راه اندازی خط تولید و بسته بندی حبوبات و خشکبار (مصاحبه با آراد ماشین)

شاید شما هم قصد راه اندازی خط تولید و بسته بندی حبوبات را داشته باشید. در این راستا مصاحبه ای داشتیم با خانم شاهیوندی، مدیر فروش شرکت آراد ماشین.

همچنین برای آشنایی بیشتر پیش از این با انواع بسته بندی خشکبار و حبوبات آشنا شدیم. همچنین نگهداری از دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار و خلاقیت در بسته بندی حبوبات نیز معرفی شدند. با ویترین نت همراه باشید.
توصیه می‌کنیم پیش از خرید این دستگاه، 10 سوال مهم خریداران درباره دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار را نیز مطالعه کنید.

حداقل بودجه مورد نیاز: حداقل هزینه 250 میلیون تومان
حداقل فضای مورد نیاز: حدودا 100 / 150  متر برای هر خط تولید
حداقل نیروی انسانی مورد نیاز: 6 یا 7 نفر
منطقه جغرافیایی ایده آل: کل کشور خصوصا خوزستان و لرستان و غرب کشور

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار

فواید راه اندازی خط تولید و یا کارگاه کوچک بسته بندی خشکبار و حبوبات چیست؟ آیا مقرون به صرفه است؟

خط تولید حبوبات و خشکبار در یکسری از دستگاه ها مشترک هستند. یکسری دستگاه‌ها که در خط حبوبات هست، در خشکبار نیست، اما یکسری چیزها مثل بسته بندی شون مشترک می باشد.
در مورد خط حبوبات باید بگم که بازارش تقریبا اشباع شده و ما به مشتریانمان پیشنهاد نمیدیم این خط تولید رو راه اندازی کنند. مگر اینکه بازاریابی خیلی قوی داشته باشن. چون الان برندهای خیلی معتبری تو کشور هستن که رقابت با این برندها مشکل است.
ولی روی خشکبار خیلی خوب میشه کار کرد البته روی بحث صادراتش. تو ایران هم جای کار داره ولی بازار صادراتش خیلی بهتره. الان توی کشور روسیه میان از ما دستگاه هاشون رو خریداری میکنن چه بهتر که ما خودمون کارای بسته بندیش رو انجام بدیم و روی صادراتش مانور بدیم.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار

لطفا دستگاه های مورد نیاز در خط تولید بسته بندی حبوبات و خشکبار را نام ببرید.

در خط تولید حبوبات، سه بالابر کاسه ای می‌خواهیم. ابتدای خط یک بالابر کاسه ای قرار می‌گیرد و بعد به یک دستگاه بوجاری نیاز داریم. کار دستگاه بوجاری جداسازی سنگ و شن ریزه و ... از محصول است و بعد میره داخل یه بالابر کاسه ای دیگه که محصول را به نوار نقاله دست چین انتقال میدهد.

تو این نوار نقاله ناخالصی ها جدا میشه. مثلا فکر کنید که داریم بسته بندی نخود انجام میدیم و تو محصول ما لوبیا پیدا میشود. دستچین شدن که انجام شد، بعد با یه بالابر کاسه ای دیگه میره داخل دستگاه پولیش.

 دستگاه پولیش برای براق کردن و غبارگیری محصولات است، بعد از اون از طریق یه بالابر Z به دستگاه بسته بندی انتقال داده میشه. روی دستگاه بسته بندی چیزی که ما قرار میدیم فرم بالشی هست که اگر بخواد شکل بسته بندیش شکیل تر باشه، میتونیم فرم پاکتی روی دستگاه بزاریم و بعد از دستگاه بسته بندی یک نوار نقاله جلوی اون قرا میگیرد که البته خیلی اجباری نیست ولی اگر باشه کار اپراتور برای انتقال محصول کاملا آماده شده راحتتر میشه. این کل خط حبوبات بود.

در مورد خط خشکبار نیازی به بوجاری و پولیش نیست. به جای آن دستگاه دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار، طعم زن و شور کن لازم است. پیش از این به بررسی دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار پرداخته‌ایم. بعد از اینکه کار تفت تموم شد، از طریق بالابر Z میره به سمت دستگاه پرکن توزینی، دستگاه توزین بسته به ظرفیت تولید میتونه تک توزین، دو توزین، 10 توزین و به بالا باشد. توزین انجام میشه و در نهایت نوار نقاله جلوی بسته بندی قرار می گیرد.

حتما ببینید: لیست قیمت دستگاه پخت و تفت آجیل و خشکبار

نحوه تهیه دستگاه های مورد نیاز خط بسته بندی خشکبار و حبوبات به چه صورت هست؟

آیا خودتان تولید می‌کنید؟

همه این دستگاه ها رو ما خودمون میسازیم و خط تولید خشکبار و حبوبات رو بسته به ظرفیت مورد نظر با قیمت های مختلفی میتونیم بسازیم. اختلاف قیمت هم ناشی از تیراژ و کیفیت قطعات دستگاه ها ناشی میشه. مثلا دستگاه دو توزین رو میشه با قیمت 26 میلیون و 49 میلیون میتونیم بسازیم. دستگاه 26 تومنی موتورش چینی درجه 1 هست، PLC hmi کره بدنه فولادی و مخزن که در تماس با مواد غذایی هست، استیل. دستگاه 49 تومنی موتورش سروو یا ایلماز هست، PLC hmi کره، کانتکت سنسور ژاپنه و کل دستگاه هم استیل ساخته می شود.

 

آیا آموزش کار با دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار (هنگام ارائه دستگاه) دارید؟

آموزش 100% هم داریم، که در محل هست، حتی اگه لازم باشه نیروی ما یک یا دو روز کامل اونجا میمونه و آموزش میده.

 

تعداد اپراتور لازم برای راه اندازی خط تولید بسته بندی حبوبات و خشکبار را میفرمایید؟

اگه بخوایم خط تولید خشکبار و حبوبات رو کنار هم داشته باشیم، تقریبا 6-7 اپراتور لازم است.

 

نحوه راه اندازی خط تولید میوه و سبزیجات خشک


لطفا در مورد تعمیرات و نگهداری از دستگاه های بسته بندی حبوبات و خشکبار برای ما توضیح دهید.

به خاطر آموزش کاملی که داده میشه هر فرد مبتدی هم میتونه با دستگاه ها کار بکنه. دستگاه ها گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی داره. ما دستگاه رو یه جوری میسازیم که خودمون بتونیم از پس خدماتش بربیایم.

 

مواد اولیه مورد نیاز برای تولید این محصولات را باید از کجا خریداری کرد؟

آیا بازار خوبی برای خرید مواد اولیه وجود دارد؟

تو کشور ما مواد اولیه وجود دارد. الان کشور ما دومین کشور تولید کننده پسته در جهان است و مواد اولیه رو به راحتی می توانیم از تو کشورمان پیدا کنیم. مثلا کرمان میتونه منبع تامین خشکبار مورد نیازمون باشه. حبوبات هم بیشتر رو منطقه غرب کشور بیشتر روش کار میشه.


شرایط محیط کار خط تولید بسته بندی حبوبات و خشکبار چطور هست؟

مثلا چه مساحتی لازم است؟

دما، نور، رطوبت محیط باید چطور باشد؟

در صنایع بسته بندی اگر بخواهیم خط حبوبات و خشکبار را با هم داشته باشیم، حداقل 300 متر فضا میخواهیم و این طور نیست که هر کدام 150 متر، چون خط تولید حبوبات فضای بیشتری رو اشغال میکنه و اگه بخوایم فقط خط بسته بندی خشکبار رو را بندازیم، حدود 100 متر کافیست.
 

کدام شهرک های صنعتی توان تولید دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار را دارد؟

یا کدام منطقه جغرافیایی از ایران؟

شهرک صنعتی که عامه خب هر جایی میشه استفاده کرد. ولی جاهایی که مواد اولیه هست راحت تر میشه کار کرد. مثلا خوزستان و لرستان و کلا غرب کشور تو بحث حبوبات خوب دارن کار می‌کنند و تو بحث خشکبار هم معمولا استانهای جنوبی بهتر کار می‌کنند.

 

اگر 10 نفر نیروی انسانی داشته باشیم، تقریبا چقدر می‌توانیم تولید داشته باشیم؟

با توجه به اینکه دستگاه بسته بندی میتواند تقریبا هر دقیقه 30 تا بسته بزند، میشود 1800 بسته در ساعت.

 

بازاریابی و فروش دستگاه بسته بندی حبوبات و خشکبار به چه صورت هست؟

با چه شرکت هایی می‌توان همکاری کرد؟ فروشگاه هایی که خریدار این محصولات می باشند، چه فروشگاه هایی هستند؟

بازار هدف حبوبات تقریبا اشباع شده و رقابت با غولهای بزرگ این حوزه واقعا سخته ولی تو بحث خشکبار هایپرمارکت ها میتوانند که بازار هدف خوبی در استانهای مختلف باشند.

 

 لطفا بفرمایید که حدودا کل خط تولید را (مینیمم) با چه بودجه ای می‌توان راه اندازی کرد؟

سرمایه اولیه چقدر است؟

برای خط حبوبات حداقل هزینه 70 میلیون و برای خط خشکبار تقریبا 60 میلیون تومان.

 

نحوه راه اندازی خط تولید میوه و سبزیجات خشک

 

لطفا در مورد مجوزهای لازم برای راه اندازی خط تولید بسته بندی حبوبات و خشکبار راهنمایی بفرمایید.

معمولا در خط بسته بندی حبوبات و خشکبار خانگی کار نمی‌کنند، البته ما میتوانیم برای خانگی کار کردن هم پیشنهاداتی بدیم ولی مشتری اذیت میشه. در سطح خانگی مجوزهای بهداشت محیط هست و در سطح صنعتی مجوزهای صنعتی لازم است.

 

در صورت امکان شرکت هایی که در این زمینه موفق هستن و برایشان خط تولید راه اندازی کردید را نام ببرید.

میتوانیم رزومه کاریمون رو در اختیار مشتریان قرار بدیم.

 

اندازه تقریبی بازار چطور هست؟

آیا خریدارهای خوبی موجود هست که دوستان بخواد در این حیطه فعالیت کنند؟

در صنایع غذایی حبوبات و خشکبار بازار خوبی دارد و هنوز اشباع نشده و خوب میشه روی آن کار کرد.

 

نحوه راه اندازی خط تولید میوه و سبزیجات خشک

 

خانوم شاهیوندی ممنونم از وقتی که در اختیار ما قرار دادید. در آخر اگر توصیه و یا ملاحظه خاصی دارید، برای کسایی که علاقه مند به راه اندازی خط تولید حبوبات هستند، بفرمایید؟

همنطور که ابتدا گفتم خط حبوبات رو پیشنهاد نمیکنم، چون اشباع شده ولی خط خشکبار خیلی خوبی و میشه کار کرد، مخصوصا اگه بسته بندی خوبی داشته باشیم. حتی اگه مشکل بودجه دارن میتوانند برای شروع با خط تولید دست دوم شروع کنند که در هزینه هاشون صرفه جویی شود. در مورد دستگاه های دست دوم هم میتوانند به ما مراجعه کنند.

 

راهکار ویترین نت 

در صورتی که به راهنمای خرید دستگاه بسته بندی خشکبار و حبوبات نیاز دارید، می توانید به مقاله مربوطه مراجعه فرمایید تا بهترین و مناسب ترین خرید دستگاه بسته بندی خشکبار و حبوبات را متناسب با کسب و کار خود داشته باشید.

از ۹ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر
 • محمدشاکری(۱۸ تــیر ۱۳۹۸)

  سلام بنده ۵ ماهه که دنبال اینم بسته بندی خشکبار رو انجام بدم.چون سرمایه ندارم نمیتونم حتی برای گرفتن وام اشتغالزایی کمیته امداد هم رفتم ولی خیلی سخت گیرن....اگه شما راه کاری برام دارید ممنون میشم راهنماییم کنید

  نظر شما
 • پوریا لطفی(۲۷ آذر ۱۳۹۸)

  سلام دوست عزیز شما می توانید با اخذ جواز تاسیس از صنعت معدن و تجارت به صندوق کارآفرینی مراجعه کنید و از روی جوازتون وام بگیرید تا کارتون رو شروع کنید. چنانچه مایل بودید کار اخذ جواز تاسیس شما رو انجام می دیم.

 • ایمان اسفندیار(۴ اردیبهشت ۱۳۹۹)

  سلام خواستم بدونم بسته بندی برنج وحبوبات توجیه اقتصادی دارد یا نه ومیشه فعالیت کرد؟

  نظر شما
 • ویترین نت(۷ اردیبهشت ۱۳۹۹)

  سلام دوست عزیز، بله توجیه اقتصادی که داره، این دو ماده غذایی مصرف بسیار بالایی در ایران دارند، برای اطلاعات بیشتر میتونید متن بسته بندی خشکبار و حبوبات در منزل رو مطالعه کنید و برای مشاوره و خرید دستگاه‌ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 • ساناز سادات خیرخواهان(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹)

  سلام من مدتی هست که دارم تحقیق می کنم درباره کارخانه بسته بندی حبوبات.ولی سرمایه ای که اینجا قید شده خیلی غیر مقول است براورد من چیزی حدود 500 میلیون هست و تازه با یک دستگاه بسته بندی.به علت کم بود بودجه در حال منصرف شدن هستم.لطفا اگر راه کاری برای دریافت وام دارین ارایه بدین.

  نظر شما
 • ویترین نت(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹)

  سلام دوست عزیز، در حال حاضر حداقل بودجه‌ای که نیاز دارید 250 میلیون تومنه.

02191015263
تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .