دستگاه سیل القایی چیست؟

دستگاه سیل القایی چیست؟

دستگاه سیل القایی از دستگاه‌های بسته بندی پرکاربرد است که مواد ترموپلاستیک را توسط حرارت القایی به همدیگر متصل می کند. مواد ترموپلاستیک مواد قابل ارتجاع یا نرمش پذیر در اثر حرارت هستند. معمولا فویل آلومینیم به عنوان هادی الکتریکی و انتقال حرارت القایی برای سیل یا آب بندی کردن درب پوشش بکار می رود.
به طور معمول سرپوشش القایی چند لایه است و از کاغذ، موم چسب و فویل آلومینیم تشکیل شده که روی در ظروف سیل می شود که به آن سیل آلومینیومی گفته می شود و برای انواع ظروف پرشونده از جنس های پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پت و شیشه استفاده می شود.

انواع مختلف دستگاه‌های بسته بندی سیل عبارتند از: دستگاه سیل وکیوم، دستگاه سیل ریلی، دستگاه سیل رومیزی، دستگاه سیل القایی و دستگاه ترمو فرمینگ. در نظر داشته باشید که انتخاب دستگاه بسته بندی سیل مناسب خیلی مهم است. در ادامه در خصوص نحوه کار و مزایای دستگاه ترمو فرم فیل سیل توضیح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه سیل القایی

دستگاه سیل القایی چیست؟-دستگاه سیل القایی مواد ترموپلاستیک را توسط حرارت القایی به همدیگر متصل می کند.

 

نحوه عملکرد دستگاه سیل القایی

نحوه کار دستگاه سیل القایی به این صورت است که وقتی ظرف از زیر سیستم سیم پیچ القایی عبور می کند، فویل آلومینیومی به علت جریان های گردابی شروع به تولید حرارت می کند و گرما را به سمت موم چسب هدایت می کند، گرما موم را ذوب کرده و به جنس دهانه ظرف جذب می شود و باعث محکم چسبیده شدن آن به سرپوش شده و در نهایت ظرف را آب بندی می کند.

 

چرا از دستگاه سیل القایی استفاده می کنیم؟

در صنایع غذایی روش القایی سر پوش یک روش خوب برای درزبندی یا آب بندی و سیل کردن سرپوش ظروف می باشد و در ماندگاری محصولات خیلی موثر است. حفظ تازگی محصولات و جلوگیری از دستکاری در محصول از مزایای سیل کردن درپوش محصولات است. از دستگاه های سیل القایی برای بسته بندی انواع محصولات غذایی در بطری، مواد خوراکی لیوانی استفاده می کنند.

 

دستگاه سیل القایی چیست؟-چرا از دستگاه سیل القایی استفاده می کنیم؟-روش القایی سرپوش یک روش برای درزبندی  یا آب بندی و سیل کردن سرپوش ظروف است.
 

انواع دستگاه سیل القایی 

  • دستگاه سیل القایی دستی
  • دستگاه سیل القایی اتوماتیک
  • دستگاه سیل القایی نیمه اتوماتیک

 

دستگاه سیل القایی دستی

دستگاه سیل القایی دستی یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های سیل القایی است که در صنایع بسته بندی برای پلمپ بطری ها و ظروف شیشه ای و پلاستیکی استفاده می شود و برای کارهای تولیدی خانگی و فروشگاهی مناسب می باشد. این دستگاه بسته بندی در رده دستگاه های بسته بندی کم هزینه قرار دارد، به طوری که قیمت دستگاه سیل القایی دستی نسبت به دستگاه سیل القایی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک پایین تر است.

 

طرز کار دستگاه سیل القایی دستی چگونه است؟

دستگاه سیل القایی دستی در آن قسمتی از عملیات سیل یا آب بندی کردن سرپوش ظروف با فویل آلومینیومی را، اپراتور انجام می دهد.

ابتدا اپراتور واشر سیل القایی فویل آلومینیم را در انتهای درب ظرف قرارداده و درب ظرف یا بطری را می بندد، سپس دستگاه سیل کننده را بر روی درب ظرف قرار داده و کلید شروع کار را  فشار دهد.در این هنگام میدان مغناطیسی ایجاد شده و حرارت القایی باعث چسبیده شدن واشر فویل به سر بطری یا ظرف می شود.

 

دستگاه سیل القایی چیست؟-چرا از دستگاه سیل القایی استفاده می کنیم؟طرز کار دستگاه سیل وکیوم چگونه است؟

 

قیمت انواع دستگاه سیل القایی

قیمت انواع دستگاه سیل القایی بسته به نوع دستگاه، متفاوت است، اما به طور کلی قیمت دستگاه سیل القایی اتوماتیک و دستگاه های سیل وکیوم اتوماتیک و نیمه اتوماتیک نسبت به دیگر دستگاه های سیل بسیار بالاتر است و برای کارخانجات و شرکت های تولیدی بزرگ کاربرد دارد.

شرکت ویترن نت، با گردآوری تامین کننده و تولید کنندگان دستگاه سیل، بستری را برای مقایسه و بررسی قیمت دستگاه ترمو فرم فیل سیل، قیمت دستگاه سیل وکیوم، قیمت دستگاه سیل القایی دستی و قیمت دستگاه سیل القایی اتوماتیک برای شما عزیزان فراهم کرده است. با توجه به قیمت های مختلف دستگاه ها، جهت اطلاع از نحوه کارکرد دستگاه و اطلاعات فنی مورد نیاز، به سایت ویترین نت مراجعه نمایید.

از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر

    جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

    ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل