بررسی چسب پی وی سی و کاربردهای آن

چسب پی وی سی یا ePVC glu:

چسب پی وی سی برای چسباندن لوله های پی وی سی و پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد. این چسب ها که در اندازه های مختلفی در بازار موجود هستند، معمولا برای چسباندن قطعات پلاستیکی، درزگیری و ضد آب کردن بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. با آکادمی ویترین نت همراه باشید تا با انواع چسب پی وی سی و کاربردهای آن بیشتر آشنا شوید.

چسب PVC یکی از متداول ترین روش های چسباندن لوله های پلاستیکی به یکدیگر است.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت چسب پی وی سی

ویژگی های چسب پی وی سی:

پلی وینیل کلراید (pvc) دومین ترمو پلاستیک رایج بعد از پلی الفین ها می باشد و سالیان زیادی است که بطور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و کاربردهای مختلفی دارد.

به طور عمومی بیش از ۵۰ درصد از پی وی سی های تولید شده در دنیا، به علت ارزانی و اتصال راحت، در ساختمان سازی استفاده می ‌شوند.

 

بررسی چسب پی وی سی و کاربردهای آن

 

روش های اتصال:

روش های اتصال لوله و اتصالات پی وی سی را می توان به اتصال چسبی و پوش فیت تقسیم بندی نمود. البته بهتر است بدانید که نوع اتصال چسبی متداول تر است.

در اتصال چسبی، چسب pvc نقش حلال را ايفا نموده و سطح بيروني اتصال نري و سطح دروني اتصال مادگي را در خود حل نموده و پس از مدتي باعث يكپارچه شدن دو سطح اتصال و در نهايت يك جوش سرد بين دو نقطه می شود.

پس از انجام عملیات چسب زدن، دو قطعه توسط چسب پی وی سی در یکدیگر حل شده و یک اتصال جوش سرد در بین آن ها برقرار می شود.

 

کاربردهای مختلف چسب های

همانطور که در بالا گفته شد، چسب پی وی سی یکی از قوی ترین مدل های چسب پلاستیک موجود در بازار است که برای چسباندن قطعات پلاستیکی به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور کلی چسب پی وی سی در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد.

 • برای چسباندن لوله ها به یکدیگر
 • برای چسباندن اتصالات و بخش های مختلف لوله ها به یکدیگر
 • به عنوان درزگیر و ضد آب کردن بخش های مختلف
 • جهت پر کردن شکستگی ها و نصب وصله ها بر روی قسمت های پلاستیکی

 

کاربردهای مختلف چسب های pvc

 

موارد استفاده چسب

چسب pvc ترکیبی از پلیمرهای پلاستیکی، غلظت دهنده ها و پایدارکننده ها است که در مخلوطی از حلال ها حل شده اند. به طور کلی این چسب مایعی ویسکوز و یکنواخت است.

از این چسب صنعتی برای محل اتصال از جنس پی وی سی نرم یا پلی اتیلن یا پلی پروپیلن استفاده می شود. این چسب ها در مصارف ساختمانی هم چون محل های اتصال مربوط به پروفیل ها و لوله های فاضلاب و برای مصارف آبرسانی و کشاورزی کاربرد دارند.

 

مزایای چسب پی وی سی:

چسب pvc کاربرد های خانگی و صنعتی بسیار زیادی دارد. تمامی محصولاتی که پر طرفدار می شوند، قطعا مزایای زیادی داشته اند که به این حد رسیده اند. چسب پی وی سی نیز از این قائده مستثنی نیست.

مزایای این چسب ها به اختصار عبارتند از:

 • چسب pvc یک جزئی بوده و فقط به خود چسب نیاز است و به ماده دیگری برای سفت کردن آن نیاز ندارید. یک جزئی بودن موجب بالا رفتن کیفیت و سرعت کار می شود.
 • این چسب ها قابلیت خشک شدن سریع دارند و برای خشک شدن به زمان زیادی نیاز ندارند.
 • چسب پی وی سی به دلیل مواد استفاده شده در خود، در مقابل انواع مختلف حلال چسب کاملا مقاوم بوده و به همین دلیل می توان از آن در مکان ها و شرایط مختلف استفاده کرد.
 • این چسب ها در مدل ها و اندازه های مختلفی در بازار وجود دارند. بنابراین شما می توانید متناسب با نیاز خود آن ها را تهیه نمایید.

 

و در نهایت:

در این مقاله انواع چسب پی وی سی و کاربردهای آن ها به طور کامل توضیح داده شدند. بنابراین از این پس می توانید با توجه به نوع مصرف و بسته به نیاز خود، خرید چسب بهتر و دقیقتری داشته باشید.

 

مزایا و کاربرد های چسب پی وی سی

 

در صورت هرگونه سوال در مورد فروش عمده انواع چسب های پی وی سی، با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید.

 

از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر
  02144158569
  تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

  کد تایید را وارد کنید .