مشاهده دستگاه‌ها و ماشین‌‌آلات صنعت غذایی

امروزه دیگر فریز کردن بهترین روش نگه‌داری مواد غذائی مخصوصا میوه‌ها حسوب نمی‌شود. مخصوصا اینکه اغلب میوه‌ها درصورت یخ‌زدگی خاصیت‌ها و ویتامین‌های خود را از دست می‌دهند و ظاهری نامسب پیدا می‌کنند. برخی از میوه‌ها مثل سیب یا موز هم درصورت فریز شدن دیگر فرم مناسبی برای مصرف شدن نخواهند داشت. همه این‌ها باعث شده تا میوه‌های خشک شده و چیپس‌های میوه طرفداران زیادی پیدا کنند و خشک کردن میوه و تهیه میوه خشک هم به یکی از کسب‌وکارهای پردرامد تبدیل شده است. شاید شما هم قصد راه‌اندازی کارگاه میوه خشک‌کنی و خط تولید خشک‌کن میوه و سبزیجات و یا تاسیس کارگاه میوه خشک کنی خانگی را داشته باشید. پیش از این به بررسی نکات خرید دستگاه میوه خشک‌کن و راه‌اندازی خط تولید سبزی و میوه خشک پرداخته‌ایم و شرایط گرفتن مجوز تولید میوه خشک را برایتان شرح داده‌ایم.

حداقل بودجه مورد نیاز: حدودا 20 میلیون تومان
حداقل فضای مورد نیاز: اتاق 12 متری
حداقل نیروی انسانی مورد نیاز: 2 نفر
منطقه جغرافیایی ایده آل: کل کشور

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی

آیا تاسیس کارگاه میوه خشک کنی و خط تولید خشک کن میوه و سبزی سودآور هست؟

لطفا در ابتدا خود محصول را معرفی کنید.

مسلما میوه و سبزیجات تازه فواید بیشتری دارد. ولی خشک کردن میوه و سبزیجات در کشور ما هم تازه جا افتاده و داره شروع میشه و تقریبا بازار خوبی هم داره خدا رو شکر. ولی در بعضی از کشورها مثل کشور روسیه، میوه و سبزی در هر زمان در دسترس نیست و ما میتونیم خیلی خوب روش کار کنیم، مخصوصا در کشورهای همسایه. البته این روزها راه اندازی کسب و کار خانگی با دستگاه میوه خشک کن نیز بسیار محبوب شده است.

در کشور خودمون هم در زمان هایی که سبزیجات یا میوه های خاص در دسترس نیست، میتونیم از قبل اونها را به صورت خشک در بیاریم و در زمان هایی که در دسترس نیست، استفاده کنیم. از نظر حاشیه سود هم، حاشیه سود خوبی داره. میشه گفت 40 الی 50 درصد حاشیه سود هست. البته با دقت باید هزینه هامون رو برآورد کنیم، که در طی صحبت هامون توضیح میدیم و مرحله به مرحله برآورد میکنیم. ولی تقریبا میشه گفت 40 درصد حاشیه سود دارد.

 

لطفا دستگاه های مورد نیازی که باید در خط تولید میوه و سبزی خشک داشته باشیم را برایمان نام ببرید.

یکی از فوت‌و‌فن‌های مهم در خشک کردن میوه این است که بدانیم اساسا هر کیلو میوه چقدر میوه خشک می‌دهد. این موضوع مهم است چون برای مدیریت هزینه‌های تهیه مواد اولیه خط تولید میوه خشک خود باید بدانیم که برای تولید یک کیلو میوه خشک چند کیلو میوه نیاز خواهیم داشت؟
حتما می‌دانید که میوه‌ها وزن‌های مختلفی دارند و می‌توانند سبک یا سنگین باشند. به همین دلیل نمی‌توانیم خیلی تخمین دقیقی از میزان بازدهی خشک یک کیلو میوه تازه داشته باشیم. منتها معمولا میوه‌های سنگین مثل آناناس خروجی بیشتری نسبت به میوه‌های سبک‌تری مثل سیب خواهند داشت. به‌طور کلی هم، برای تهیه و گرفتن خروجی یک کیلو میوه خشک  باید حدود هشت الی ده کیلو میوه تازه تهیه کنیم. یعنی دیگر هر کیلو میوه در حدود صد گرم میوه خشک در خروجی به ما تحویل می‌دهد.

در تاسیس کارگاه میوه خشک کنی و تولید سبزیجات خشک، صفر تا صد رو شرکت ما کار میکنه. از مرحله شست و شو، تا مرحله خروجش که بسته بندی میشه. در مورد سوال قبلتون هم باید اضافه کنم که در مورد بازار هم تا حدودی میتونیم کمک کنیم برای فروش.

خط تولید که شامل دستگاه و وان شست و شو میشه، با توجه به بودجه ای که خود مشتری داره، ما بهش دستگاه پیشنهاد میدیم. مثلا از 10 میلیون تومان میتونه خط را خریداری کنه تا 200 میلیون ، 300 میلیون . بستگی داره به ظرفیتی که میخواد شروع کنه و بودجه ای که خود مشتری داره، ما میتونیم خط رو براش طراحی کنیم. از ابتدا شامل وان های شست و شو میشه که مدل های مختلفی داره ، وان های ساکن و وان های گردش در آب.

معمولا وان ها رو برای میوه استفاده نمی‌کنند، بلکه بیشتر برای سبزیجات استفاده میشه، بعد از وان شست و شو اگر سبزیجات باشه میره برای سانتریفیوژ، همون مرحله آبگیری هست که برای میوه این مرحله رو نمیخواهیم.

بعد مرحله پوست کنی هست که برای سبزیجات این مرحله را نمیخواهیم بلکه اسلایسر میخواهیم. با توجه به ظرفیتی که مشتری میخواد، اسلایسر رو بهش پیشنهاد میدیم. ولی هیچوقت، هیچ اسلایسری کیفیتش به اندازه اسلایسر دستی نمیرسه. الان خود ما هم با همین اسلایسرهای دستی کار میکنیم. البته از نظر کیفیت، میوه های نرم رو له میکنه ولی نمونه وارداتی همون رو داریم، مشابه دستگاهی که خودمون میسازیم، دستگاه اسپانیایی هست با برند (براکس) اسلایسر خوبیه. بعد از اسلایس میره برای مرحله خشک کردن.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت سبزی خرد کن

این نوع از ماشین آلات عمل آوری مواد غذایی با توجه به ظرفیت ما در تیراژ 40 کیلو به بالا میسازیم. 40 کیلو به خاطر ابعادی که داره در منازل هم میشه استفاده کرد. و همون آپشن هایی که در خشک کن های صنعتی مون میزاریم در دستگاه های ميوه خشك كن  40 کیلویی خانگی مون هم میزاریم. از 40 کیلو داریم به بالا، بعد از دستگاه خشک کن کابینی، دستگاه خشک کن تونلی یا کانتینیوس (پیوسته نواری یا تونلی - continuous) هست که این خشک کن‌ها برای ظرفیت های 1 الی 3 تن و به بالا استفاده میشن.

بعد از مرحله خشک کردن، بسته بندی هست. بسته بندی خیلی روی فروش ما تاثیر میذاره. بسته بندی هایی که متاسفانه الان توی کشور ما و در صنایع غذایی هست، ضعیف عمل میشه و ما دستگاه های اتومات رو اصلا به مشتری پیشنهاد نمیدیم. بیشتر دستگاه های دستی رو بهشون پیشنهاد میدیم. البته خوب بستگی داره که بازار هدف مشتری کی باشه.

 

 دستگاه های مورد نیاز در خط تولید میوه و سبزیجات خشک

نحوه تهیه دستگاه‌‌های کارگاه سبزیجات و میوه خشک کن به چه صورت هست؟چگونه کار میوه خشک کنی را شروع کنیم؟

افراد چطور میتوانند این دستگاه هایی که شما برای خط تولید اسم بردید رو تهیه کنن؟

دستگاه‌های ميوه خشك كن رو ما همه خودمون میسازیم. همان طور که اول خدمتتون عرض کردم، صفر تا صد. هرگاه که کیفیت دستگاه‌های ميوه خشك كن خودمون پایین هست، میتونیم از دستگاه‌های وارداتی بهشون پیشنهاد بدیم و یک راهنمای خرید برای دستگاه سبزی و میوه خشک کن به آن ها ارائه می دهیم.

 

تعداد اپراتور لازم برای راه اندازی خط تولید خشک کن میوه و سبزی را بفرمایید؟

تعداد اپراتور بستگی داره به ظرفیت. مثلا یک مشتری میاد با 10 تومن ، یک خط راه اندازی میکنه، یک خط خانگی میشه، که با 2 تا اپراتور هم کارش راه میافته. دستگاه هاي ميوه خشك كن هوشمند هستن و نیازی به اپراتور نداره و به طور اتومات وقتی میوه ها رد میشن، خاموش میشه.

اما اگر صنعتی بخواهید ببینید، کسی که این خط رو راه اندازی میکنه، هدفش کارآفرینی هست؛ در این صورت یک دستگاه خشك كن ميوه سه کابین میگیره و بعد بستگی داره که چه میوه هایی رو میخواد خشک کنه . مثلا میوه ای مثل موز خودش 6 تا اپراتور میخواد. برای یک دستگاه خشك كن ميوه سه کابین که سه شیفت کاری استفاده میشه.

 

نحوه کار دستگاه خشک کن میوه و سبزی چگونه است؟ آیا آموزش هم دارید؟

ما در مورد یادگیری و کار با انواع دستگاه خشک کن میوه و سبزی هم آموزش کامل میدیم، حالا هر شهری که باشن. آموزش در محل و رایگان هست.

 

ویدئوی نحوه کارکرد دستگاه میوه خشک کن

در مورد نگهداری و تعمیرات دستگاه های سبزی و ميوه خشك كن توضیح میدید؟

نظافت دستگاه ها، در مورد خشک کن ها مثلا، سینی ها، گالوانیزه هست، نیازی نیست سینی‌ها استیل باشه (چون بعضی ها میخوان استیل باشه) ولی اگر خودشون سفارش بدن که استیل میسازیم ولی چون توری روشون پهن میشه نیازی نیست که استیل باشه. و توری کامل قابل شست و شو هست.

 

فرمودید که دستگاه وارداتی هم دارید، در مورد این دستگاه، تعمیراتش در ایران انجام میشه یا اینکه باید به خارج فرستاده بشوند؟

در مورد دستگاه های وارداتی سبزی و ميوه خشک کن هر مشکلی که پیش بیاد، شرکت خودمون خدمات میده. بعضی وقت ها تلفنی برطرف میشه . اگر قطعه ای مشکلی داره، خودمون اون رو میفرستیم . اگه دستگاه وزنش سبک باشه، میفرستن و به باربری میدهند، اینجا تعمییرات انجام میشه و برمیگردونیم. اگر نه که باز نیرومون رو میفرستیم در محل تعمیر میکنن.

همون روند در مورد دستگاه های خودمون هم هست.

مواد اولیه مورد نیاز برای تولید این میوه و سبزی خشک رو باید از کجا خریداری کنن و به چه چیزهایی واقعا نیاز هست؟

ببنید برای اون هم ما باز پیشنهاداتی داریم برای مشتری ها، بعضی از مشتری هایی که میان از ما دستگاه خریداری میکنن، خودشون باغدار هستن. میتونیم شماره این دوستان رو در اختیار مشتری ها قرار بدیم . در بعضی از فصل ها میتونن مثلا سیب رو کیلویی 1000 تومان تهیه کنن یا سبزی یا هر چیز دیگه ای .

 

شرایط محیط کار چطور هست؟ مثلا چه مساحتی برای تاسیس کارگاه میوه خشک کنی لازم است؟

مساحتی مورد نظر هم باز بستگی داره که با چه تیراژی باشه، میتونه مثلا یه فضای 12 متری باشه، چون بیشترین حجمی که دستگاه خط تولید میوه خشک اشغال میکنه، همون دستگاه خشک کن هست. اگه بسته بندی به صورت دستی باشه. یه اتاق 12 متری هم اوکی هست و میتونه جوابگو باشه. این البته برای کسی هست که در حد خانگی میخواد فعالیت کنه . بستگی داره دیگه در حد کارگاهی باشه یا صنعتی . بعضی وقت ها ظرفیت بالاست 200 متر مثلا لازمه برای یک خشک کن سه کابین که 6 تا اپراتور اونجا نیاز هست. سه شیفت کاری استفاده کنن ، یه فضای 150 الی 200 متری نیاز هست.

 

کدوم شهرک های صنعتی بیشتر از این دستگاه ها استفاده میکنند یا منطقه جغرافیایی خاصی توی ایران هست که این پتانسیل رو بیشتر داشته باشه ؟

نه این عام هست و هر جایی میشه که استفاده کنند.

 

میشه بفرمایید اگر 10 نفر نیروی انسانی داشته باشیم، حدودا چقدر میتونیم تولید میوه و سبزی خشک داشته باشیم؟

اگر 10 نفر نیروی انسانی داشته باشیم، مشتری هم میتونه با دستگاه های خشك كن ميوه کانتینیوس میتونه کار کنه و هم با ميوه خشك كن کابینتی.

در خشك كن ميوه کابینتی، بزرگترین دستگاه ها ، همون سه کابین هست. البته میشه بزرگتر هم ساخت. ولی در حد نیمه صنعتی بخوان کار کنن ، همون دستگاه ميوه خشك كن سه کابین مون هست ، ورودی 300 کیلو. نسبت ها معمولا ده به یک هست . هر 10 کیلو حدود 1 کیلو 700 گرم خشک میده .

 

هر کیلو میوه چقدر میوه خشک می دهد؟

 

بازاریابی و فروش دستگاه سبزی و ميوه خشك كن به چه صورت هست؟

با چه شرکت ها و میتونن همکاری کنن ؟

فروشگاه هایی که خریدار این محصولات هستن، چه فروشگاه هایی هستند؟

بعضی محصولات الان بازار خوبی دارن ، مثل گوجه خشک به صورت نگینی ، یا پیاز خلال و نگین . گوجه اگر به صورت پودر باشه بیمارستان ها، هتل ها و رستوران ها خوب میخرند. تا وقتی که خودش بازارش رو پیدا کنه نیز ما خودمون برای فروش میتونیم به مشتری کمک کنیم و تا اون وقت ما ازش خرید میکنیم. ولی نه به اون قیمتی که خودش بتونه به دست مشتری نهایی برسونه. مثلا فکر کنیم ما سیب رو کیلویی 40 تومان میفروشیم، ما کیلویی 30 تومان از این مشتری میخریم. ولی باز مشتری حاشیه سودش رو داره . اگر 40 % هست به 30 % میرسه.

 

میتونید بفرمایید که مینیمم بودجه یا سرمایه اولیه برای راه اندازی خط تولید میوه و سبزیجات خشک چه قدر است؟

کوچیکترین خطی که در نظر بگیریم، هزینه اصلی برای دستگاه خشك كن ميوه هست که حدود 7،400 هست. یک دستگاه پوست کن میخواد که حدود 800 تومان است.

حدودا این بیزینس رو با 10 تومان میتونه شروع کرد. که این خط میتونه توی خونه راه اندازی بشه و نیاز به تامین مکان خاصی نداره. همون 12 متری کافیه تا یک خط خانگی راه اندازی کنه. یک سری هم افزودنی ها میخواد که اونها رو در هنگام نصب ، تیم فنی ما همراه خودش میبره و همراه باهاش آموزش میده و 100 تومان ، 200 تومان هست. کلا حدود 10 میلیون نیاز هست.


در مورد مجوز کارگاه میوه خشک کنی میشه راهنمایی بفرمایید.

مجوز هم بستگی داره، در چه سطحی بخوان کار کنن. خونگی یا در سطح صنعتی باشه. اگر خانگی باشه، از بهداشت محل باید مجوز بگیرن. در سطح صنعتی ، باید مجوز های صنایع و .. را تهیه کنید.

 

میشه شرکت هایی که در زمینه راه اندازی خط تولید میوه و سبزیجات خشک موفق هستن و براشون خط راه اندازی کردید را نام ببرید؟

بیشتر کسایی که با ما کار کردند، مال شهرهای مختلفی بودند، ولی خدا رو شکر الان خوب دارن کار میکنن. میتونیم در اختیار دوستانی که میخوان قرار بدیم.

 

اندازه تقریبی بازار تولید میوه و سبزیجات خشک چطور هست؟

آیا خریدار های خوبی داره که دوستان بخواد در این حیطه فعالیت کنن؟

میشه گفت خوبه. البته در کشور خودمون تازه جا افتاده. اگر مشتری بتونه بازارش رو خارج از کشور پیدا کنه، مسلما خیلی بهتر میتونه پیشرفت کنه. یعنی صادرات انجام بدهند. تولید کننده‌ها می‌تونن به فروش عمده محصولات خودشون هم فکر کنن. 


راه اندازی خط تولید میوه و سبزیجات خشک ، آراد ماشین

 

خانوم شاهیوند ممنونم از وقتی که در اختیار ما قرار دادید. در آخر اگر توصیه و یا ملاحظه ای دارید، برای کسایی که علاقه مند به راه اندازی خط تولید میوه و سبزی خشک هستند، بفرمایید؟

برای کسایی که میخوان این خط رو راه اندازی کنن ما یه پیشنهاد دیگه هم داریم. قبل از راه اندازی، چون مشتری معمولا یه بودجه ای در نظر میگیره و میاد دستگاه ها رو خریداری میکنه، ما میتونیم محصول خودمون رو بهشون بدیم، بازاریابی شون رو انجام بدن، اگر اوکی بود بعد بیاد دستگاه هاشون رو خریداری کنند.

خیلی ممنونم و متشکرم.

در پایان اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری از این کسب و کار داشته باشید می‌توانید 10 سوال مهم خریداران درباره دستگاه سبزی و میوه خشک کن صنعتی را مطالعه کنید.

اشتراک گذاری :

نظرات

ثبت نظر
 • صالح فرخی 1397/10/17

  بسیارعالی بود.ممنونم ازتوضیحات خوبتون.خدابه کسبتون برکت بده

 • نوید کرمی 1397/10/29

  سلام ببخشید ما تو یه شهری هستیم که میوه از خودمون هست خواستم ببینم اگه ما از یه فضای 300متری شروع کنیم و اقا سود داره

 • زانیار فرهودی 1398/01/12

  سلام ببخشید برای احداث یک خط تولید خشک کنی میوه با ظرفیت روزانه صد کیلوگرم میوه خشک چه دستگاه هایی مورد نیازه چقدر هزینه برمیداره و ایا واسه فروش محصول خریدار تضمینی وجود داره؟ یا اصلا میشه صادرش کرد؟

 • رقیه تیموری 1398/03/22

  سلام خسته نباشید من با یه دستگاه ۳۰کیلویی کار رو در کارگاه چهل متری شروع کردم و خواهش میکنم راهنماییم کنید که بتونم کارم رو توسعه بدم

 • علیرضا حبیبی 1398/04/01

  سلام وقت بخیر بنده قصد دارم یه کسب و کار جدید با ایده ی تولید میوه ی خشک راه اندازی کنم حدود ۴۰ میلیون تومان سرمایه دارم لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید با سپاس

 • zaaraa 1398/04/31

  سلام. وقت بخیر من میخوام کارگاه تولید میوه خشک افتتاح کنم. در رابطه با سرمایه هم تا ۳۰۰میلیون میتونم سرمایه‌گذاری کنم. لطفا راهنماییم کنید چطور میتونم صادرات داشته باشم؟ چطور شرکت ثبت کنم ؟

 • فاطمه 1398/05/07

  سلام برای خط تولید گوجه فرنگی خشک چقدر بودجه لازم هست؟ لیست دستگاه ها و مقدار آب مورد نیاز چقدر هست

 • کریمی 1398/05/20

  سلام. من میخوام تو حوزه صادرات محصولات کسب و کاری شروع کنم مهندس صنایع ام و سالها سابقه ی کار برنامه ریزی و کنترل پروژه دارم علاقه مندم شراکت کنم .علاقه مند م با شریکی مناسب مذاکره داشته باشم . 09*********

 • کریمی 1398/05/20

  سلام. من میخوام تو حوزه صادرات محصولات میوه های خشک و... کسب و کاری شروع کنم مهندس صنایع ام و سالها سابقه ی کار برنامه ریزی و کنترل پروژه دارم علاقه مندم شراکت کنم .علاقه مند م با شریکی مناسب مذاکره داشته باشم . 09*********

 • اعظم سادات زمانی 1398/12/17

  سلام من یک اپارتمان دو طبقه ای در شهرهشتگرد دارم هر طبقه 60 متر ایا این فضا کافی می باشد سوال دوم چکونه می شود به بازاز خارجی دست پیدا کنیم ایا داشتن سیب سلامت لازم است هزینه یک میوه خشک کنی کوچک و خانگی با دو کارگر چقدر است

 • ویترین نت 1398/12/17

  سلام دوست عزیز
  بله در این فضا میشه با دستگاه خشک کن مینی تک کابین کار خودتون رو شروع کنید و اگه قراره با برند جدیدی وارد بازار بشید به ثبت برند و مجوز نیاز دارید.
  میتونید برای اطلاعات بیشتر روی لینک مقابل کلیک کنید : دستگاه میوه خشک کن خانگی

 • احمد جعفریان 1398/12/19

  سلام خسته نباشیدیه مغازه 20 متری دارم یه دستگاه خشک کن به من معرفی کنید من اصلا تجربه این کار و ندارم لطفا من رو راهنمای کنید ممنونم

 • ویترین نت 1398/12/21

  سلام دوست عزیز
  یک دستگاه میوه خشک کن مینی تک کابین برای شما مناسبه، میتونید برای اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید : دستگاه میوه خشک کن خانگی

 • ترکمن 1399/01/17

  سلام متن شما را سه بار مطالعه نمودم. اولا از توضیحات دقیق تان متشکرم. دوما سوالی به ذهنم آمد ، در قسمتی از متن تان گفته اید ما خودمان می توانیم میوه های خشک شده را خریداری کنیم تا مشتری روی پاهای خود بایستد ، اگر برداشت من صحیح باشد شما خودتان میوه های خشک شده را خریداری می کنید ، اما حاشیه سود پایین می رود ، در واقع واسطه می شوید... لطفا کمی توضیح بدهید... بنظرم این کار شما ضریب ریسک مشتریان تان را صفر می کند و عالی است. با تشکر از وقتی که برای مطالعه و پاسخگویی می گذارید.

 • ویترین نت 1399/01/17

  سلام وقت شما بخیر، بله اگر میوه خشک به طور عمده تولید شود، ویترین‌نت می‌تواند آن را به طور عمده به فروش برساند. درباره حاشیه سود و اطلاعات دیگر می‌توانید با شماره تماسی که سمت راست صفحه می‌بینید تماس بگیرید.

 • خ.شبانی 1399/02/20

  سلام عزیز،من هم میخوام یه کارگاه خونگی کوچیک راه بندازم،یه کم نگرانم بابت فروش،میشه راهنماییم کنید از کحا شروع کردین،کحاها فروختین و الان راضی هستین؟همه سرمایه من ده ملیون هست میخوام کار کنم و واقعا به پولش احتیاج دارم،ممنونم

 • zahra alikhani 1399/02/24

  سلام من مهندس صنایع غذایی هستم کارشناسی ارشد،ساکن ابیک من هم مایل به تولید خط میوه خشک ام،اگر مایلید همکاری داشته باشیم خصوصا که برای گرفتن مجوز از صنعت به مسوول فنی با مدرک صنایع غذایی نیاز دارید ممنون میشم بهم ایمیل بزنید

 • سلمان ترابی 1399/02/29

  عرض سلام ببخشید تمایل دارم اول برای شما بازاریابی کنم واگه انشاله جور شد دستگاه خریداری کنم.لطفأ راهنمایی کنید.ممنون

 • ویترین نت 1399/02/30

  سلام دوست عزیز، با تشکر از نظر و همراهی شما. در حال حاضر نیازی به بازاریابی نداریم.

 • مهدی 1399/03/03

  سلام وقت بخیر مرسی از توضیحات و راهنمایی های دقیقی که میکنید یک سوال داشتم یک جایی از متن خوندم که خود شما هم محصول رو به صورت عمده خریداری میکنید اول خواستم بدونم ایا من متن رو درست متوجه شدم و سوال بعد اینه مقدار حجم عمده از نظر شما چمقدار؟ ممنون میشم جواب بدین

 • علیرضا صدیقی 1399/03/04

  سلام خط تولیدبرای تولید روزانه 200 کیلو به بالا چقدر درمیاد میشه صادر کرد توضیح بدین ممنون میشم

 • ویترین نت 1399/03/06

  سلام دوست عزیز، خیر روند کار ما تغییر کرده و دیگه خرید و فروش عمده انجام نمیدیم ولی میتونید برای فروش محصولاتتون تو اینترنت و شبکه‌های اجتماعی اقدام کنید تا جایی که ما اطلاع داریم خوب نتیجه میده.

 • ویترین نت 1399/03/06

  سلام دوست عزیز برای این میزان تولید باید از دستگاه میوه خشک کن تونلی استفاده کنید که قیمتش از 400 میلیون تومن شروع میشه و با دستگاه اسلایسر، هسته گیر، وان شستشو، دستگاه بسته بندی و مواد اولیه حداقل به 1 میلیارد تومن بودجه نیاز دارید.

 • محمود 1399/03/28

  سلام خسته نباشید قیمت های شما بروز هستش یا تغییر قیمت داشتین؟ مثلا الان حداقال سرمایه مورد نیاز چقدره برای شروع به کار؟ مشاوره حضوری هم دارید؟

 • ویترین نت 1399/03/31

  سلام وقت شما بخیر، در حال حاضر برای شروع یک کارگاه خانگی میوه خشک کنی به حدود 20 میلیون تومن بودجه نیاز دارید، برای مشاوره و اطلاعات بیشتر میتونید با شماره ‌ای که سمت راست تصویر هست تماس بگیرید.

 • س.ر 1399/04/01

  با سلام. آیا برای گرفتن مجوز این کار، نیازی به کارگاه مخصوص هست؟ نمیشه این کارو در خانه باغ انجام داد؟

 • ویترین نت 1399/04/02

  سلام وقت شما بخیر، برای تولید در ابعاد خانگی و فروش محصولات بدون برند یا لیبل خاصی، نیازی به گرفتن مجوز نیست.

 • طاهره برغمدی 1399/04/31

  باسلام خدمت شما و خسته نباشید واقعا مطالب ارزشمندی رو ارائه دادید من و همسرم تصمیم گرفتیم شغل جدید رو از پیش بگیریم با 300 میلیون تومن راهنمایی کنید چطور میشه وارد این حرفه شد و چه دستگاهایی باید خریداری کنیم با چه ظرفیتی قصد ایجاد کار گاه داریم ن کار در خانه. بیشتر تمرکز روی فروش عمده و صادرات هست آیا امکان پذیر هست یا ن شوهرم آدم ریسک پذیری نیست میخوام کامل بدونم چون این سرمایه رو واقعا با عرق ریختن وکار کردن زیر آفتاب داغ به دست آوردن راهنمایی کنید لطفا

 • Mohammad 1399/05/04

  سلام وقت بخیر تشکر میکنم راجب مطالب جالب و آموزنده ی شما برای کسانیکه ک مخان کسب و کار راه بندازن سوال من اینه ایا برای فروش و تبلیغات محصول در شبکه های اجتماعی ‌و.. هم هزینه میگیرید یا بصورت رایگان انجام میشه؟ اگه هزینه داره لطفا بگین چقد هس ممنون

 • ویترین نت 1399/05/06

  سلام دوست عزیز وقت شما بخیر، خیلی ممنون از توجه و همراهی شما... شما میتونید بعد از تولید محصولاتتون یه پیج تو اینستاگرام بزنید و خودتون فروش آنلاین رو شروع کنید.