نحوه کارکرد دستگاه همبرگر زن

نحوه کارکرد دستگاه همبرگر زن

دستگاه همبرگر زن یا دستگاه تولید همبرگر، همبرگرهای سفارشی یک شکل در ابعاد و وزن های یکسان را در مراحل مختلف، تولید می­کند. سرعت تولید همبرگر توسط این دستگاه ها زیاد بوده و امکان تولید در مقیاس صنعتی وجود دارد. در میان صنایع غذایی، تولید همبرگر، یک کسب و کار بسیار سودآور است.  زیرا امروزه استفاده از مواد غذایی سریع  و آماده طبخ، در میان مصرف کنندگان طرفداران زیادی پیدا کرده است. با به کارگیری این خط تولید امکان تولید همبرگر و عرضه محصول به فست فودی ها و رستوران ها وجود دارد. در مقیاس وسیع، عرضه این محصول در سوپر مارکت ها و فروشگاه های مواد غذایی جهت استفاده مشتریان خانگی، با استقبال بسیار روبرو شده است.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه همبرگر زن

دستگاه همبرگر زن یا دستگاه تولید همبرگر، همبرگرهای سفارشی یک شکل در ابعاد و وزن های یکسان را در مراحل مختلف، تولید می­کند.

تاریخچه تولید همبرگر

همبرگر چیزی به جز یک قالب از گوشت خرد شده خام نیست. با توجه به تاریخ های شفاهی، در دهه 1880، یک ناهار خوری در آتن باز شد و یک برگر از گوشت گاو سرخ شده با پیاز و خردل را بین دو تکه نان با یک ترشی در کنار هم گذاشت و اولین پایه ساندویچ همبرگر بوجود آمد. در قرن نوزدهم، در شهر هامبورگ در آلمان، گونه ای از این غذا در ابتدا با نام " گوشت گاو به سبک هامبورگ" به مشتریان عرضه می­شد که بعدها نام همبرگر از نام همین شهر الهام گرفته شد. آنها گوشت گاوهای آلمانی هامبورگ را چرخ کرده و با سیر، پیاز، نمک و فلفل ترکیب می­کردند و سپس به شکل دایره ای برای ساخت استیک­های هامبورگ تبدیل می­کردند.

همبرگر چیزی به جز یک قالب از گوشت خرد شده خام نیست.

مشخصات دستگاه همبرگر زن تمام اتوماتیک

دستگاه همبرگرزن، خمیر حاصل از گوشت چرخ کرده و افزودنی­های مناسب را  آماده کرده و توسط دستگاه توام میکسر- بلندر خمیر در محفظه ورودی آن ریخته می­شود، سپس بایستی قالب زنی انجام شود، در این مرحله توسط هوای فشرده و رفت و برگشت یک تیغه همبرگرها به شکل قالبی در اشکال و وزن های از پیش تعریف شده درمی‌آیند. البته امکان تولید همبرگر با اشکال متفاوت و در وزن های مختلف وجود دارد. پس از آماده شدن همبرگرها ، پوشش هر قطعه ، با کاغذ های مومی به طور اتوماتیک توسط این دستگاه انجام می­گیرد.
دستگاه همبرگرزن اتوماتیک به صورت تمام هیدرولیک ساخته شده است. جنس دستگاه از استیل ضد زنگ است. توان مصرفی دستگاه سه کیلو وات و220 ولت بوده و ظرفیت تولید دستگاه 2000 همبرگر در ساعت است.
با استفاده از این دستگاه تولید و بسته بندی همبرگر به صورت کاملا بهداشتی و اتوماتیک انجام می­ شود. کار با این دستگاه نیاز به آموزش ندارد و کارگر غیر ماهر هم می­تواند به راحتی با دستگاه کار کند.  هزینه پرداختی برای نیروی کار و هزینه نگهداری این دستگاه بسیار کاهش یافته است.
در نوع دیگری از دستگاه اتوماتیک همبرگر زن، دستگاه همبرگرزن دارای یک نوار نقاله متحرک است که موجب حرکت قطعات همبرگر به سمت دیگر واحدهای آماده سازی و هدایت آن ها به سمت دستگاه بسته بندی می‌شود.
ظرفیت دستگاه همبرگرزن بسته به نوع دستگاه و قالب­ها  حدود 30 تا 60  قطعه ۱۰۰ گرمی در هر دقیقه می­باشد. جهت یکسان بودن همبرگرها که جلوه بسیار خوبی در نزد مشتریان دارد، وزن و شکل همبرگر در دستگاه همبرگرزن قابل تنظیم است.

از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر
    02191015263
    تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

    کد تایید را وارد کنید .