راه اندازی کارگاه خانگی پردرآمد با دستگاه عرق گیری خانگی

دستگاه عرق گیری یا تقطیر عرقیات گیاهی خانگی یکی از ماشین آلات صنایع غذایی است که در خانه‌ها و کارگاه‌های تولید عرقیات گیاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی ایرانی‌ها به طب سنتی و مواد خوراکی طبیعی اهمیت زیادی می‌دهند و به همین جهت نیز استفاده از عرقیات گیاهی کاربرد زیادی در منازل دارد. در سال‌های اخیر با فشارهای اقتصادی ایجاد شده بر روی خانواده‌ها، ایجاد کسب و کارهای خانگی رونق گرفته است. یکی از پر سود ترین کسب و کارهای موجود استفاده از دستگاه عرق گیری خانگی برای تولید انواع عرقیات گیاهی است. پیش از این در بلاگ ویترین نت به صورت کلی در خصوص نحوه کار دستگاه عرق گیری خانگی توضیح داده‌ایم و در ادامه در خصوص محصولات تولیدی و مزایای استفاده از آن به عنوان یک کسب و کار کوچک خانگی صحبت خواهیم کرد.

حتما ببینید: لیست قیمت دستگاه عرق گیری

 یکی از پر سود ترین کسب و کارهای موجود استفاده از دستگاه عرق گیری خانگی برای تولید انواع عرقیات گیاهی است.

چگونه کار عرق گیری را شروع کنیم؟

برای شروع کار بهتر است از یک دستگاه ارزان قیمت شروع کنیم، دستگاه عرق گیری 10 لیتری با قیمت 365 هزار تومان مناسب ترین انتخاب برای شروع یک کسب و کار نوپاست. شما می‌توانید با استفاده از این دستگاه تقطیر در هر ساعت 700 سی‌سی عصاره و عرق گیاهی تولید کنید. این دستگاه عرق گیری تک جداره و مخزن بالایی آن استیل است. قطر دهانه دستگاه 22 سانتی متر و ارتفاع آن 48 سانتی متر است. پس از انتخاب هر گیاه و تقطیر آن، نوبت به بسته بندی و فروش می‌رسد که شما می‌توانید از بطری‌های شیشه ای و یا پلاستیکی برای این کار استفاده کنید که البته بطری پلاستیکی هزینه کمتری دارد. پس از پایان کار و برای فروش عمده و آنلاین محصولات خود می‌توانید روی ویترین نت حساب کنید. ویترین نت یک پلتفرم برای خرید عمده و آنلاین محصولات است که به کمک کارشناسان خود به افزایش فروش و درآمد شما کمک می‌کند.

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه عرق گیری با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید :  02144158569

 

مراحل کار دستگاه عرق گیری خانگی

  • ورود گیاه و آب به محفظه اصلی : اولین مرحله برای استفاده از دستگاه عرق گیری خانگی وارد کردن گیاهی است که می خواهید عصاره آن را خارج کنید. در این مرحله گیاه را به همراه مقداری آب در محفظه اصلی دستگاه می‌ریزید و بدین ترتیب مواد اولیه عرق گیری را وارد دستگاه می‌کنید.
  • ورود گرما : عمل عرق گیری از گیاه توسط گرما و تبخیر انجام می‌شود. در این شرایط شما می‌توانید از یک شعله جدا همانند اجاق گاز استفاده کنید، در بعضی موارد دستگاه عرق گیری خود دارای المنت‌هایی برای تولید گرما خواهد بود. این گرما موجب به جوش آمدن آب محفظه و بخار کردن عرق موجود در گیاه می‌شود.
  • جمع آوری بخار در محفظه دوم : بخار آب به همراه عرق گیاه به بالای محفظه می‌رود و از طریق لوله‌هایی به محفظه دوم وارد می‌شود. در اینجا معمولا از لوله‌های مسی استفاده می‌شود تا بتوان بخار آب را از عرق گیاه مورد نظر جدا کرد تا محصول نهایی خالص و با کیفیتی داشته باشید.
  • خنک کردن عرق گیاه : بخار عرق گیاه که در محفظه وارد می‌شود بسیار داغ است و در صورتی که درب محفظه را باز کنید محصول تولیدی خراب و تبخیر خواهد شد. در این شرایط به عرق اجازه دهید که خنک شود و سپس آن را برای بسته بندی انتقال دهید.

یکی از پر سود ترین کسب و کارهای موجود استفاده از دستگاه عرق گیری خانگی برای تولید انواع عرقیات گیاهی است.

محصولات تولیدی توسط دستگاه عرق گیری خانگی

از دستگاه عرق گیری خانگی می‌توان برای گرفتن عصاره انواع گیاهان استفاده کرد و معروف‌ترین عرق گیاهی که در سراسر دنیا استفاده می‌شود گلاب است که از عرق گل محمدی تهیه می‌شود. دیگر عرق های مهم که می‌توانند فروش شما را به میزان چشم گیری افزایش دهند عرق نعنا، بیدمشک، خارشتر، بهارنارنج و دیگر گیاهان معطر و دارویی هستند که از ارزش غذایی و دارویی زیادی برخوردارند.

مزایای راه اندازی کسب و کار کوچک با دستگاه عرق گیری خانگی

دستگاه عرق گیری می‌تواند برای عرق گیری گیاهان مختلفی مورد استفاده قرار گیرد و این بدین معنی است که شما می‌توانید با یک دستگاه محصولات متنوعی تولید کنید. از طرف دیگر نیز دستگاه عرق گیری نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی ندارد و در صورتی که پس از هر بار مصرف دستگاه را به خوبی تمیز کنید می توانید به راحتی از آن برای تولیدات بعدی استفاده نمایید.
کسب و کارهای خانگی معمولا به تلاش و کار زیادی نیاز دارند. استفاده از دستگاه عرق گیری خانگی به تلاش زیادی نیاز ندارد و در صورتی که کار با این دستگاه ها را یاد بگیرید می توانید به راحتی تولید زیاد و پر سودی داشته باشید. البته نحوه کار دستگاه بسیار ساده است و فقط باید بتوانید زمان و مقدار مواد مورد نیاز را به خوبی به دست بیاورید.
دستگاه عرق گیری خانگی دارای اندازه ها و مدل های مختلفی است که شما می توانید بنابر نیاز و میزان تولید خود مدل مناسب را انتخاب نمایید. در این شرایط دستگاه متناسب با نیاز شما مصرف انرژی متناسبی خواهد داشت و بدین ترتیب مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نخواهید بود. این دستگاه در مدل هایی با سوخت مصرفی گاز و برق در بازار موجود هستند. در صورتی که به گاز شهری دسترسی دارید قطعا استفاده از مدل های گازی می تواند به خوبی هزینه تمام شده شما را کاهش دهد و بدین ترتیب به راحتی می توانید حاشیه سود زیادی برای محصولات خود ایجاد نمایید.

امیدواریم با پیشرفت کسب و کار و افزایش درآمد خود، پس از مدتی بتوانید خط تولید عرقیات گیاهی را راه اندازی کنید.

از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر

    جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

    ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل