دستگاه رب گوجه گیری خانگی، دستگاهی مناسب برای کسب درآمد در منزل

دستگاه رب گیری یا دستگاه آب گوجه گیری خانگی یکی از تجهیزات صنایع غذایی است که برای تولید آب گوجه و یا رب گوجه فرنگیِ مصرفی و همچنین فروش آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا گوجه فرنگی از آن دست صیفی جاتی است که به شکل‌های مختلفی در خانه‌های ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد. از رب و سس گوجه فرنگی در غذاهای مختلفی استفاده می‌شود و به همین علت برخی خانواده ها به این فکر افتاده‌اند که با خرید یک دستگاه رب گیری خانگی، رب گوجه فرنگی مصرفی خود را تولید کنند. بدین ترتیب این دستگاه آبگیری صنعتی یکی از دستگاه‌های مهم برای کسب و کارهای کوچک و خانگی و همچنین از مهمترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی است. پیش از این با نحوه کار دستگاه آب گوجه گیری آشنا شده‌ایم، در ادامه بیشتر درباره این دستگاه می‌خوانیم.

حتما ببینید: لیست قیمت دستگاه آب گوجه گیری

دستگاه رب گیری یا دستگاه آب گوجه گیری خانگی یکی از تجهیزات صنایع غذایی است که برای تولید آب گوجه و یا رب گوجه فرنگیِ مصرفی و همچنین فروش آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دستگاه‌های مورد نیاز : دستگاه آب گوجه گیری
حداقل فضای مورد نیاز : 24 متر
میزان سرمایه اولیه : 10 میلیون تومان
دوره بازگشت سرمایه : 2 ماه
تعداد نیروی مورد نیاز : 3 نفر

شروع تولید رب گوجه فرنگی خانگی

مناسب ترین دستگاه آب گیری گوجه فرنگی برای شروع کار دستگاهی با ظرفیت 700 کیلوگرم در ساعت است. این دستگاه آب گوجه گیری تمام استیل است و برق مصرفی آن تک فاز و توان آن دو اسب بخار است. بعد از اتمام کار آب گیری گوجه فرنگی‌ها باید پخت آنها را شروع کنید. در شروع کار می‌توانید با دیگ‌های معمولی بزرگ پخت و پز گوجه فرنگی‌ها را انجام دهید و به دستگاه دیگری نیاز ندارید. پس از پخت رب گوجه فرنگی، نوبت به بسته بندی آنها می‌رسد که می‌توانید با توجه به بودجه و هزینه‌ای که میخواهید بکنید نوع مورد نظر را انتخاب کنید. به طور معمول از بطری و یا قوطی شیشه ای و پلاستیکی برای پر کردن رب گوجه فرنگی استفاده می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم قبل از گرفتن تصمیم نهایی، 7 نکته‌ی بسیار مهم قبل از خرید دستگاه آبگیری گوجه را بینید.

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه آب گوجه گیری با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید.

 

گوجه‌های له شده یا پوره گوجه تولید شده توسط دستگاه رب گیری خانگی می‌تواند برای محصولات مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.

انواع دستگاه رب گیری خانگی

 • دستگاه رب گیری رنده ای : دستگاه‌های آب گوجه گیری رنده ای مانند چرخ گوشت هستند که با استفاده از تیغه‌های بسیار تیز خود، به طور کلی گوجه و پوست آن را خرد می‌کنند. محصول نهایی تولید شده توسط این دستگاه‌ها یک پوره گوجه فرنگی است که متشکل از گوشت، تخم و پوست گوجه فرنگی خواهد بود. این دستگاه‌ها پر استفاده ترین و ارزان ترین مدل دستگاه رب گیری خانگی هستند.
 • دستگاه رب گیری ضربه ای : دستگاه‌های آب گوجه گیری ضربه ای از تکنولوژی‌های پیشرفته ای استفاده می‌کنند و با بهره گیری از همین تکنولوژی می‌توانند گوشت گوجه را از پوست و دانه‌های آن جدا کند. در این مورد محصول نهایی گوشت له شده گوجه خواهد بود که از نظر کیفیت قطعا از مدل بالایی بسیار بهتر خواهد بود. دستگاه‌های رب گیری ضربه ای قیمت بیشتری دارند و البته میزان تولید محصول نهایی آن‌ها نیز به دلیل حذف پوست و دانه‌ها کمتر خواهد بود.

محصولات تولیدی توسط دستگاه رب گیری خانگی

گوجه‌های له شده یا پوره گوجه تولید شده توسط دستگاه رب گیری خانگی می‌تواند برای محصولات مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. محتمل ترین و پر مصرف ترین محصول، رب گوجه فرنگی است که از پختن گوجه‌های تولیدی حاصل می‌شود. در بعضی موارد با استفاده از اضافه کردن سرکه و شکر و دیگر افزودنی‌ها می‌توان سس‌های گوجه فرنگی خانگی تولید کرد. برخی از تولیدی‌های خانگی نیز گوجه‌های له شده را بدون پخت و اضافه کردن چیزی برای استفاده در انواع غذاها به بازار عرضه می‌کنند. به طور کلی پس از خرد کردن گوجه‌ها توسط دستگاه رب گیری خانگی، می‌توان به محصولات متنوع و پر فروشی دست یافت.

مزایای راه اندازی کسب و کار خانگی با دستگاه رب گیری خانگی

 • همانطور که در بالا اشاره شد، دستگاه رب گیری خانگی می‌تواند محصولات مختلفی تولید کند. تنوع محصولات تولیدی کسب و کار خانگی شما می‌تواند سود زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. معمولا محصولات مختلفی که از رب گوجه فرنگی تهیه می‌شوند نیاز به کار و تلاش زیادی ندارند و به همین دلیل شما می‌توانید با کمترین وقت و هزینه محصولات مختلفی را برای عرضه به بازار تهیه نمایید.
 • دستگاه رب گیری خانگی مدل‌های مختلفی در بازار دارد که با استفاده از آنها می‌توانید محصولات متنوع را در ابعاد مختلف تولید کنید. شما می‌توانید به راحتی دستگاه مورد نیاز را بر اساس بودجه و خواسته‌های خود تهیه نمایید و بدین ترتیب بیشترین استفاده را از خرید خود ببرید. این دستگاه‌ها توان تولیدی مناسبی دارند و می توانند در زمانی کم تولید زیادی داشته باشند که موجب می‌شود بتوانید به سرعت به سوددهی لازم برسید.
 • در صورت نگهداری و استفاده درست از دستگاه رب گیری خانگی طول عمر این محصول بسیار زیاد است و شما را از پرداخت هزینه‌های اضافی معاف می‌کند. این دستگاه ها معمولا ساختار ساده ای دارند و به همین علت تعمیر و نگهداری از آن ها نیز بسیار آسان انجام می‌شود و بدین ترتیب نیازی به پرداخت هزینه‌های زیاد برای افراد فنی نخواهید داشت.
 • کسب درآمد با استفاده از دستگاه رب گوجه خانگی بسیار ساده خواهد بود. شما می‌توانید محصولات تولیدی خود را به طور مستقیم به دوستان و آشنایان بفروشید و یا با فروشگاه‌ها و آشپزخانه‌های مختلف برای تهیه محصول قرارداد امضا کنید. همانطور که اشاره شد گوجه فرنگی و محصولات زیرمجموعه آن مصرف زیادی دارند و فروش خوبی را تجربه خواهید کرد.

اگر قصد گسترش کسب و کار و افزایش درآمد خود را دارید می‌توانید درآینده با تکمیل تجهیزات و دستگاه‌های خود به فکر راه اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی (اینفوگرافی) نیز باشید.

از ۲ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر
  02191015263
  تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

  کد تایید را وارد کنید .