خرید چکی

تیلر کولتیواتور چیست؟

معرفی تیلر کولتیواتور

در حقیقت می توان گفت تیلر کولیتواتور یک تراکتور دوچرخ و یا یک کولتیواتور دستی است. تیلر کولتیواتور بر اساس نیاز کشاورز و با قدرت های مختلف تولید و وارد بازار شده است. قدرت ارائه شده توسط این دستگاه معادل 5 تا 9 اسب بخار است. تیلر کولتیواتور دارای یک موتور است که روی شاسی چرخدار قرار گرفته و به ابزارآلاتی همچون پمپ آب، پمپ سم پاش، شاسی کولتیواتور، شاسی نهر کن، شاسی چاله کن، شاسی دروگر و تریلی حمل بار مجهز است و با استفاده از کویلینگ بسته می شود. این دستگاه در زمین های باغی کوچک که در آنجا حرکت تراکتور و ماشین آلات کشاورزی سنگین دشوار است بیشترین کاربرد را دارد.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت تیلر کولتیواتور

در حقیقت می توان گفت تیلر کولیتواتور یک تراکتور دوچرخ و یا یک کولتیواتور دستی است.

همانطور که گفتیم تیلر کولتیواتور نوعی تراکتور دو چرخ است که برای انجام کارهایی از جمله شخم زدن، نرم کردن خاک، به هم زدن سطح خاک، کشت، سله شکنی، سمپاشی، آب کشی، درو کردن، بار کشی، انتقال نیرو، علف کنی، جارو کشی، تیغ زدن، مسطح کردن زمین، برف روبی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. این ابزار در دو نوع بنزینی و دیزلی وارد بازار شده است.

تیلر چیست؟

یکی از ابزار آلات سبک برای انجام کارهای کشاورزی تیلر است. این دستگاه نیز دارای کاربردهای مختلف بسیار زیادی است. از تیلر بیشتر در زمین هایی همچون شالیزارها استفاده می شود. در بازار تیلرهای مختلفی عرضه شده اند و از آنجا که ارزان و کوچک هستند و استفاده از آن ها آسان و کم هزینه می باشد تا حد قابل توجهی در صنعت کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند.
این دستگاه در زمین های باتلاقی و شالیزارها نیز کاربرد قابل توجهی دارند و اکثر کشاورزان استفاده از این دستگاه ها را به استفاده از ماشین آلات سنگین ترجیح می دهند. کاربرد این دستگاه نیز همانند تیلر کولتیواتور است. تیلرها از لحاظ نوع سوخت به چند دسته از جمله بنزینی، نفتی و گازوئیلی طبقه بندی می شوند. این دستگاه دارای دو نوع دنده می باشد که شامل دنده سنگین و دنده سبک است. در تیلرها دو نوع کلاچ نیز تعبیه شده اند که کلاچ اصلی و کلاچ فرعی نامیده می شوند. تیلرها دارای دو چرخ هستند اما جنس این چرخ ها ممکن است لاستیکی، آهنی پره دار و آهنی استوانه ای باشد. شما می توانید با استفاده از هندل ، این دستگاه ها را راه اندازی کنید. میزان مصرف سوخت آن نیز توسط لوله شفاف نصب شده در کنار آن مشخص می شود.

روتیواتور سنسوردار چیست؟

روتیواتور در حقیقت نوعی تراکتور دو چرخ است و چرخ های موجود در این دستگاه محرک آن هستند. روتیواتور مجهز به فرمانی شبیه به فرمان موتور سیکلت است که عمل هدایت دستگاه به طور دستی را به عهده دارد. گاهی اوقات راننده باید دنبال این دستگاه برود و گاهی اوقات نیز می تواند روی وسیله ای متصل به آن بنشیند.
ابزارهایی همچون تیغه های روتاری، چرخ خاک ورز، گاو آهن و نهر کن به روتیواتور متصل می شوند. این دستگاه در مدل ها و طرح های مختلف تولید شده است و یکی از آن ها روتیواتور سنسوردار می باشد. در پیشانی روتیوارتور سنسوردار دو خیش به یکدیگر متصل شده اند و همزمان خاک را به سمت چپ و راست برگردانده و نهر ایجاد می کند. برای ایجاد نهرهای اصلی و فرعی جهت آبیاری مزارع از روتیوارتور سنسوردار استفاده می شود.

در پیشانی روتیوارتور سنسوردار دو خیش به یکدیگر متصل شده اند و همزمان خاک را به سمت چپ و راست برگردانده و نهر ایجاد می کند.

از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
نازنین میرزایی

نازنین هستم در بخش محتوا ویترین نت فعالیت دارم.

ثـبت نظر