خرید، دقت کنید که اگر دستگاه از جنس فولاد باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است.در ادامه به نحوه کارکرد دستگاه دوخت نخی گونی و سردوزی کیسه های بزرگ و  معرفی دستگاه دوخت نخی یا دستگاه دوخت گونی می پردازیم.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه دوخت نخی

دستگاه دوخت نخی گونی چیست؟

ماشین دوخت نخی گونی ماشینی است که در گروه دستگاه های بسته بندی  برای دوختن سر کیسه های  مختلف با نخ استفاده می شود. این ماشین ها به نام سردوز گونی هم نامیده می شوند.کیسه ها از جنس های مختلف پارچه ای، گونی کنفی، گونی پلاستیک، گونی پلاستیکی لمینت شده در اندازه های مختلف تهیه می شود.  از این گونی ها برای پر کردن و حمل موادی مانند برنج، گندم و خواروبارهای دیگر، شکر، قهوه، نمک یا گچ و سیمان و یا انواع مواد شیمیایی و پریفورم ها استفاده می شود.
با دستگاه دوخت نخی گونی اشکال مختلف دوخت ها را می توان انجام داد که شامل انواع دوخت ضرب دری،  دوخت یکطرفه ، دوخت دو طرفه ، و دوخت مهر و مومی می باشد. در اکثر اوقات، همه این دوخت ها را می توان با یک دستگاه انجام داد.یکی ازمزیت های دستگاه دوخت سرگونی این است که مانند دستگاه های سیل و وکیوم از گرما استفاده نمی کند و به محصول داخل کیسه آسیب نمی رساند.از دستگاه دوخت نخی گونی می توان در خط تولیدهای مختلف استفاده کرد.
 

ماشین دوخت نخی گونی ماشینی است که برای دوختن سر کیسه های  مختلف با نخ استفاده می شود

 همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه دوخت نخی گونی و سردوزی کیسه های بزرگ با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید :  0214415856

 

انواع ماشین دوخت های نخی گونی چه هستند؟

دستگاه دوخت نخی گونی دارای برندهای مختلف می باشد و اندازه های متفاوت دارد، ولی در دو نوع زیر قابل ارائه می باشد:

- ماشین دوخت نخی گونی قابل حمل

 این دستگاه ها دارای ابعادی هستند که قابل حمل می باشند. دوخت سرکیسه هارا به صورت زنجیری و تک نخ انجام می دهد و مصرف کننده به راحتی می تواند سر کیسه ها را باز کند. برای دوخت سرکیسه هایی از جنس گونی، کنف، و کاغذ کتان مناسب است. سرعت این ماشین ها از 1700 دور در دقیقه تا 1900 دور در دقیقه می باشد.

- ماشین دوخت نخی گونی ثابت که همراه با پایه، ستون و نوار نقاله است.

 این دستگاه دوخت نخی ثابت بوده و برای دوخت  انواع کیسه های گونی از جنس پلاستیک، پروپلین، کاغذ، که برای حمل محصولاتی مانند آرد، برنج، گندم، انواع حبوبات، شکر یا قهوه، پریفرم بطری های آب معدنی، و یا مواد شیمیایی و مواد دیگر می باشد، به کار می روند.

 

 این دستگاه دوخت نخی ثابت بوده

 

سردوزی کیسه های بزرگ به چه صورت است؟

برای سردوزی کیسه های بزرگ از ماشین یا چرخ های دوخت کیسه های بزرگ که به آنها جامبو بگ و یا بیگ بگ هم گفته می شود بایستی استفاده کرد.
چرخ های دوخت کیسه های یک تنی از نوع چرخ های دوکاره است که همراه با پایه بلندکن اتوماتیک و قطع کن نخ می باشد.  چرخ های دوکاره بصورت ساده و اتوماتیک و تمام اتوماتیک می باشند. چرخ های دوخت کیسه های بزرگ در دو نوع راسته دوز جامبو بگ و زیگزاگ دوز جامبو بگ وجود دارد.
علاوه بر چرخهای مخصوص سردوزی کیسه های بزرگ و چرخ های مخصوص دوخت دسته کیسه های جامبو بگ برای اتصال به بدنه کیسه وجود دارد. این چرخ ها به دو صورت راسته دوزی و زیگزاگ دوزی، دوخت دسته به بدنه را برای کلفتی یک سانتی متر انجام می دهند.

از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر

    جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

    ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل