× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
دستگاه تزریق پلاستیک اکسترودر چگونه کار می کند؟دستگاه تزریق پلاستیک اکسترودر چگونه کار می کند؟

دستگاه تزریق پلاستیک اکسترودر به منظور تهیه برش‌های پلاستیکی استفاده می‌شود که در تولید انواع‌ لوله‌ها، عایق‌ها، حصارها، فریم‌های...

ادامه مطلب  
دستگاه تزریق پلاستیک اکسترودر

اکستروژن جزو رایج ترین روش هایی است که برای شکل دهی استفاده می شود که برای کم کردن سطح مقطع یا ضخامت مواد به کار می رود. اکتسرودر به مجموعه ی محفظه و ماردون گفته می شود که در تولید قطعه های پلاستیکی در انواع و اَشکال گوناگون یکی از بدنه ها و واحد های اصلی است.
امروزه و در صنعت انواع مختلف پلیمر ها و به ویژه پلاستیک استفاده می شوند که مهم ترین و اصلی ترین ویژگی آن ها شکل پذیر و منعطف بودن آن هاست. برای شکل دادن به پلاستیک ها روش های مختلف و دستگاه های تزریق پلاستیک گوناگونی وجود دارد. انتخاب روش شکل دهی اغلب به این بستگی دارد که شکل نهایی قطعه قرار است چه باشد و ماردون گرم و نرم است یا سرد و سخت.
اکسترودر ها به چند دسته تقسیم می شوند؟
اکسترودر ها به دو دسته ی اصلی و کلی تقسیم می شوند؛ اکسترودر تک ماردونه و اکسترودر دو ماردونه.
1. اکسترودر تک ماردونه
این دستگاه ها درون محفظه ی خود یک ماردون دارند. پلاستیک ها معمولاً از قیفی که روی دستگاه تعبیه شده است، به صورت دانه ای یا خاکه ی نرم، به داخل ماردونه ریخته می شوند. ماردون به مرور حرارت می گیرد و گرم می شود و عمق معبر هم در طول ماردون بر اثر حرارت کم شده و موجب فشرده شدن موارد داخل ماردون (پلاستیک) می شود. سپس این مواد مذاب با عبور از قسمتی که حدیده نام دارد، شکل های مختلف به خود می گیرند و محصول از دستگاه تزریق پلاستیک اکسترودر خارج می شود.
اکسترودر ماردونه از سه قسمت اصلی تشکیل شده است:
1. ناحیه تغذیه:
وظیفه ی این قسمت دادن گرمای اولیه به مواد و منتقل کردن آن مواد به قسمت های بعدی دستگاه است.
2. ناحیه ی تراکم و فشردگی:
در این ناحیه به مرور عمق ماردونه کم می شود و همین امر است که مواد پلاستیکی را فشرده و متراکم می کند.
3. ناحیه ی اندازه گیری و سنجش:
عمق ماردونه اغلب در این قسمت ها یکسان و ثابت است، ولی در هر حال نسبت به عمق ناحیه ی تغذیه بسیار کمتر است. مواد مذاب در این ناحیه به صورت همگون و یکنواخت در می آیند و به سمت حدیده با فشار و حرارت ثابت هدایت می شوند.

2. اکسترودر دو ماردونه
تفاوت این دستگاه ها با اکسترودر هایی که یک ماردونه دارند بیشتر در روند خروجی محصولات، میزان حرارتی که تولید می کنند، بازده اختلاط و ... است. اندازه ی خروجی های اسکترودر دو ماردونه حدوداً سه برابر اسکترودر های تک ماردونه است.

روش های شکل دهی در دستگاه های تزریق پلاستیک اکسترودر چگونه است؟
متداول ترین انواع این روش ها و خروجی آن ها عبارت است از:
1. قالب گیری دمِشی
2. تولید پروفیل
3. تولید دانه گونه
4. تولید ورقه های نازک و بسیار نازک به روش دمِشی

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .