خرید چکی

آشنایی با تجهیزات پرورش ماهی و دستگاه هوادهی آبزیان (اسپلش)

یکی از کارهای پربازده و جذاب امروزه راه اندازی استخر پرورش ماهی است. برای احداث استخر پرورش ماهی قبل از انجام هر گونه اقدامی بهتر است اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با پرورش ماهی کسب کنید. یکی از مواردی که راه اندازی استخر پرورش ماهی را به کاری نسبتاً ساده تبدیل کرده است عدم نیاز به چندین هکتار زمین کشاورزی است. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات مختصری در رابطه با تجهیزات پرورش ماهی، دستگاه هوادهی آبزیان (اسپلش) و وان پرورش ماهی در اختیار شما قرار دهیم. اگر قصد راه اندازی استخر پرورش ماهی را دارید توصیه می کنیم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت تجهیزات پرورش ماهی-صنایع دام و طیور

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات مختصری در رابطه با تجهیزات پرورش ماهی، دستگاه هوادهی آبزیان (اسپلش) و وان پرورش ماهی در اختیار شما قرار دهیم.

دستگاه هوادهی آبزیان (اسپلش)

دستگاه هوادهی آبزیان در انواع مختلفی تولید و وارد بازار شده است اما به جرت می توان گفت یکی از بهترین دستگاه ها دستگاه هوادهی آبزیان اسپلش است. این دستگاه به دلیل وجود مکانیزم ساده و قدرت بالای آن به محبوبیت قابل توجهی دست یافته است. در این دستگاه مقدار بسیار زیادی آب به صورت فواره ای پاشیده شده و از این طریق انتقال اکسیژن به روش مناسب ارائه می شود. یکی از مزایای دستگاه هوادهی آبزیان (اسپلش) شکستن سطح آب است که باعث می شود بین آب و هوا تماس بیشتری به وجود آید.
با استفاده از این دستگاه آب موجود در سطح بالای استخر با اکسیژن موجود در هوا مخلوط شده و اکسیژن پخش شده در سطح بالای آب حوضچه افزایش می یابد. یکی دیگر از مزایای دستگاه هوادهی آبزیان (اسپلش) از بین رفتن گازهای مضر از کف استخر پرورش ماهی است. همچنین استفاده از دستگاه هوادهی آبزیان (اسپلش) باعث از بین رفتن 80 تا 85% عوامل بیماری زا از محل پرورش ماهی ها شده و گوشت با کیفیت تری ارائه می دهد.

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات مختصری در رابطه با تجهیزات پرورش ماهی، دستگاه هوادهی آبزیان (اسپلش) و وان پرورش ماهی در اختیار شما قرار دهیم.

اکسترودر چیست؟

اکسترودر دستگاهی صنعتی است که در تولید محصولات غذایی برای پرورش ماهی ها مورد استفاده قرار می گیرد. مواد اولیه پس از اینکه در اکسترودر بوجاری شدند و آسیاب های اولیه و ثانویه انجام شد وارد آسیابی مخصوص به نام آسیاب پولورایزر می شوند. با استفاده از آسیاب پولورایزر مواد به صورت نانو ذرات خرد می شوند. اگر مواد اولیه ریزدانه باشند میزان جذب آن ها بیشتر است به طوری که نانو ذرات قادر به نفوذ به مویرگ های موجود در بدن آبزیان از طریق پوست یا حتی بزاق هستند.

توری سایبان استخر ماهی

یکی دیگر از تجهیزات پرورش ماهی توری سایبان استخر ماهی است. استفاده از توری سایبان استخر ماهی از تشکیل جلبک و خزه روی سطوح مختلف استخر پرورش ماهی جلوگیری می کند و میزان تبخیر سطح آب استخر را در اثر تابش مستقیم نور خورشید تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.

زهکشی و فیلتراسیون

با انجام زهکشی و فیلتراسیون قادر به کاهش مواد آلاینده مزارع پرورش ماهی خواهید بود. در این روش برای پیش گیری از افزایش تلفات ماهی ها و افزایش بهره وری مواد معلق ، مزارع پرورش ماهی را به استخر مورد استفاده در این مزارع اضافه می کنند.
یکی دیگر از تجهیزات مورد نیاز برای پرورش ماهی وان پرورش ماهی است. این وان ها در انواع مدل ها و طرح ها تولید شده اند و همچنین جنس مواد به کار رفته در ساخت انواع این وان ها با یکدیگر متفاوت هستند.

از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
جلال فهمی

جلال فهمی

بیشتر تمرکزم در سالهای گذشته بر روی طراحی سایت و سئو بوده

و همواره دنبال استفاده از تجربیات دیگران و یادگیری موارد جدید هستم.

ثـبت نظر