5 دستگاه بسته بندی خانگی پر کاربرد

با افزایش فشارهای اقتصادی کسب و کارهای کوچک و خانگی در تمام شهرها و روستاهای کشور شروع به کار کرده اند و از این رو در صنایع بسته بندی انواع دستگاه بسته بندی خانگی در سال‌های اخیر به دستگاه‌هایی پرفروش و پرکاربرد تبدیل شده‌اند.
تولید محصولات به ویژه در صنایع غذایی حتما باید با بسته بندی خوب و مناسب همراه باشد و حتی برخی کسب و کارها بخش مهمی از تمرکز خود را بر روی بسته بندی محصولات مختلف قرار داده اند.
اگر شما هم به فکر راه اندازی کسب و کار خانگی مانند میوه خشک کنی در منزل، تولید پیاز داغ خانگی، تولید رب گوجه در منزل، روغن گیری انواع دانه‌ها و بسته بندی خشکبار و حبوبات در منزل هستید پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص پرکاربرد ترین دستگاه‌های بسته بندی، کاربردها و مزایای آن ها بیشتر توضیح دهیم.

حتما ببینید: لیست قیمت انواع دستگاه بسته بندی

با افزایش فشارهای اقتصادی کسب و کارهای کوچک و خانگی در تمام شهرها و روستاهای کشور شروع به کار کرده اند و از این رو در صنایع بسته بندی انواع دستگاه بسته بندی خانگی در سال‌های اخیر به دستگاه‌هایی پرفروش و پرکاربرد تبدیل شده‌اند.

انواع دستگاه بسته بندی خانگی

دستگاه سلفون کش خانگی

سلفون‌ها نایلون‌های نازکی هستند که بر روی انواع مواد غذایی و یا بسته بندی های کارتنی و جعبه ای کشیده می شوند. در کسب و کار های خانگی دستگاه سلفون کش معمولا برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود.سلفون کش‌های خانگی معمولا غیر اتوماتیک هستند و به اپراتور نیاز دارند. برش سلفون نیز توسط حرارت و یا تیغه های بسیار تیز انجام می شود. شما می‌توانید پس از تولید محصولات مورد نظر خود در منزل، بسته بندی آنها را به راحتی با دستگاه سلفون کش خانگی انجام دهید.

همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره انواع دستگاه بسته بندی و خرید آن، با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید :  02144158569

 

شما می‌توانید پس از تولید محصولات مورد نظر خود در منزل، بسته بندی آنها را به راحتی با دستگاه سلفون کش خانگی انجام دهید.

دستگاه دوخت پلاستیک

دستگاه دوخت پلاستیک برای بستن و پلمپ قسمت بالایی نایلون‌ها مورد استفاده قرار می گیرد.
دستگاه دوخت پلاستیک با استفاده از فشار و حرارت لبه‌های بالایی نایلون را کاملا می‌بندد و بدین شکل وسایل مختلف و مواد غذایی را بسته بندی کنند. دستگاه های دوخت پلاستیک رومیزی به شکل دستی و قابل حمل در بازار موجود هستند.
دستگاه دوخت پلاستیک ریلی پیشرفته تر از مدل های بالاست و بسته بندی های شکیل و کامل تری را انجام می دهد. این دستگاه های دوخت پلاستیک که با نام دستگاه دوخت غلطکی نیز شناخته می شوند در مدل های افقی و عمودی در بازار موجود هستند. دستگاه دوخت ریلی می تواند انواع محصولات غذایی غیر مایع را بسته بندی کند و مدل های پیشرفته تر آن ها قابلیت تشخیص وزن و تاریخ زدن را نیز بر روی خود دارند که شما را از تهیه دستگاه های دیگر برای این کارها بی نیاز می کند.

دستگاه دوخت پلاستیک با استفاده از فشار و حرارت لبه‌های بالایی نایلون را کاملا می‌بندد و بدین شکل وسایل مختلف و مواد غذایی را بسته بندی کنند.

دستگاه بسته بندی وکیوم

دستگاه بسته بندی وکیوم مانند دستگاه دوخت پلاستیک عمل می‌کند و تفاوت اصلی بین این دو مدل قابلیت مکش هوا در دستگاه وکیوم است. دستگاه بته بندی وکیوم پیش از بستن در نایلون تمام هوای موجود در داخل بسته بندی را خارج می کند. این عامل سبب می شود محصول غذایی که در داخل نایلون قرار دارد طول عمر بیشتری داشته باشد و تازه تر بماند. این دستگاه ها برای مواد غذایی خاص مورد استفاده قرار می گیرند و قیمت بالاتری نیز دارند.

دستگاه بسته بندی وکیوم مانند دستگاه دوخت پلاستیک عمل می‌کند و تفاوت اصلی بین این دو مدل قابلیت مکش هوا در دستگاه وکیوم است. دستگاه بته بندی وکیوم پیش از بستن در نایلون تمام هوای موجود در داخل بسته بندی را خارج می کند

دستگاه دوخت گونی

دستگاه دوخت گونی یا گونی دوز برای بستن و دوخت انواع گونی‌های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. البته گونی دوزهای دستی نیز در بازار موجود هستند اما نیاز به مهارت بالایی دارند و به همین دلیل دستگاه‌هایی برای ساده کردن مرحله دوخت انواع گونی طراحی شده اند.

دستگاه دوخت گونی یا گونی دوز برای بستن و دوخت انواع گونی‌های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه سیل رومیزی

دستگاه‌های سیل برای بستن و پرس کردن درب ظروف پلاستیکی یکبار مصرف مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها با استفاده از حرارت می توانند درب های ظروف را در جای خود پرس کنند. از این دستگاه های بسته بندی برای پلمپ و بسته بندی ظروف غذا، آبمیوه و انواع بستنی استفاده می شود. البته در کسب و کارهای خانگی از دستگاه سیل رومیزی برای بسته بندی محصولات استفاده می‌شود.

دستگاه‌های سیل برای بستن و پرس کردن درب ظروف پلاستیکی یکبار مصرف مورد استفاده قرار می گیرند.

مزایای استفاده از انواع دستگاه بسته بندی خانگی

 • انواع دستگاه بسته بندی خانگی می تواند برای ایجاد یک کسب و کار خانگی و کوچک پردرآمد کاملا مناسب باشند. برای هر محصولی دستگاه مناسبی وجود دارد که با توجه به استفاده های خانگی خود از قیمت مناسبی نیز برخوردار است. برخی کسب و کارهای خانگی حتی محصولی تولید نمی کنند و فقط با تهیه دستگاه بسته بندی محصولات عمده خریداری شده را در وزن ها و اندازه های کوچک تر بسته بندی کرده و به فروش می رسانند.
 • بسته بندی به نوعی نشان دهنده کیفیت و احترام شما برای مصرف کننده است. در صورتی که محصول تولیدی شما کیفیت بالایی داشته باشد اما از بسته بندی خوبی بهره نبرد، قطعا نمی تواند در بازار به پیشرفت برسد و با فروش کمی مواجه می شود. استفاده از انواع دستگاه بسته بندی خانگی موجب می شود بتوانید یک ظاهر بسته بندی صنعتی و حرفه ای به محصول خود ببخشید و بدین ترتیب فروش خود را افزایش دهید.
 • استفاده از دستگاه های بسته بندی خانگی موجب می شود به نیروی کار کمتری نیاز داشته باشید. معمولا کسب و کارهای خانگی از افراد خانواده استفاده می کنند و تعداد نفرات محدود هستند. بدین ترتیب دستگاه ها کارها را راحت تر می کنند و موجب می شوند با کم بودن افراد دخیل سود فروش بیشتر شود. 

کاربرد انواع دستگاه بسته بندی خانگی

 • بسته بندی انواع مواد غذایی آماده
 • بسته بندی انواع محصولات غذایی و غیر خوراکی مختلف
 • بسته بندی وسایل و کار دستی های خانگی
از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر
  02144158569
  تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

  کد تایید را وارد کنید .