جستجو

انواع دستگاه بسته بندی سلفون از رو کدامند؟

دستگاه بسته بندی سلفون از رو، به نام های سلفون کش، سلفون پیچ ، و یا استرچ کش هم معروف است. دستگاه بسته بندی سلفون از رو جهت بسته بندی محصولاتی با روکش سلفون مورد استفاده قرار می گیرد. به طور معمول بسته های  مواد غذایی که در ظروفی از نوع یکبار مصرف می باشند،  توسط این دستگاه بسته بندی می شوند.  
 

طرز کار دستگاه بسته بندی سلفون از رو چگونه است؟

طرز کار دستگاه برای بسته بندی به این ترتیب است که، ابتدا مواد غذایی را داخل ظرف یک بار مصرف می گذارند و سپس روکش سلفونی را یک دور کامل به دور ظرف می پیچند و پس از آن انتهای نوار حلقه سلفون را توسط تیغه حرارتی که روی دستگاه است برش می زنند و در آخر سلفون اضافه را به ته ظرف می چسبانند و برای مدت خیلی کمی بر روی سینی تفلون دستگاه قرار می دهند. حرارت سینی باعث می شود که سلفون جمع شده به ته ظرف، به طور کامل بچسبد.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه بسته بندی سلفون از رو

انواع دستگاه بسته بندی سلفون از رو چه هستند؟

این نوع دستگاه سلفون کش در فروشگاه ها و صنایع بسته بندی و یا تولید مواد غذایی، به عنوان یک دستگاه بسته بندی کار برد بسیاری دارد. دستگاه بسته بندی سلفون از رو در انواع مختلفی وجود دارد:
- دستگاه سلفون کش اتوماتیک
- دستگاه سلفون کش خانگی
- دستگاه سلفون کشی رومیزی
- دستگاه سلفون کشی حرارتی
- دستگاه سلفون کشی کوچک
 

دستگاه سلفون کش اتوماتیک چه خصوصیاتی دارد؟

دستگاه سلفون کش اتوماتیک در واحد های تولیدی بزرگ و یا کشتارگاه کاربرد دارد و جهت بسته بندی انواع مواد غذایی از قبیل انواع گوشت ، انواع سبزی و میوه ، استفاده می شود و هم چنین برای بسته بندی خرما و یا انواع سوسیس و قارچ مناسب می باشد.   

دستگاه سلفون کش اتوماتیک ، دارای سیستم عملکرد الکترومکانیک و سیستم کنترل PLC  است. امکان انطباق دستگاه برای بسته بندی انواع محصولات و سیل شدن قابل اطمینان کف ظرف وجود دارد. سرعت بسته بندی دستگاه سلفون کش اتوماتیک زیاد است و کیفیت یکنواخت دارد. توان مصرفی دستگاه 3000 وات است. عرض کار 120 تا 210 میلی متر است. عرض رول فیلم بین 300 تا 500 میلی متر می باشد. ابعاد دستگاه نسبتا زیاد در ابعادی با طول 2متر و 70 سانتی متر و در عرض 84 سانتی متر و ارتفاع حدود یک متر می باشد.
 

ویژگی های دستگاه سلفون کش خانگی چیست؟

دستگاه سلفون کش خانگی بسیار ساده است و از نوع دستگاه بسته بندی سلفون از رو استرچ قلمداد می شود. از دستگاه سلفون کش خانگی می توان جهت بسته بندی سلفون به صورت دستی استفاده نمود. دستگاه سلفون کش خانگی وزن کمی دارد و جنس بدنه آن از آلومینیوم است. در مصارف خانگی می توان برای بسته بندی و روکش سلفون مواد غذایی مثل انواع میوه و گوشت و سبزیجات و یا دیگر مواد استفاده کرد.

 

دستگاه سلفون کشی رومیزی چه کاربرد هایی دارد؟

دستگاه سلفون کشی رومیزی در سایز کوچک می باشد برای استفاده در مکان های خانگی و یا  فروشگاهی تهیه شده است. دستگاه سلفون کشی رومیزی در دو مدل با بدنه استیل و با بدنه رنگی وجود دارد. سینی تفلون و تیغه برش نیز از اجزاء آن است. به صورت نیمه اتوماتیک کار می کند و دارای سیستم برش حرارتی با قابلیت تنظیم  درجه حرارت، توان مصرفی دستگاه 300 وات و تک فاز است. عرض کار 40 تا 45 سانتی متر است.
 

دستگاه بسته بندی سلفون از رو نیمه اتوماتیک حرارتی جهت روکش سلفونی انواع جعبه در اندازه های مختلف مناسب می باشد

کارآیی دستگاه سلفون کش نیمه اتوماتیک حرارتی در چه مواردی می باشد؟

دستگاه بسته بندی سلفون از رو نیمه اتوماتیک حرارتی جهت روکش سلفونی انواع جعبه در اندازه های مختلف مناسب می باشد. این دستگاه برای سلفون کشی همه جعبه ها  با اندازه های مختلف و در کارخانجات تولیدی و صنایع مختلف غذایی مصرف دارد. جنس بدنه این دستگاه آهنی بوده و روکش استیل دارد. قیمت دستگاه بسته بندی سلفون از رو نیمه اتوماتیک حرارتی در قیاس با نوع خانگی، نسبتا زیاد است.
 

دستگاه سلفون کشی کوچک چه مصارفی دارد؟

دستگاه سلفون کشی کوچک دارای سیستم عملکرد حرارتی است. دستگاه سلفون کشی کوچک برای سلفون کشی انواع سبزی و میوه، قارچ، انواع گوشت، مرغ و بلدرچین و دیگر محصولات پروتئینی مناسب است.

دستگاه سلفون کش کوچک مجهز به کنترل حرارتی و دارای المنت برش حرارتی است. دستگاه سلفون کش کوچک دارای صفحه تفلون نیز می باشد.  

 

در انتخاب دستگاه بسته بندی سلفون از رو، باید به چه نکاتی توجه داشت؟

- سینی تفلون در اینوع دستگاه بسته بندی،  نقش مهمی دارد اگر این سینی وجود نداشته باشد امکان چسبیدن سلفون وجود دارد.
- در انتخاب جنس دستگاه هم بستگی به نوع استفاده آن باید توجه داشت، اگر برای بسته بندی مرطوب است، جنس بدنه استیل خریداری شود و جهت بسته بندی خشک،  مدل بدنه رنگی مناسب تر است.
- کاربرد دستگاه در چه زمینه ای است و بسته به نوع مصرف دستگاه، مدل مناسب را انتخاب کنید.

 

قیت دستگاه بسته بندی سلفون از رو

- قیمت های دستگاه بسته بندی سلفون از رو، باتوجه به تنوع دستگاه ها و کارآیی آنها مختلف است.
دستگاه استرچ کش دستی جزو ارزان ترین دستگاه های سلفون کش حساب میشوند و قیمت دستگاه بسته بندی سلفون کش حرارتی بسته به مدل انتخابی متفاوت است. دستگاه سلفون کش اتوماتیک نسبت به دیگر دستگاه های سلفون کش، قیمت های بالا دارند و برای کارخانجات و صنایع نسبتا بزرگ مناسب است.
شرکت ویترن نت، با گرد آوری تامین کننده و تولید کنندگان انواع دستگاه بسته بندی سلفون از رو ، بستری را برای مقایسه و بررسی قیمت دستگاه سلفون از رو برای شما عزیزان فراهم کرده است. 

از ۳ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر

    جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

    ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل