امروزه، ‌‌‌‌‌‌یکی از روش‌های پرطرفدار کسب در‌آمد، کارآفرینی در خانه است. به نحوی که هر روز به تعداد کارآفرینان در مشاغل خانگی افزوده می‌شود. دولت نیز با پرداخت وام‌های کم بهره یا معافیت مالیاتی مشاغل خانگی، به نوبه خود در گسترش اینگونه کسب و کارها کمک می‌کند. حیطه گسترده‌ای برای تولید محصولات خانگی وجود دارد. موفقیت در تولید پوشاک، مواد خوراکی، مواد بهداشتی، ارائه خدمات و بسیاری از کسب و کارهای کوچک خانگی دیگر ارتباط مستقیمی به فروش و سودآوری دارد. استفاده از ترفندها و تکنیک‌های بازاریابی به موازات تولید محصول با کیفیت، ضامن موفقیت مشاغل خانگی است.

اما براساس آمار گروه کار در منزل، بیش از ۸۹ درصد افرادی که در منزل محصولی را تولید می‌کنند، با مشکل فروش محصولات‌شان رو به رو هستند. به‌همین‌خاطر، بسیاری از این افراد در کمتر از سه ماه پس از شروع کسب و کار خود ناامید شده و دست از کارآفرینی بر می‌دارند. همین موضوع باعث شد تا ما در‌این مقاله، به صورت جامع درباره بازاریابی محصولات خانگی بپردازیم.

 

 

چرا باید با بازاریابی و تکنیک های فروش محصولات خانگی آشنا باشیم؟

درآمد حاصل از فروش شما، کاملا وابسته به تعداد مشتریان شما و میزان خریدی است که از شما می‌کنند. پس اگر نتوانید مشتریان خود را افزایش دهید و مشتریان واقعی خود را شناسایی کنید، مطمئنا نمی‌توانید به درآمد و سود دهی برسید. بدون مشتری در واقع شما، شغلی نخواهید داشت.

 تجربه ثابت کرده است که بازاریابی، نقش به سزا و موثری در موفقیت یک کسب و کار ایفا می‌کند و جزو ارکان اصلی موفقیت و رونق فروش است. نداشتن دانش بازاریابی، مانند ماهیگیری در مکانی است که نمی‌دانید آیا در اینجا ماهی وجود دارد یا نه. پس برای رونق فروش محصولات خانگی خود، باید یک برنامه‌ریزی بازاریابی داشته باشد.

 

برنامه بازاریابی چیست؟

مشاغل خانگی تحت تاثیر شدید نوسان قیمت و اوضاع بازار هستند. کسب درآمد از فروش محصولات خانگی برای تولیدی های کوچک بسیار دشوارتر از برندهای شناخته شده و معروف است. پیدا کردن مشتری و خریدار محصولات خانگی یک چالش جدی برای تولید کنندگان خانگی است. یکی از تکنیک های فروش محصولات خانگی داشتن یک برنامه استراتژی بازاریابی است. یکی دیگر از مشکلات انواع کسب و کارها عدم شناخت صحیح مشتریان است. این که چه کسانی به محصولات شما نیاز دارند و این افراد از نظر اقتصادی و اجتماعی در چه شرایطی هستند همچنین، شناخت نیاز آن‌ها به عنوان مشتریان بالقوه می‌تواند به شما کمک کند تا رفتارشان را برای پیدا کردن بازار مناسب پیش‌بینی کنید. برنامه بازاریابی، شامل استراتژی و تاکتیک‌های بازاریابی در حوزه تولیدات شما است. این برنامه در یک بازه زمانی معین متمرکز شده است و انواع جزئیات مرتبط با بازاریابی، مانند هزینه‌ها، اهداف و مراحل عملی را در بر می‌گیرد. 

برنامه بازاریابی محصولات بسته بندی در منزل، با رشد کسب و کار شما، باید تغییر و تحول پیدا کند و براساس جدیدترین روش های بازاریابی، تدوین گردد.

 

چگونه می‌توان برنامه بازاریابی محصولات خانگی خود را ساخت؟

 

 

یک برنامه بازاریابی ابزاری است که شما باید روزانه از آن استفاده کنید، تا بتوانید به بازار و اهداف سود خود برسید.

  1. درباره جزئیات محصول و چالش های پیش رو بدانید.

محصول خانگی شما چیست؟ در حال حاضر، با چه چالش‌هایی در زمینه پیدا کردن مشتری روبرو هستید؟ مشکلاتی که ممکن است در سال آینده با آن روبرو شوید، مانند قوانین جدیدی که ممکن است در نحوه انجام کار تاثیر بگذارد.

  1. بازار فروش خود را تعیین کنید.

چه کسی خریدار محصول شما است؟ 

برای تعیین بازار خود فکر کنید، چگونه محصول یا خدمات شما به مردم کمک می‌کند و چه افرادی به کمک محصول شما نیاز دارند. سعی کنید تا جواب‌تان همراه با جزئیات کامل باشد.

دانستن نیازهای بازار به شما کمک می‌کند تا محصول خود را به نحوی طراحی کنید که به بهترین شکل، پاسخگوی مشتری هایتان باشید.

  1. اهداف بازاریابی خود را مشخص کنید.

هیچ کاری را بدون هدف انجام ندهید. سعی کنید از هدف‌های واقع بینانه استفاده کنید که با توجه به شرایط و امکاناتتان، می‌توانید به آنها برسید. این مهم است که شما بتوانید با داشتن یک هدف کمی، اثربخشی برنامه بازاریابی خود را اندازه گیری کنید.

اهداف شما می‌تواند افزایش رضایت مشتری، افزایش تعداد مشتریان، جا انداختن برند و کسب و کار بسته بندی خانگی خود و ... باشد.

  1. انتخاب استراتژی های بازاریابی 

پس از تعیین بازار هدف و اهداف بازاریابی، حالا وقت آن است تا راه‌ها و استراتژی‌هایی برای رسیدن به اهداف خود تعیین کنید. استراتژی بازاریابی، شامل همه راه‌هایی می‌شود که شما برای تاثیرگذاری بر روی بازار هدف استفاده می‌کنید. 

به عنوان مثال، انتخاب بسته‌بندی‌های شیک و در عین حال جذاب و جدید، چاپ کاتالوگ معرفی محصولات، تبلیغات در کانال‌ها و پیج‌های مختلف، ارائه تخفیف به مشتریان در ازای خرید بیشتر و ...

سعی کنید برای پیدا کردن استراتژی‌های بازاریابی محصولات خود در منزل از کتاب‌ها، سایت‌ها و مشاوران متخصص در این زمینه راهنمایی و مشاوره بگیرید.

  1. برآورد هزینه‌های بازاریابی

برای برنامه بازاریابی خود بودجه‌ای مشخص کنید. بازاریابی نیز مانند کار تولید و بسته‌بندی محصولات، نیاز به بودجه مشخصی دارد. تعیین بودجه به شما کمک می‌کند تا بدانید چه هزینه‌هایی می‌توانید داشته باشید و باید چه هزینه‌هایی را کاهش دهید یا حذف کنید.

  1. استفاده از ابزارهای رایگان تبلیغات

امروزه شبکه های مجازی همچون اینستاگرام، بستری برای معرفی و فروش محصولات به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند. سعی کنید محصولات خود را، بر روی این شبکه‌ها قرار دهید، درباره آنها به زبان عامیانه توضیح داده و معرفی کنید. همچنین برای معرفی پیج و محصولات‌تان، جایزه و تخفیف بگذارید و از مشتریان خود بخواهید که در صورت رضایت، محصولات و پیج شما را به دیگران معرفی کنند.

  1. خلاق باشید 

خلاقیت، عامل بسیار مهمی در افزایش فروش و رونق محصولات خانگی است. سعی کنید همیشه راه‌های خلاقانه‌ای برای معرفی و فروش محصول‌تان انتخاب کنید.

  1. اجرای برنامه بازاریابی

پس از پایان برنامه‌ریزی، نوبت به اجرای مراحل می‌رسد. یادتان نرود که بازاریابی بخش بسیار مهمی در روند پیشرفت و موفقیت کارتان می‌باشد. پس باید زمان و بودجه کافی را برای آن در نظر بگیرید. همیشه بخشی از سودتان را صرف پیشرفت بازاریابی و افزایش مشتریان خود کنید.

 

 شما می‌توانید از طریق تبلیغات در شبکه‌های مجازی، تخفیف به مشتریان، گسترش استراتژی‌های بازاریابی، خرید کتاب‌هایی که میتواند به پیشرفت شما و  کسب و کار خانگی‌تان کمک کند و … میزان فروش محصولات خود را افزایش دهید.

همواره به خاطر داشته باشید که بازاریابی محصولات، به اندازه تولید خود محصول مهم است. سعی کنید محصولتان را به خوبی معرفی کنید و حین معرفی از کاربرد‌ها و مزایای آن برای مشتریان توضیح دهید. هر چقدر بتوانید به مشتریان و نیازهای آنها نزدیک‌تر شوید، فروش محصول آسان‌تر می‌شود. پس دست از تلاش برای افزایش مشتریان خود برندارید.

 

اشتراک گذاری :

نظرات

ثبت نظر