نحوه کار دستگاه آب گوجه گیری

نحوه کار دستگاه آب گوجه گیری به نوع دستگاه بستگی دارد. مدل های مختلفی از دستگاه آب گوجه گیری در بازار از جمله در سایت ویترین نت موجود است که بسته به نوع و کاربری خود می توانند خروجی های مختلفی داشته باشند. این دستگاه ها به طور معمول در پایان، گوجه له و رنده شده را تحویل می دهند تا برای پختن رب از آن ها استفاده شود.

با زیاد شدن جمعیت مصرف مواد غذایی افزایش یافته و رب و سس گوجه فرنگی از آن دست محصولاتی است که در تمامی غذاها مورد استفاده قرار می گیرد و ایجاد خط تولید رب گوجه فرنگی می تواند فعالیتی پر سود باشد.

پیش از این با راهنمای جامع راه اندازی آب میوه فروشی، دستگاه آب انارگیری صنعتی آشنا شدیم. همچنین راه اندازی خط تولید شیره انگور و دستگاه‌های خط تولید شیره انگور نیز معرفی شدند.

در ادامه در خصوص نحوه کار این نوع از تجهیزات آشپزخانه صنعتی که به دستگاه رب گیری نیز معروف می باشند، به تفکیک مدل های موجود در بازار صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه آب گوجه گیری

نحوه کار دستگاه آب گوجه گیری

 

انواع دستگاه رب گیری

در صنایع غذایی دستگاه‌های آب گوجه گیری از نظر نوع کار و محصول نهایی تحویلی به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

  • دستگاه آب گوجه گیری رنده ای
  • دستگاه آب گوجه گیری ضربه ای

در نظر داشته باشید که نگهداری بهینه از دستگاه رب گیری در هر مدل بسیار مهم است.

 

نحوه کار دستگاه آب گوجه گیری رنده ای

دستگاه آب گوجه گیری رنده ای مدلی ساده از دستگاه آب گیری است که برای میوه های دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل دستگاه، میوه ای که در داخل خود قرار گرفته است را به شکل کامل و با تمامی پوست و تخم له می کند و محصول نهایی یک مخلوط از میوه و تمامی پوست ها و تخم ها می باشد که به شکل کامل نرم شده است. این دستگاه ها از تیغه های قدرتمند و تیزی استفاده می کنند که راحتی می تواند پوست و تمامی تخم های میوه را به شکلی کامل نرم کند. 

نحوه کار دستگاه رب گیری رنده ای بسیار ساده است. تمامی گوجه ها با توجه به ظرفیت دستگاه در داخل آن ریخته می شوند و سپس دستگاه با استفاده از قدرت موتور تیغه ها را به چرخش در می آورد. در این شرایط تیزی و قدرت له کنندگی تیغه ها موجب می شود که گوجه ها له شده و سپس تمامی بخش های له شده در برخورد با تیغه ها دوباره ریز شوند و به یک محصول یکدست و بسیار نرم تبدیل شوند. 

بسیاری از افراد به همین دلیل از دستگاه آب گوجه گیری رنده ای استفاده نمی کنند، زیرا محصول نهایی گوشت گوجه خالص نیست و مخلوطی از پوست و تخم گوجه نیز در آن قرار گرفته است که موجب کاهش کیفیت محصول نهایی می شود و می تواند بر روی کیفیت رب نیز تاثیر گذاشته و رنگ و طعم مناسب رب را از بین ببرد.

 

نحوه کار دستگاه آب گوجه گیری رنده ای

 

نحوه کار دستگاه آب گوجه گیری ضربه ای

دستگاه آب گوجه گیری ضربه ای یکی از حرفه ای ترین دستگاه های موجود در بازار است. این دستگاه ها دارای مدل های مختلفی هستند. برخی مدل ها اول پوست گوجه را جدا می کنند و سپس محصول نهایی نرم شده را درست می کنند. اما دستگاه های دیگری که بیشترین کاربرد را نیز دارند به شکلی دیگر کار می کنند.

نحوه کار دستگاه رب گیری ضربه ای اصلی بدین شکل است که ابتدا تمامی محصولات وارد شده به دستگاه به شکل نیمه را بیشتر خرد می شوند. در این شرایط جدا کردن تخم و پوست از گوشت گوجه امکان پذیر است. با استفاده از برخی تیغه ها و تکنولوژی های خاص ضربه ای تمامی پوست و تخم ها از گوشت گوجه جدا می شود و بدین شکل گوشت خالص گوجه باقی می ماند. در ادامه گوشت گوجه به سمت تیغه های خرد کن فرستاده می شود و در این مرحله به یک سیستم نرم شده و بسیار مناسب تبدیل می شود.

دستگاه آب گوجه گیری ضربه ای در میان افرادی که به دنبال استفاده از دستگاه های صنعتی برای پخت رب هستند، بسیار پر طرفدار است. این دستگاه ها به دلیل محصول نهایی خالص و یکدست خود می توانند رب بسیار خوبی نیز تهیه کنند.

 

نحوه کار دستگاه آب گوجه گیری ضربه ای

 

قیمت دستگاه آب گوجه گیری

ویترن نت، تامین کنندگان و تولید کنندگان مختلف در صنایع غذایی را گرداوری می کند و بستری را فراهم می کند که بتوانید در آن به مقایسه قیمت دستگاه آب گوجه گیری از جمله قیمت دستگاه رب گیری صنعتی، قیمت دستگاه رب گوجه گیری نیمه صنعتی و قیمت دستگاه رب گیری خانگی بپردازید. در صورتی که به راهنمای خرید دستگاه آب گوجه گیری نیاز دارید، به مقاله مربوطه مراجعه نمایید و در نهایت به خرید دستگاه رب گیری مورد نظر خود بپردازید.

از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر

    جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

    ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل