معرفی دستگاه اسلایسر

یکی از پرکابردترین ماشین آلات صنایع غذایی، که هم در صنعت و هم در منازل از آن بسیار استفاده می‌شود دستگاه اسلایسر است. دستگاه اسلایسر در صنایع غذایی چندین مدل دارد : دستگاه اسلایسر گوشت، دستگاه اسلایسر میوه، دستگاه اسلایسر سبزیجات، اسلایسر خانگی و ... . در این مقاله دستگاه اسلایسر را بررسی می‌کنیم و در مقاله آینده به بررسی تخصصی انواع دستگاه اسلایسر موجود در بازار می‌پردازیم. 

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه اسلایسر

از محیط هایی که وجود دستگاه اسلایسر در آنها ضروریست انواع هتل ها، رستوران ها، کافی شاپ ها، آشپزخانه ها و ... است.

نحوه کارکرد دستگاه اسلایسر

وقتی دفترچه راهنما دستگاه اسلایسر را باز میکنید متوجه می‌شوید که کار با دستگاه اسلایسر بسیار آسان است. دستگاه بسیار با نظم عمل میکند و در اکثر مدل ها انواع متنوعی از تیغه ها وجود دارد.به عنوان تذکر باید بگویم اپراتوری که با دستگاه کار میکند حتما باید بالای 18 سال سن داشته باشد.
اکثر  منتقدان دستگاه اسلایسر گوشت میگویند که هنگامی که با دستگاه کار میکنند گوشت به عقب و جلو حرکت میکند. یک نکته اساسی این است که هرچه گوشت شما سردتر یا یخ زده‌تر باشد، دستگاه بسیار راحت‌تر و منظم‌تر عملیات قطعه کردن را انجام میدهد.
گوشتی که برای اسلایس شدن استفاده میکنید نباید پخته شده باشد.

اکثر منتقدان دستگاه اسلایسر گوشت میگویند که هنگامی که با دستگاه کار میکنند گوشت به عقب و جلو حرکت میکند.
 

مزایای استفاده از دستگاه اسلایسر


از محیط هایی که وجود دستگاه اسلایسر در آنها ضروریست انواع هتل ها، رستوران ها، کافی شاپ ها، آشپزخانه ها و ... است.
خصوصیات هر دستگاه اسلایسر، که یک دستگاه تصفیه و آماده سازی اولیه مواد غذایی است، منحصر به فرد تعریف میشود اما به صورت کلی دستگاه اسلایسر برای خردکردن موادی مانند :

 

 • اسلایس کردن گوشت
 • سبزیجاتی که در ترشیجات ها استفاده میشوند
 • برای تهیه سالاد سزار
 • برش خیارشور
 • خرد کردن انواع میوه ها ( سیب،موز ،پرتقال ،گلابی ،کاهو ،کالباس،آناناس ،پیاز ،...)
 • خردکردن سوسیس و کالباس

خصوصیات هر دستگاه اسلایسر، که یک دستگاه تصفیه و آماده سازی اولیه مواد غذایی است، منحصر به فرد تعریف میشود اما به صورت کلی دستگاه اسلایسر برای خردکردن موادی مانند :

شروع یک  کسب و کار با دستگاه اسلایسر


با توجه با نکات گفته شده میتوان نتیجه گیری کرد که اگر ما یک دستگاه اسلایسر میوه یا خردکن میوه تهیه کنیم و سپس یک دستگاه خشک کن داشته باشیم که میوه ها را برای ما خشک کند به همراه یک دستگاه بسته بندی میتوانیم یک خط تولید ساده راه اندازی کنیم .
 متن کوتاهی که در زیر میخوانید از زبان شخصی است که به تازگی دستگاه اسلایسر را تهیه کرده است :

"برای راحتی کار در خانه یک دستگاه اسلایسر گوشت را به صورت اینترنتی سفارش دادم.
هنگامی که جعبه را باز کردم، از چیزی که مشاهده کردم شوکه شدم. اندازه دستگاه خیلی بزرگ بود. دستگاه پیش رو  چیزی نبود که روی میز آشپزخانه من جای بگیرد و خیلی حجیم‌تر از انتظار من بود. جایی را نداشتم که به صورت ثابت دستگاه اسلایسر را آنجا بگذارم. شاید هفته ای یکبار دستگاه را احتیاج داشته باشم. شاید آپارتمانم را ترک کنم و به جای کوچک تری نقل مکان کنم"
در مثال گفته شده، شخص بدون تحقیق و پرسش و جستجو دستگاه نامتناسب با کار خود را تهیه کرده است که و دلیل این اتفاق تنها نداشتن یک منبع  است. بلاگ ویترین نت می‌تواند به خوبی شما را در انتخاب و خرید انواع دستگاه و ماشین آلات صنعتی راهنمایی کند.

شما میتوانید ضخامت برش های دستگاه اسلایسر را افزایش یا کاهش دهید. لازم به ذکر است که سعی کنید فشار دست خود را به صورت ثابت نگه دارید زیرا که این موضوع بر ضخامت گوشت های اسلایس شده تاثیر گذار است .

حتما توصیه میکنم قبل از خرید دستگاه هایی که نمونه های صنعتی دارند، مشاوره دریافت کنید، به سایتB2B ویترین نت به عنوان یک مرجع در خصوص دستگاه های صنعتی مراجعه کنید، ویدیو این دستگاه‌ها را مشاهده کنید و به صورت مستقیم با تامین کننندگان دستگاه در ارتباط باشید.

نحوه نگهداری از دستگاه اسلایسر


تمیزکردن دستگاه های اسلایسر خیلی سخت نیست ممکن است بعد از استفاده از دستگاه در گوشه و کنار آن گوشت و یا تکه‌های میوه و سبزی چسبیده باشد که حتما در همان روز سعی به رفع آن کنید.فراموش نکنید برای تمیز کردن حتما دستگاه را خاموش و از برق بکشید.  میتوانید از پاکننده‌ها نیز استفاده کنید البته قبل از این کار به دفتر چه راهنما مراجعه کنید در بعضی مدل ها نوع ماده شوینده ذکر شده است. میتوانید برای تمیز کردن دستگاه اسلایسر از دستمال‌های ضدعفونی کننده نیز استفاده کنید .
حتما خصوصیت دستگاه را به دقت بخوانید، دستگاه مدام با رطوبت در تماس است و باید به جنس دستگاه بسیار توجه داشته باشید که دچار زنگ زدگی نشود . بهترین جنس دستگاه اسلایسر، طراحی فولاد ضد زنگ به همراه پوشش محافظ ضد زنگ  است.
 

قیمت دستگاه اسلایسر

قیمت دستگاه های صنعتی از جمله دستگاه اسلایسر را میتوانید از سایت  B2B ویترین نت که مرجع کاملی جهت خرید و فروش است، کسب کنید. شایان ذکر است که از کارکرد دستگاه ها ی اسلایسر ویدیوهایی در اختیار شما قرار گرفته و اطلاعات طبقه بندی شده ای برای شما خریدار عزیز فراهم کرده ایم .

از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر

  جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

  ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل