راهنمای خرید دستگاه سبزی و میوه خشک کن

دستگاه سبزی و میوه خشک کن از انواع پرکاربرد ماشین آلات عمل آوری مواد غذایی است که راهنمای خرید آن ساده و مشخص است و به نیاز شما و مدل های موجود بستگی دارد.

دستگاه سبزی و میوه خشک کن در سال های اخیر به دستگاهی با کاربردهای فراوان تبدیل شده است. مدل های صنعتی و خانگی این دستگاه ها بسیار پر فروش شده اند و افراد زیادی برای فروش و یا مصرف شخصی آن ها را تهیه می کنند.

سبزی و میوه خشک شده علاوه بر اینکه همان اندازه ویتامین ها و مواد مغذی موجود در میوه تازه را برای شما به همراه خواهد داشت، طول عمری بیشتری دارد و یک برش از میوه خشک شده کوچک ارزش غذایی برابر با میوه نصفه قبل از خشک شدن خواهد داشت.

پیش از این با راه اندازی خط تولید میوه و سبزی خشک آشنا شدیم. همچنین مشخصات و مراحل تولید انواع سبزی و میوه خشک نیز معرفی شدند. در صورتی که به راهنمای خرید دستگاه خشک کن میوه و سبزی و همچنین روش های نگهداری از این دستگاه ها نیاز دارید، با ما همراه باشید تا بهترین و مناسب ترین خرید دستگاه خشک کن میوه و سبزی را متناسب با کسب و کار خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی

 

راهنمای خرید دستگاه سبزی و میوه خشک کن

 

انواع دستگاه سبزی و میوه خشک کن

برای اینکه بتوان یک راهنمای خرید کامل برای این نوع از ماشین آلات صنایع غذایی ارائه کرد، باید بر اساس نوع دستگاه صحبت کرد. به طور کلی دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی در دو مدل دستگاه سبزی و میوه خشک کن تونلی و دستگاه سبزی و میوه خشک کن کابینتی در بازار موجود است.

 

راهنمای خرید دستگاه سبزی و میوه خشک کن تونلی

به طور کلی در صنایع غذایی مدل تونلی دستگاه میوه و سبزی خشک کن، مدلی کاملا صنعتی و پر بازده است. این مدل دستگاه ظرفیت بالایی دارد و گران ترین مدل آن نیز از سیستم دوگانه سوز تمام اتوماتیک استفاده می کند. در هنگام خرید این مدل به نکات زیر توجه نمایید.

  • به ظرفیت و نوع عملکرد دستگاه توجه نمایید. شما باید بر اساس مقدار نیاز خود دستگاه را تهیه نمایید. در صورتی که دستگاه ظرفیتی کمتر از نیاز شما داشته باشد در تولید دچار مشکل خواهید شد و یا با وارد کردن فشار اضافه به دستگاه موجب کم شدن طول عمر آن خواهید شد. از طرف دیگر نیز اگر ظرفیت دستگاه بالاتر از نیاز شما باشد، هزینه خرید و همچنین نگهداری دستگاه می تواند سود به دست آمده شما را تحت تاثیر قرار دهد.
  • یکی از مهمترین بخش ها در راهنمای خرید دستگاه سبزی و میوه خشک کن تونلی توجه به نوع سوخت مصرفی دستگاه است. به دلیل استفاده از تسمه و فن، این دستگاه در دو مدل برقی و دوگانه سوز در بازار موجود است. در صورتی که به گاز دسترسی دارید می توانید با تهیه مدل دوگانه سوز به راحتی هزینه های خود را کاهش دهید.

 

راهنمای خرید دستگاه سبزی و میوه خشک کن کابینتی

 

راهنمای خرید دستگاه سبزی و میوه خشک کن کابینتی

مدل کابینتی ظرفیت کمتری در مقایسه با مدل تونلی دارد و نمی تواند به صورت تمام اتوماتیک کار کند. در نظر داشته باشید که نحوه کار دستگاه سبزی و میوه خشک کن کابینتی و تونلی با یکدیگر متفاوت است. بنابراین در هنگام تهیه دستگاه میوه و سبزی خشک کن کابینی به نکات زیر توجه نمایید.

  • ظرفیت دستگاه بر اساس تعداد قفسه ها مشخص می شود. این دستگاه ها بر اساس اندازه های خود می توانند تعداد قفسه های متفاوتی داشته باشند و بدین ترتیب ظرفیت کلی دستگاه مشخص می شود. دستگاه در شرایطی بهتر کار می کند که تمامی قفسه ها پر باشند. سعی کنید دستگاهی با ظرفیت مناسب انتخاب کنید و در هر بار استفاده قفسه های دستگاه را کاملا پر کنید.
  • سوخت مصرفی دستگاه سبزی و میوه خشک کن کابینی می تواند تمام گازی و یا برقی باشد و مدل های دوگانه سوز نیز موجود هستند. دستگاه خشک کن کابینتی در دو مدل فن دار و بدون فن در بازار موجود است. مدل های بدون فن می توانند تمام گاز سوز باشند. مدل هایی که فن دارند باید حتما از برق برای تامین نیروی فن استفاده کنند، ولی در کنار آن از گاز نیز می توانند برای تولید حرارت بهره ببرند.

 

نحوه نگهداری مناسب از دستگاه سبزی و میوه خشک کن

 

نحوه نگهداری مناسب از دستگاه سبزی و میوه خشک کن

خرید دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی پایان کار نیست و شما باید پس از تهیه دستگاه، به خوبی از آن نگهداری کنید. در زیر به نکاتی در خصوص نگهداری از این دستگاه ها می پردازیم.

دستگاه را پس از هر بار کار تمیز کنید.

تسمه ها و قفسه های دستگاه با آب و شهد میوه ها پر می شود و لازم است پس از هر بار کار دستگاه را به شکل کامل تمیز کنید.

فن ها را به شکل دوره ای بررسی کنید.

فن نقش مهمی در خشک کردن یک دست محصولات دارد و باید به خوبی کار کند.

 

خرید دستگاه خشک کن سبزی و میوه 

ویترن نت، تامین کنندگان و تولید کنندگان مختلف در صنایع غذایی را گرداوری می کند و بستری را فراهم می کند که بتوانید در آن به مقایسه قیمت دستگاه سبزی و میوه خشک کن از جمله قیمت دستگاه میوه خشک کن خانگی گازی بپردازید و در نهایت به خرید دستگاه خشک کن سبزی و میوه مورد نظر خود بپردازید.

از ۵ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر

    جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

    ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل