مشاهده دستگاه‌ها و ماشین‌‌آلات صنعت غذایی

دستگاه نانوایی سنگک

دستگاه پخت نان سنگک ماشینی که از تجهیزات نانوایی و قنادی است، از قسمت های مختلفی ساخته شده است. میکسر یا دستگاه خمیر گیر، دستگاه جانبی است که جهت تهیه خمیر از آن استفاده می شود. دستگاه چانه گیر که عملیات چانه گیری و گرد کردن چانه‌ها را به طور اتوماتیک انجام می‌دهد.و تیغه برش که برش نان ها را در انتهای پخت انجام می دهد. نانوایی‌های امروزی با دستگاه‌های پخت نان صنعتی عملیات پخت و پز را انجام می‌دهند.
دستگاه نانوایی سنگک در صنایع غذایی در دو نوع دستگاه نانوایی تونلی و دستگاه دوار نانوایی موجود است، از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده و ظرفیت تولید این دستگاه پخت نان (که بیشتر از نوع فر تونلی است) در هر دوره کاری برابر صد کیلوگرم خمیر است. این دستگاه پخت نان براساس انرژی مورد نیاز جهت پخت نان در دو نوع برقی (با ولتاژ 220 ولت) و حرارتی (حاصل از مشعل گازی یا گازوئیلی)، قابل دسترسی است. در این دستگاه نانوایی، حرارت به صورت غيرمستقيم به نان می‌خورد. این دستگاه‌های پخت نان از طریق تشعشع از بالا و یا غیر مستقیم از زیر سطح چدنی، به نان حرارت می‌دهد.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه نانوایی تونلی

دستگاه نانوایی سنگک ماشینی دارای سيستم های کنترلی دقیقی است تا نان تولید شده دارای کیفیت مطلوب بوده و تمام خواص سنتی خود را حفظ نماید.

نحوه کارکرد دستگاه پخت نان سنگک

از آنجا که دستگاه پخت نان سنگک از تجهیزات صنایع غذایی است، تمام مراحل کار با این دستگاه بدون دخالت دست انجام گرفته و پخت نان به صورت کاملا بهداشتی انجام می‌شود. اپراتور دستگاه نانوایی سنگک، خمير را می‌تواند به روش سنتی تهیه کند تا طعم سنتی نان سنگک تغییر نکند. سپس اپراتور دستگاه، توسط پارو، خمیر نان را  بر روی سطح چدنی دستگاه پخت نان پهن می‌کند. سطح چدنی دارای فرو رفتگی ها و برجستگی هایی است که این ناهمواری ها به سطح نان انتقال يافته و همان ظاهر سنتی را به نان سنگک می دهد. پخت نان سنگک با حرارت غیر مستقیم، احتمال سوخته شدن نان را از بین می‌برد. اندازه نان توسط اپراتور قابل تنظیم است. در انتهای دستگاه نانوایی سنگک یک تيغه برش وجود دارد که پس از اتمام کار با اندازه های متفاوت، می‌تواند نان ها را برش دهد.

دستگاه پخت نان سنگک ماشینی-دستگاه نانوایی نان سنگک ماشینی-نحوه کارکرد دستگاه پخت نان سنگک ماشینی

نحوه کنترل دستگاه پخت نان سنگک ماشینی

دستگاه نانوایی سنگک ماشینی دارای سيستم های کنترلی دقیقی است تا نان تولید شده دارای کیفیت مطلوب باشد و تمام خواص سنتی خود را حفظ نماید. این دستگاه با دو روش کنترل می‌شود:
 1- کنترل اتوماتيکی : در اين روش کليه عمليات کنترلی توسط سيستم هاي
PLC انجام می شود. اپراتور تنظیمات مورد نظر را از  طریق نمایشگر لمسی انجام می دهد. تنظیماتی که باید انجام شود دما، سرعت موتور و زمان پخت دستگاه است. اپراتور دستگاه نانوایی سنگک می‌تواند برنامه پخت را به سیستم بدهد و هر بار از همان برنامه از پیش تعریف شده استفاده نماید.
2
کنترل مکانيکي : در اين روش اپراتور مسئول تنظیمات از طریق کلید‌های کنترل است و تنظیم حرارت هم توسط ترموستات انجام می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه دوار نانوایی

انواع دستگاه پخت نان سنگک ماشینی

دستگاه پخت نان سنگک دارای چند مدل مختلف با ظرفیت و امکانات متفاوت است که در مقاله بررسی تفاوت انواع دستگاه پخت نان یا فر نانوایی به آن پرداختیم :
- دستگاه پخت نان اتوماتیک قابل حمل :
تمام مراحل کار بدون دخالت دست انجام گرفته و پخت نان به صورت کاملا بهداشتی صورت می‌گیرد. سوخت مورد نیاز دستگاه نان سنگک بسيار کم است و حرارت غیرمستقیم از طریق تک مشعل به زیر سطح چدنی وارد می
شود. بخار ناشي از تبخير آب موجود در خمیر قابليت کنترل می‌باشد.
- دستگاه دوار نانوایی :
در دستگاه دوار نانوایی، حرارت مورد نیاز جهت پخت نان از دو سمت به نان داده میشود. حرارتی که از زیر صفحات پخت به نان داده میشود و از بالا هم با تشعشع به نان حرارت داده میشود.
- دستگاه پخت نان تونلی :
در فر تونلی، سرعت حرکت نوار چرخان و دماي تونل را می‌توان تنظيم نمود. برش نان به اندازه های دلخواه مصرف کننده انجام می‌گیرد. در این نوع دستگاه نانوایی از حرارت غیر مستقیم جهت پخت نان استفاده می‌شود.

 

قیمت دستگاه پخت نان سنگک ماشینی

قیمت دستگاه نانوایی سنگک، در انواع مدل های اتوماتیک، دوار و تونلی متفاوت است. قیمت دستگاه ها، بر اساس سرعت و ظرفیت تولید و نوع استفاده آنها در محدوده قیمت مناسب تا قیمت بالا مختلف می باشند.

با مراجعه به سایت ویترن نت می توانید از مشخصات فنی و قیمت انواع دستگاه پخت نان سنگک و نوع مناسب کسب و کار خود آگاه شوید.

اشتراک گذاری :

نظرات

ثبت نظر