× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
کنتورهای صنایع غذایی

معرفی کنتورهای صنایع غذایی

کنتورهای صنایع غذایی از قطعات یدکی و لوازم جانبی هستند که همانند کنتورهای عادی دیگر به ثبت میزان مصرف و یا تولید می پردازند.
این کنتورها برای ثبت میزان مصرف مواد اولیه، میزان تولید و همچنین میزان مواد دور ریختنی و ضایعات، مورد استفاده قرار می گیرند. کنتورهای صنایع غذایی هم همانند کنتورهای دیگر دارای مدل های آنالوگ و دیجیتال هستند و بسته به مکان مصرف دارای مدل های مختلفی هستند. در ادامه به معرفی انواع کنتورهای صنایع غذایی خواهیم پرداخت.

انواع کنتورهای صنایع غذایی

در ادامه به معرفی انواع کنتورهای صنایع غذایی خواهیم پرداخت.

کنتور مایعات:

این نوع کنتورها، از پرکاربردترین مدل های کنتور در صنایع غذایی هستند. این کنتورها بر روی قسمت ورودی و یا خروجی مایعات صنایع غذایی نصب می شوند و میزان ورود و خروج را اندازه گیری می کنند. معمولا کنتورها می توانند میزان و ورود و خروج مایعات را بر اساس مدت زمان مانند دقیقه و یا ساعت اندازه گیری کنند و آمار کاملا دقیقی را به صاحبان کارخانه ارائه دهند تا از میزان مصرف و تولید کارخانه خود با خبر شوند.

کنتور جامدات:

کنتورهای جامدات معمولا به شکل کنتوری که ما می شناسیم کار نمی کنند. این کنتور ها شمارنده و یا ترازو هستند که وزن و یا تعداد محصولات و ورودی و خروجی را اندازه گیری می کنند. این مدل کنتور صنایع غذایی در صنایع بسته بندی محصولات مختلف نیز کاربرد بسیار زیادی دارد.

کنتور گازها:

در برخی صنایع غذایی نیاز به استفاده از گازهای مختلفی داریم. کنتور های گاز میزان گاز ورودی و خروجی را اندازه گیری می کنند. از طرف دیگر برخی مدل های جدید کنتورها حتی می توانند نوع گازهای ورودی و خروجی را نیز تشخیص دهندکه این به صاحبان صنایع کمک می کند تا در صورت وقوع مشکل و ورود و خروج گاز های غیر مجاز، شرایط به وجود آمده را به سرعت پیگیری کنند.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

; مشاوره رایگان