راه اندازی کارگاه خانگی پردرآمد با دستگاه عرق گیری خانگی

دستگاه عرق گیری یا دستگاه تقطیر خانگی یکی از ماشین آلات صنایع غذایی است که در خانه‌ها و کارگاه‌های تولید عرقیات گیاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی ایرانی‌ها به طب سنتی و مواد خوراکی طبیعی اهمیت زیادی می‌دهند و به همین جهت نیز استفاده از انواع دستگاه عرق گیری کاربرد زیادی در منازل دارد. در سال‌های اخیر با فشارهای اقتصادی ایجاد شده بر روی خانواده‌ها، ایجاد کسب و کارهای خانگی رونق گرفته است. یکی از پر سودترین کسب و کارهای موجود استفاده از دستگاه عرق گیری یا تقطیر خانگی برای تولید انواع عرقیات گیاهی است. پیش از این در بلاگ ویترین نت به صورت کلی در خصوص نحوه کار دستگاه عرق گیری خانگی توضیح داده‌ایم و در ادامه در خصوص محصولات تولیدی دستگاه گلاب گیری و مزایای استفاده از آن به عنوان یک کسب و کار کوچک خانگی صحبت خواهیم کرد. در آینده به بررسی مهم ترین نکات پیش از خرید دستگاه گلاب گیری می‌پردازیم.

حتما ببینید: لیست قیمت دستگاه عرق گیری

 یکی از پر سود ترین کسب و کارهای موجود استفاده از دستگاه عرق گیری خانگی برای تولید انواع عرقیات گیاهی است.

دستگاه‌های مورد نیاز : دستگاه عرق گیری - دستگاه دربند دستی
حداقل فضای مورد نیاز : 20 متر
میزان سرمایه اولیه : 5 میلیون تومان
دوره بازگشت سرمایه : 1 ماه
تعداد نیروی مورد نیاز : 2 نفر

چگونه با دستگاه عرق گیری خانگی، عصاره و عرق خانگی تولید کنیم؟

برای شروع کار بهتر است از یک دستگاه ارزان قیمت شروع کنیم، دستگاه عرق گیری 10 لیتری مناسب ترین انتخاب برای شروع یک کسب و کار نوپاست. شما می‌توانید با استفاده از این دستگاه تقطیر خانگی در هر ساعت 700 سی‌سی عصاره و عرق گیاهی تولید کنید. این دستگاه عرق گیری تک جداره و مخزن بالایی آن استیل است. قطر دهانه دستگاه 22 سانتی متر و ارتفاع آن 48 سانتی متر است. پس از انتخاب هر گیاه و تقطیر آن، نوبت به بسته بندی و فروش می‌رسد که شما می‌توانید از بطری‌های شیشه ای و یا پلاستیکی برای این کار استفاده کنید که البته بطری پلاستیکی هزینه کمتری دارد. پس از پایان کار و برای فروش عمده و آنلاین محصولات خود می‌توانید روی ویترین نت حساب کنید. ویترین نت یک پلتفرم برای خرید عمده و آنلاین محصولات است که به کمک کارشناسان خود به افزایش فروش و درآمد شما کمک می‌کند.

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه عرق گیری با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید.

 

انواع دستگاه عرق گیری خانگی

دستگاه عرق گیری سرد کن دار

این دستگاه عرق گیری دوجداره است که از ویژگی‌های آن این است که دارای لوله بلندی است و داخل این لوله یک کندانسور مخروطی شکل وجود دارد. هنگام اتمام فرایند عرق گیری، عرق و عصاره تولیدی که از این لوله می‌گذرد، با چرخش کندانسور، خنک می‌شود و در نهایت، عرق و عصاره سرد از دستگاه خارج می‌شود. مزیت این دستگاه تقطیر خانگی این است که دیگر لازم نیست عرق تولیدی را سرد کنیم.

دستگاه عرق گیری دو جداره

این دستگاه عرق گیری بر خلاف دستگاه عرق گیری سرد کن دار، دارای لوله کوتاهی است و به همین دلیل کندانسوری داخل لوله وجود ندارد و عرق و عصاره تولیدی گرم است.

این دستگاه عرق گیری بر خلاف دستگاه عرق گیری سرد کن دار، دارای لوله کوتاهی است و به همین دلیل کندانسوری داخل لوله وجود ندارد و عرق و عصاره تولیدی گرم است.

مراحل کار دستگاه تقطیر خانگی

 • ورود گیاه و آب به محفظه اصلی : اولین مرحله برای استفاده از دستگاه عرق گیری خانگی وارد کردن گیاهی است که می خواهید عصاره آن را خارج کنید. به طور کلی دستگاه عرق گیری خانگی دارای دو محفظه است که در محفظه بالایی آب و یخ ریخته و در محفظه پایینی گیاهی را می‌خواهیم عرق و عصاره آن را تولید کنیم. 
 • ورود گرما : عمل عرق گیری از گیاه توسط گرما و تبخیر انجام می‌شود. در این شرایط شما می‌توانید از یک شعله جدا همانند اجاق گاز استفاده کنید، در بعضی موارد دستگاه عرق گیری خود دارای المنت‌هایی برای تولید گرما خواهد بود. این گرما موجب به جوش آمدن آب محفظه و بخار کردن عرق موجود در گیاه می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت که دستگاه‌های عرق گیری که به طور مستقیم روی شعله قرار می‌گیرند کیفیت بالاتری نسبت به دستگاه‌های عرق گیری دیگر دارند.
 • جمع آوری بخار در محفظه دوم : بخار آب به همراه عرق گیاه به بالای محفظه می‌رود و از طریق لوله‌های خروجی دستگاه عرق گیری خارج می‌شود.
 • خنک کردن عرق گیاه : بخار و عرق گیاهی که از دستگاه عرق گیری تک جداره خارج می‌شود بسیار داغ است و در صورتی که درب محفظه را باز کنید محصول تولیدی خراب و تبخیر خواهد شد. در این شرایط به عرق اجازه دهید که خنک شود و سپس آن را برای بسته بندی انتقال دهید. 

یکی از پر سود ترین کسب و کارهای موجود استفاده از دستگاه عرق گیری خانگی برای تولید انواع عرقیات گیاهی است.

محصولات تولیدی توسط دستگاه تقطیر خانگی

از دستگاه عرق گیری خانگی یا دستگاه تقطیر خانگی می‌توان برای گرفتن عصاره انواع گیاهان استفاده کرد و معروف‌ترین عرق گیاهی که در سراسر دنیا استفاده می‌شود گلاب است که از عرق گل محمدی تهیه می‌شود. دیگر عرق های مهم که می‌توانند فروش شما را به میزان چشم گیری افزایش دهند عرق نعنا، بیدمشک، خارشتر، بهارنارنج و دیگر گیاهان معطر و دارویی هستند که از ارزش غذایی و دارویی زیادی برخوردارند.

مزایای راه اندازی کسب و کار کوچک با دستگاه عرق گیری خانگی

دستگاه عرق گیری می‌تواند برای گرفتن عصاره گیاهان مختلفی مورد استفاده قرار گیرد و این بدین معنی است که شما می‌توانید با یک دستگاه گلاب گیری محصولات متنوعی تولید کنید. از طرف دیگر نیز دستگاه عرق گیری نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی ندارد و در صورتی که پس از هر بار مصرف دستگاه را به خوبی تمیز کنید می توانید به راحتی از آن برای تولیدات بعدی استفاده نمایید.
کسب و کارهای خانگی معمولا به تلاش و کار زیادی نیاز دارند. استفاده از دستگاه عرق گیری خانگی به تلاش زیادی نیاز ندارد و در صورتی که کار با این دستگاه ها را یاد بگیرید می توانید به راحتی تولید زیاد و پر سودی داشته باشید. البته نحوه کار دستگاه گلاب گیری بسیار ساده است و فقط باید بتوانید زمان و مقدار مواد مورد نیاز را به خوبی به دست بیاورید.
دستگاه عرق گیری خانگی دارای اندازه ها و مدل های مختلفی است که شما می توانید بنابر نیاز و میزان تولید خود مدل مناسب را انتخاب نمایید. در این شرایط دستگاه گلاب گیری متناسب با نیاز شما مصرف انرژی متناسبی خواهد داشت و بدین ترتیب مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نخواهید بود. این دستگاه گلاب گیری در مدل هایی با سوخت مصرفی گاز و برق در بازار موجود هستند. در صورتی که به گاز شهری دسترسی دارید قطعا استفاده از دستگاه گلاب گیری گازی می تواند به خوبی هزینه تمام شده شما را کاهش دهد و بدین ترتیب به راحتی می توانید حاشیه سود زیادی برای محصولات خود ایجاد نمایید.

امیدواریم با پیشرفت کسب و کار و افزایش درآمد خود، پس از مدتی بتوانید خط تولید عرقیات گیاهی را راه اندازی کنید.

از ۶ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر
 • سعید رضایی(۲۸ بهمن ۱۳۹۸)

  ببخشید درسته که عرقی که با دستگاه عرق گیری سردکن دار تولید میشه کیفیت بهتری داره؟

  نظر شما
 • ویترین نت(۲۸ بهمن ۱۳۹۸)

  سلام دوست عزیز
  بله، دستگاه عرق گیری دوجداره به دلیل داشتن لوله بلند و چرخش کندانسور، مانع ورود املاح آب به عرق و عصاره تولیدی میشه.

 • حسینی(۱۸ اسفند ۱۳۹۸)

  سلام ، ایا زمان عرق گیری بو در کل فضا میپیچه ؟

  نظر شما
 • ویترین نت(۲۱ اسفند ۱۳۹۸)

  سلام دوست عزیز
  خیر، فرایند عرق گیری کاملا بدون بو است.

 • امیر حسینی(۶ اردیبهشت ۱۳۹۹)

  سلام خسته نباشید ببخشید بازار یابی این کار چطوره ؟ چون ما تو شهر کوچکی زندگی میکنیم به خاطر همین مشکل نمیشه؟ ببخشید میزان سود دهی جوراب بافی بیشتره یا این کار و میزان سختی این کار بیشتره یا جوراب بافی؟؟

  نظر شما
 • ویترین نت(۷ اردیبهشت ۱۳۹۹)

  سلام دوست عزیز، می‌تونید از همون شهر خودتون شروع کنید و از مغازه‌ها و عطاری‌های اطراف درخواست کنید که محصولا شما رو بفروشند، اگه بتونید روی محصولاتتون اسم کارگاه و تاریخ تولید و... هم چاپ کنید تاثیر زیادی در فروش داره، جوراب بافی هم سود خوبی داره ولی هم قیمت دستگاهش بالاتره و هم دستگاه خیلی کمیاب شده این روزها.

 • x(۱۹ تــیر ۱۳۹۹)

  سلام ، ببخشین در جواب دوستمون گفته بودین که اگه اسم کارگاه بچسبونین بهتر فروش میره ، خواستم بپرسم که اینجوری مشکل قانونی پیش نمیاد؟یا اینکه برای گرفتن مجوز به کجا باید مراجعه کرد؟

  نظر شما
 • ویترین نت(۱۹ تــیر ۱۳۹۹)

  سلام... بله اگه بخواید اسم برند خودتون رو به عنوان لیبل رو محصول بچسبونید باید مجوز بهداشت بگیرید.

به اینستاگرام ما بپیوندید
تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

درخواست مشاوره رایگان

ثبت درخواست