جستجو

معرفی دستگاه دوغ ساز

نحوه کارکرد دستگاه دوغ ساز

دستگاه دوغ ساز، دستگاهی است که به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست برای تولید دوغ کاربرد داشته و به راحتی دوغ را آماده می کند. دوغ یکی از نوشیدنی هایی است که در بین ایرانی ها محبوب است و در رستوران ها، هتل ها و غذاخوری­ها تهیه می شود.
بسته به ظرفیت دستگاه دوغ ساز از هر 5 قسمت حجم دستگاه، 3 تا 4 قسمت دستگاه را با ماست دارای چربی تنظیم شده و 2 تا 1 قسمت بعدی را از آب پر می­کنیم. پس از روشن کردن دستگاه و راه اندازی پمپ آن در زمان تعیین شده، به صورت مداوم ماست و آب با هم مخلوط می­شود. در ابتدای شروع کار دستگاه، همزمان سیستم خنک کن دستگاه هم روشن شده و با هم زدن متناوب در سرمای ایجاد شده، طعم مطلوب دوغ حاصل می­گردد.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه دوغ ساز

دستگاه دوغ ساز، دستگاهی است که به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست برای تهیه دوغ مصرفی رستوران­ها و غذاخوری­ ها استفاده می­شود.

مزایای استفاده از دستگاه دوغ ساز صنعتی

دستگاه دوغ ساز صنعتی یا دستگاه کف ساز دوغ برای تهیه دوغ سنتی مورد استفاده در رستوران ها و سفره خانه های سنتی کاربرد دارد. در طی این پروسه فقط کافیست اپراتور، ماست و آب را در مخزن بریزد و بقیه کار را دستگاه انجام می­دهد. دستگاه دوغ ساز صنعتی دارای  مخزن 50 لیتری می­باشد که 15 تا 20 لیتر ماست و 25 لیتر آب را داخل مخزن ریخته و با روشن کردن دستگاه و همچنین روشن کردن سیستم خنک کن پروسه تهیه دوغ به طور اتوماتیک انجام می­شود. به دلیل داشتن سیستم آبشاری، پس از گذشت ده دقیقه دوغ زده شده کف فراوانی تولید می­کند. به گونه ای که می­توان لیوان یا ظرف دوغ مشتری­ها را با کف تزیین کرد.

دستگاه دوغ ساز صنعتی یا دستگاه کف ساز دوغ برای تهیه دوغ سنتی مورد استفاده در رستوران ها و سفره خانه های سنتی کاربرد دارد.

مشخصات دستگاه کف ساز دوغ

دستگاه دوغ ساز با کف که به نام های دستگاه دوغ ساز آبشاری، دستگاه تولید دوغ با کف فشرده، و دستگاه دوغ ساز ترکی معروف است، برای رستوران ها و غذاخوری ها کاربرد دارد و بدون افزودن هیچگونه ماده اضافی و بدون دخالت دست، دوغ کف دار تولید می کند. جنس این دستگاه از استیل ضد زنگ می­باشد، زیرا دستگاه با مواد غذایی مایع در ارتباط است و حفظ سلامت مواد غذایی مهم است، گذشته از آن بایستی دستگاه به راحتی شستشو داده شود.
دستگاه دوغ زن از قسمت های زیر ساخته شده است:

- مخزن با ظرفیت هایی مختلف از جنس استیل
- سیستم انتقال و گردش مایعات و تخلیه
- سیستم خنک کننده
- سیستم تنظیم و تثبیت دما
- سیستم شست و شو

مشخصات ظاهری دستگاه از این قرار است:

- ابعاد دستگاه دوغ زن طول و عرض دستگاه هرکدام 60 سانتیمتر و ارتفاع دستگاه 160 سانتیمتر
- وزن دستگاه دوغ زن 70 کیلوگرم
- ظرفیت دستگاه دوغ زن دارای مخزن 50 لیتری
دستگاه دوغ ساز دارای ظرفیت معلوم می باشد ولی بسته به میزان نیاز به صورت 24 ساعته می­تواند تهیه دوغ را انجام دهد. لذا میزان دوغ تولیدی روزانه برحسب نیاز اپراتور دستگاه متغیر است که بخواهد از همه ظرفیت دستگاه استفاده کند و یا در تعداد ساعات محدودی تولید داشته باشند.

از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر

    جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

    ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل