× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
دوزینگ تزریق پلاستیک

پمپ های دوزینگ که به آن ها پمپ های میترینگ هم گفته می شود، دستگاه هایی هستند که می توانند مقدار مشخصی از سیال های گوناگون را در یک لحظه ی خاص به مواد گوناگون تزریق کنند. این پمپ ها به همین دلیل با نام پمپ های تزریق نیز در تداول عموم شناخته شده اند. مقدار دبی در این پمپ ها قابلیت تغییر و تنظیم دارد و پمپ با در نظر گرفتن فشار خط، تزریق و پمپاژ مواد را انجام می دهد. محرک ها در این پمپ ها از نوع الکتروموتور، سلوئوئید یا پنوماتیکی هستند.
پمپ های دوزینگ در صنعت تزریق پلاستیک و برای تزریق دقیق موادی که غالباً شیمیایی هستند به خطوط فرایند ها به کار می روند. یکی از انواع پمپ های تزریق، پمپ سانتریفیوژ است که در آن دبی حاصل از فرایند بستگی زیادی به فشار تولید کننده ی پمپ دارد؛ این فشار در واقع نشان دهنده ی منحنی های عملکرد این نوع پمپ هاست و بررسی آن بسیار مهم و کاربردی است. پمپ های دوزینگی که در صنعت تزریق پلاستیک استفاده می شوند دقت کار بسیار بالایی دارند و به همین دلیل هم هست که در صنعت ها و تولیدات گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند.

پمپ های دوزینگ تزریق پلاستیک چه انواع مختلفی دارند؟
این پمپ ها انواع بسیار مختلفی دارند که برای کاربرد هایی نظیر اسید ها، ویسکوز ها، باز ها و ... تولید شده اند. از مهم ترین و اصلی ترین انواع این پمپ ها می توان موارد زیر را نام برد:
1. پمپ پیستونی
2. پمپ دیافراگمی
3. پمپ پیستونی – دیافراگمی
4. پمپ های سلونوئیدی
5. پمپ های فنر برگشتی
6. پمپ های جا به جایی مثبت

پمپ های دوزینگ تزریق پلاستیک از چه اجزایی تشکیل شده اند؟
1. شیر های اطمینان
این شیر ها مخصوص حفاظت از امنیت کارایی دستگاه هستند و اگر فشار بیش از حد مشخصی افزایش پیدا کند، فعال خواهند شد.
2. دمپر های پالس مخصوص جریان
به دلیل اینکه پمپ های دوزینگ از گروه پمپ هایی هستند که جا به جایی آن ها مثبت است، خروجی این پمپ ها نیز به شکل پالس است. وظیفه ی دمپر ها تعدیل کردن جریان خروجی دستگاه به حالت های ثابت و خطی است.
3. صافی
صافی ها در ابتدای پمپ ها و در قسمت ورودی آن ها نصب می شوند و وظیفه ی جلوگیری از ورود ذرات و آلاینده ها و ... به درون دوزینگ ها را به عهده دارند.
4. شیر
وقتی اختلاف فشار در درون این دستگاه ها به کمتر از 5.1 بار رسیده باشد، شیر ها وظیفه ی جلوگیری از رانش جریان به دلیل افت فشار را انجام خواهند داد.

 

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .