دستگاه کباب زن یا دستگاه کباب گیر

دستگاه کباب زن چیست؟

دستگاه کباب زن یا دستگاه کباب سیخ گیر، در صنایع مربوط به تجهیزات آشپزخانه های صنعتی، کاربرد دارد. این دستگاه جهت سیخ گیری کباب بدون دخالت دست قابل استفاده میباشد و قابلیت تغذیه گوشت به صورت اتوماتیک به داخل قالب را داراست. این دستگاه برای سیخ کردن انواع کباب کوبیده گوشت قرمز و مرغ استفاده میشود. دستگاه کباب زن در انواع مدل رومیزی و اتوماتیک قابل ارائه می باشد.

دستگاه کباب زن چیست؟-دستگاه کباب سیخ گیر-دستگاه کباب زن جهت سیخ گیری کباب بدون دخالت دست قابل استفاده است

دستگاه کباب زن اتوماتیک

دستگاه سیخ گیر کباب اتوماتیک از نوع سیستم های هیدرولیک بوده و مجهز به سیستم تنظیم فشار است. ابعاد واندازه و وزن کباب قابل تغییر است. دیواره های این نوع از دستگاه کباب زن از ورق های استیل پوشیده شده است. توان مصرفی موتور برابر1.5 کیلووات در ساعت می باشد.
دستگاه کباب زن اتوماتیک دو سنسور جهت افزایش دقت و ایمنی دستگاه دارد و مجهز به شمارشگر اتوماتیک و کلید قطع در مواقع اضطراری است. المانی برای گرم نگهداشتن قالب روی دستگاه کباب زن اتوماتیک تعبیه شده است. سرعت سیخ گیری کباب برابر500 سیخ در ساعت می باشد و در شرایط کاملا  بهداشتی کار می کند. استفاده از آن برای کباب گیری با سیخ های عرض 2 تا 4 سانتی متر و  طول کباب از ۳۶ سانتیمتر و بیشتر امکان پذیر است.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه کباب زن

نحوه کارکرد دستگاه کباب زن

دستگاه کباب‌ زن اتوماتیک دارای ظرفیت گرفتن 1200 سیخ کباب در ساعت بوده و دارای شمارنده تعداد سیخ می باشد. وزن دستگاه 140 کیلوگرم بوده و دارای قابلیت جابجایی آسان وسیستم تزریق یا تغذیه افقی است.
دستگاه کباب سیخ گیر رومیزی دارای ابعاد و وزن کمتر بوده و حمل و نقل دستگاه آسان تر است. مصرف برق کباب گیر یا دستگاه کباب زن رومیزی نسبت به کباب زن های صنعتی دیگر تا چهار برابر کمتر است. سرعت سیخ گیری دستگاه تا 500 سیخ در ساعت می باشد. با توجه به اینکه سیستم دستگاه مکانیکی است، استهلاک دستگاه به میزان قابل توجهی پایین تر است و چون دارای شتاب کمتری است از نظر ایمنی برای استفاده کننده خطر کمتری دارد و کیفیت کباب گرفته شده بالاتر است.

دستگاه کباب زن چیست؟-نحوه کارکرد دستگاه کباب زن-دستگاه کباب زن اتوماتیک-دستگاه کباب سیخ گیر-دستگاه سیخ گیر کباب

مزایای استفاده از دستگاه کباب زن اتوماتیک

1- در تهیه مواد غذایی آماده پخت، اصلی ترین مسئله رعایت بهداشت در تهیه غذا می باشد. در سیخ گیری کباب کوبیده به روش دستی احتمال آلودگی بسیار بالاست و در طبخ کوتاه مدت کباب این آلودگی ها از بین نمی رود و استفاده از آنها برای تعداد زیاد مصرف کنندگان امکان خطر دارد. با استفاده از دستگاه کباب زن اتوماتیک این کار بدون دخالت دست انجام شده بنابراین کاملا بهداشتی است.
2- با استفاده از دستگاه سیخ گیر کباب اتوماتیک در وقت و هزینه صرفه جویی می شود. زیرا در این روش سرعت سیخ گرفتن ماشینی بسیار بالاست و نیاز به کارگران ماهر وجود ندارد.
3- هزینه دستگاه باتوجه به بالارفتن ظرفیت پخت آشپزخانه صنعتی
و کم شدن هزینه های پرداختی به پرسنل اضافی، با درآمد سال اول قابل جبران است و موجب برگشت سرمایه در کوتاه مدت خواهد شد.
4- با توجه به اندازه گیری دقیق میزان گوشت و ابعاد کباب، تمامی سیخ های کباب یکسان و کاملا تنظیم شده است.
5- دستگاه کباب زن قابل حمل بوده بنابراین جاسازی آن در محل آشپزخانه براساس چیدمان دیگر وسایل موجود ، امکان پذیر است.
6- استفاده از دستگاهکباب سیخ گیر اتوماتیک برای هر دو سو یعنی صاحبان کسب و کار و مشتری کاملا رضایت بخش است. سوددهی و ظرفیت و سرعت بالای کار برای صاحب کار، و کیفیت پخت و بهداشت و سرعت تحویل برای مشتری باعث رضایتمندی هر دو گروه خواهد بود.

قیمت انواع دستگاه کباب زن

محدوده قیمت انواع دستگاه کباب زن، از مدل رومیزی تا مدل های قابل استفاده در آشپزخانه های صنعتی بزرگ رستوران ها، تالارها و و بیرون بر ها  ، متفاوت است.
قیمت دستگاه کباب زن رومیزی و قیمت دستگاه اتوماتیک، برحسب ظرفیت و نوع استفاده در محدوده قیمت مناسب تا قیمت بالا مختلف می باشند.

با توجه به قیمت های مختلف دستگاه ها، جهت اطلاع از نحوه کارکرد دستگاه و اطلاعات فنی مورد نیاز، به سایت ویترن نت مراجعه کنید.

از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر

    جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

    ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل