درآمدزایی در منزل با دستگاه روغن گیری خانگی

دستگاه روغن گیری خانگی یکی از کاربردی ترین ماشین آلات صنایع غذایی است که امروزه در منازل مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در سال‌های اخیر قدرت خرید بیشتر افراد جامعه کاهش یافته است و به همین دلیل مردم به سمت تولید محصولات خانگی و ایجاد کسب و کار‌های کوچک رفته‌اند. یکی از پر استفاده‌ترین محصولات صنایع غذایی در خانه‌های ایرانی انواع روغن‌هاست. افراد زیادی با تهیه یک دستگاه روغن گیری و روغن کشی خانگی، که از ماشین آلات عمل آوری مواد غذایی است به تولید روغن مورد نیاز و همچنین فروش آن به دیگران می‌پردازند. در ادامه در خصوص انواع دستگاه روغن گیری و همچنین مزایای کسب و کار ایجاد شده توسط آن و درآمدزایی در خانه توضیح خواهیم داد.

حتما ببینید: لیست قیمت دستگاه روغن گیری و روغن کشی

دستگاه روغن گیری خانگی یکی از کاربردی ترین ماشین آلات صنایع غذایی است که امروزه در منازل مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع دستگاه روغن گیر خانگی
 

دستگاه روغن گیری خانگی دستی

دستگاه روغن گیر دستی یا فشاری می‌تواند به راحتی با استفاده از فشار ایجاد شده روغن موجود در داخل پوسته دانه‌ها را به بیرون بکشد. برخی دانه‌ها روغن گیری ساده ای دارند و فقط در اثر فشار روغن خود را پس می‌دهند. این دستگاه‌ها در مدل‌های دستی دارای اهرم‌هایی هستند که با فشار اپراتور می‌توانند روغن موجود در داخل دانه‌ها را خارج کنند. از این دستگاه روغن گیری خانگی ارزان برای روغن گیری کنجد، تخمه آفتابگردان و سویا استفاده می‌شود. 

دستگاه روغن گیری سرد و گرم

برخی دانه‌های روغنی نیز با فشار روغن خود را پس نمی‌دهند و به همین دلیل به دستگاه‌های حرفه ای و با قدرت فیلتاراسیون بالا برای خارج کردن روغن این دانه‌ها نیاز است. این دستگاه های روغن گیر با استفاده از پرس سرد و گرم و فیلتر های مختلف روغن موجود در دانه‌هایی مانند زیتون را از آن ها خارج می‌کنند. قیمت این دستگاه های روغن کشی به دلیل استفاده از تکنولوژی‌های جدید و پیچیده گران تر از روغن گیرهای دستی است. 

بیشتر بخوانید: راه اندازی کسب و کار خانگی با خرید دستگاه فلافل زن

هزینه راه اندازی کارگاه روغن گیری

برای شروع کار بهتر است یک دستگاه روغن گیری خانگی ارزان انتخاب کنید، چون شما در این حرفه تازه وارد هستید و تجربه کافی را ندارید بهتر است با کمترین ریسک کار خود را به پیش ببرید. در حال حاضر ارزان ترین دستگاه روغن گیری قیمتی حدود 4 تا 5 میلیون تومان دارد و بهترین انتخاب برای شروع یک کسب و کار خانگی است. بیشترین بودجه شما در این مرحله خرج می‌شود. در مرحله بعدی نوبت به هزینه برای بسته بندی روغن‌ها می‌رسد که در اینجا شما به ظروف پلاستیکی و یا شیشه ای نیاز دارید که باز برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید از ظروف پلاستیکی استفاده کنید.

محصولات تولیدی دستگاه روغن گیری

روغن کنجد

کنجد به طور کلی به مقدار زیادی در کشور تولید می‌شود و به همین دلیل قیمت ارزانی دارد. روغن کنجد یکی از روغن‌های با کیفیت و پر کاربرد در خانه‌های ایرانی است. عمل خارج کردن روغن از دانه‌های کنجد نیز به آسانی انجام می‌شود و به همین دلایل می‌توانید با خرید یک دستگاه روغن گیری کنجد، برای شروع کسب و کار خانگی خود اقدام کنید.

روغن زیتون

خارج کردن روغن از دانه‌های زیتون باید با استفاده از دستگاه‌های حرفه ای انجام شود. هزینه تهیه این دستگاه‌ها زیاد است اما با توجه به قیمت و مصرف زیاد این روغن می‌توان انتظار داشت مبلغ مصرفی شما در زمانی کوتاه به همراه سود کسب و کار خانگی شما برگردد. البته امروزه دستگاه روغن کشی زیتون خانگی نیز موجود است که با تهیه آن و تولید روغن زیتون با کیفیت می‌توانید یک کار خانگی پردرآمد داشته باشید.
دانه‌های روغنی زیادی در کشور موجود هستند و هر کدام خواص و بازار مصرف خاص خود را دارند. پس از وارد شدن به بازار تولید روغن‌های طبیعی قطعا باید بتوانید تعداد محصولات تولیدی خود را افزایش دهید تا بتوانید طیف وسیعی از مشتریان را راضی کنید. می‌توانید برای فروش عمده و بدون واسطه محصولات خود نیز روی ویترین نت حساب کنید و به مشتریان خود این فرصت را بدهید که خرید عمده انواع روغن را از سایت ویترین نت تجربه کنند.

 

بیشتر بخوانید: بسته بندی خشکبار و حبوبات در منزل

دستگاه روغن گیری خانگی این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید با سرمایه اندک یک دستگاه کوچک و ارزان خریداری کنید و درآمدزایی در منزل را تجربه کنید.

مزایای راه اندازی کسب و کار خانگی با دستگاه روغن گیر

دستگاه روغن گیری خانگی این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید با سرمایه اندک یک دستگاه کوچک و ارزان خریداری کنید و درآمدزایی در منزل را تجربه کنید. معمولا دانه های روغنی موجود در بازار قیمت زیادی ندارند و شما می‌توانید با صرف مبلغ اولیه کم دانه های مورد نیاز خود را تهیه نمایید. دستگاه ها نیز چه در مدل‌های دستی و چه در مدل اتوماتیک دارای هزینه‌های تولید زیادی نیستند و شما می‌توانید در زمانی اندک مقدار زیادی روغن بسته بندی کرده و برای عرضه به بازار آماده نمایید. بنابراین استفاده از دستگاه روغن گیری خانگی از نظر سود دهی زمان و سرمایه بسیار مناسب است. از طرف دیگر برخی نیز ممکن است نگران خراب شدن مواد اولیه و یا کالای تولیدی خود و متحمل شدن ضررهای زیاد باشند. دانه های روغنی و روغن های تهیه شده از آن‌ها دارای کیفیت و ماندگاری بالایی هستند و به همین دلیل لزومی ندارد نگران از بین رفتن سرمایه خود باشید. می‌توانید مواد اولیه زیاد با هزینه کمتر تهیه کنید و در طول زمانی بیشتر به تولید آن‌ها بپردازید. اگر از تولید روغن هم زمانی بگذرد و موفق به فروش آن‌ها نشوید باز هم از میزان سرمایه شما چیزی کم نخواهد شد. کسب و کار کوچک شما با استفاده از دستگاه روغن گیری خانگی یک تجارت کم ریسک است.

برای کسب درآمد در خانه و ایده های بیشتر برای کسب و کار خانگی این مقاله‌ها را نیز مطالعه کنید : بسته بندی خشکبار و حبوبات در منزل و راه اندازی کسب و کار خانگی با خرید دستگاه فلافل زن

از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر

    جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

    ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل