× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
شیرآلات صنایع غذایی

معرفی شیرآلات صنایع غذایی

شیرآلات صنایع غذایی یکی از قطعات یدکی و لوازم جانبی و از مهم ترین بخش های تولیدی و تامین قطعات است. شیرآلات نقش بسیار مهمی در صنایع دارند و امکان ورود و خروج مایعات را فراهم می کنند. ورود و خروج مایعات باید بر اساس یک نظم و دقت کافی انجام شود تا بتوان نظارت دقیقی بر مقدار مصرف و تولید داشت.
شیرآلات صنایع غذایی امکان ورود و خروج دقیق را فراهم می کنند و حتی مقدار عبوری را اندازه گیری می کنند.

انواع شیرآلات صنایع غذایی

توضیحات لازم در مورد انواع شیرآلات در صنایع غذایی:

شیرهای اتوماتیک:

با پیشرفت تکنولوژی، دستگاه های صنعتی نیز پیشرفته شدند و شیرآلات اتوماتیک نیز به بازار آمده اند. این شیرآلات با توجه به تنظیمات خود می توانند در زمان های مشخص باز و بسته شوند تا نیاز های دستگاه های تولیدی مختلف را پاسخ بگویند.

حتی شیرآلات با تکنولوژی های جدید تری نیز به بازار آمده اند که با کم و یا زیاد شدن ماده در داخل مخزن، دستگاه اقدام به باز کردن و یا بستن شیر ورودی و خروجی می کند.

شیرهای معمولی:

شیرهای معمولی صنعتی که در کارخانه های دیگر استفاده می شوند، نیز در برخی از قسمت ها و به عنوان شیرآلات صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. بسته به مکان و نوع مصرف این شیرها می توانند مدل های مختلفی داشته باشند و جنس آن ها نیز متفاوت است.

شیرهای مخصوص مایعات خاص:

شیرآلات مخصوص به نوعی زیر مجموعه شیرآلات معمولی به حساب می آیند. این شیرآلات برای استفاده در مخازن مایعات مخصوص مورد استفاده قرار می گیرند. برخی اسیدها و یا مایعات دیگر می توانند با فلزات واکنش نشان دهند و به همین علت باید از شیرآلات با جنس های مخصوصی استفاده شود تا موجب از بین رفتن شیرآلات و خود مایع نشوند.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .