× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • ارزان‌ترین
 • گران‌ترین
بذر خانگی گل نیلوفر
۲,۵۰۰ تومان
حداقل سفارش: 10 عدد

بذر خانگی گل نیلوفر در داخل پاکت است و بذری است با استاندارد با خلوص 99% که زمان کاشت آن اواخرزمستان  است. دوره گلدهی بذر خانگی گل نیلوفر آن از اواسط  تابستان تا اوایل پاییز است. گل نیلوفر بالا رونده است در شرایط آفتابی رشد بهتری داشته و گل های آن به رنگ های صورتی ، بنفش و قرمز دیده میشود. عمق لازم براي کاشت بذر گل نیلوفر یک سانتی‌متری سطح خاک است.

بذر خانگی ناز آفتابی
۲,۵۰۰ تومان
حداقل سفارش: 10 بسته

بذر خانگی نازآفتابی در داخل پاکت بذری است با خلوص 99% و و قوه نامیه 85% که زمان کاشت اوایل بهار است. از لحاظ عمق کاشت بذر باید سطحی کشت شود و فقط مقداری خاک سبک بر روی بذر ها پاشیده شود ارتفاع بوته بذر نازآفتابی 10 تا 20 سانتی متر و زمان گل دهی آن اواخر تابستان است و در شرایط آفتابی بهترین رشد را دارد.

آیا محصول مشابهی جهت فروش دارید؟ فروش محصولات خود را افزایش دهید
 به جمع فروشندگان این محصول بپیوندید
بذر خانگی گل مینا چمنی
۲,۵۰۰ تومان
حداقل سفارش: 10 عدد

بذر خانگی گل مینا چمنی در داخل پاکت است و بذری است با استاندارد با خلوص 98% و قوه نامیه 99% که زمان کاشت آن مرداد ماه است. ارتفاع بوته گیاه 10 تا 15 سانتیمتر و دوره گلدهی آن از فروردین ماه تا اواخر بهار است. بذر خانگی گل مینا چمنی در شرایط سایه آفتاب رشد بهتری داشته و گل های آن به رنگ های قرمز ، سفید و صورتی دیده میشود. عمق لازم براي کاشت بذر گل مینا چمنی یک سانتی‌متری سطح خاک است.

بذر قارچ گانودرما
۳۵,۰۰۰-۶۵,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 کیلوگرم

گانودرما لوسیدوم دارای خواص دارویی متعددی است که این خواص متعدد ما را برای کشت و پرورش آن ترغیب می کند و با دانستن این خواص به کمبود این قارچ در صنعت دارویی کشورمانپی خواهیم برد. از جمله بیماری هایی که نیاز به درمان دارد و افراد زیادی را دامن گیر کرده است ویروس ایدز می باشد که می توان با قارچ گانودرما راه حل هایی برای درمان آن پیدا کنیم. قارچ گانودرما لوسیدوم به طور طبیعی در ایران رشد می کند، بنابراین شرایط کشت و پرورش آن نیز امکان پذیر خواهد بود. فقط باید شرایط محیطی لازم برای پرورش این قارچ را دانست و اقدام به پرورش آن نمود.      

بذر قارچ دکمه ای
۳,۵۰۰-۷,۵۰۰ تومان
حداقل سفارش: 10 کیلوگرم

بذر قارچ های دکمه ای و بذر قارچ های صدفی تقریبا به صورت مشابه تولید و شرایط یکسان نگهداری می شود اما بذر قارچ هایی چون شی تا که و گنودرما بر روی خاک اره پرورش می یابد. مراحل پرورش قارچ  دکمه ای را باید پس از ورود کمپوست به سالن های پرورش قارچ دکمه ای، قدم به قدم با اصول پیش رود و از طرفی شرایط محیطی لازم نیز به خوبی تامین گردد تا موفقیت در پرورش حاصل شود. به طور کلی با ورود کمپوست به سالن ها، 4 مرحله طی می‌شود که شامل مرحله ی ریسه دوانی در کمپوست، ریسه دوانی در خاک پوششی، هوادهی و باردهی می باشد. زمانی که کمپوست وارد سالن ها می شود باید کیسه ها را با دقت و بدون پاره شدن به روی قفسه ها انتقال داد.پ پس از باز کردن درب بلوک های کمپوست باید شرایط محیطی لازم برای رشد بذرها را فراهم نمود تا بذرها شروع به فعالیت کنند و به اصطلاح کمپوست سفید کند. بذر قارچ خوراکی : بــذر خوب همانند ستون یک ساختمان است که اگر خوب و محکم ساخته شود، می توان به استحـکام کل بنـا امیدوار بود. بذرها نسل اول و از بذر مادری خالص می باشد. کمپوست آماده و خاک پوششی: به صورت بلوکه با آنالیز آزمایشگاهی با بهترین کیفیت عرضه میشود. تولید و عرضه CD های آموزشی پرورش قارچ و ارائه ی مشاوره در زمینه پرورش قارچ توسط شرکت اروم کشاورزانجام میگیرد.      

بذر تریتیکاله
۳,۵۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 کیلوگرم

بذر تریتیکاله امکان استفاده در نانوایی به صورت مخلوط با آرد گندم با نسبت یک چهارم و سه چهارم را دارد. حداقل دما برای شروع جوانه زنی بذر تریتیکاله ۵ درجه سانتیگراد، دمای مطلوب ۲۰ درجه سانتیگراد و حداکثر دما برای شروع جوانه زنی بذر ۳۰ درجه سانتیگراد می باشد و مقاومت آن نسبت به سرما در بعضی از واریته‌ها مشابه گندم و چاودار زمستانه است و همچنین مشخص شده تحمل تریتیکاله نسبت به دماهای کم در اوایل دوره رشد رویشی بیشتر از گندم است. تحمل گیاه تریتیکاله به خشکی در نواحی نیمه خشک از قبیل مناطق جنوبی با بارندگی سالانه حداکثر ۴۰۰ تا ۷۰۰ میلیمتر قابل توجه بوده و تحت این شرایط عملکرد نسبتاً مطلوبی به دست آمده است و بعضی از ارقام آن تحمل به خشکی بیشتری نسبت به گندم دارند.

بذر دارویی خار مریم
۱۴,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 کیلوگرم

گیاه دارویی خار مریم در درمان بيماريهاي كبد، مثانه (زخم مثانه، ورم مثانه)، يرقان، سيروز، هپاتيت و مسموم شدگي مورد استفاده قرار می گیرد و همچنين تمام بخش های اين گياه قابض، تلخ، پاك كننده زرداب، معرق، مدر، قي آور، قاعده آور، محرك، اشتهاآور، هضم كننده و مقوي معده است. خواص بذر دارویی خار مریم : بهبود سلامت پوست کاهش کلسترول کاهش وزن کاهش مقاومت به انسولین بهبود علائم آسم آلرژیک محدود کردن پیشرفت سرطان حفظ سلامت استخوان‌ها بهبود قدرت شناختی تقویت سیستم ایمنی

پودر گل بابونه کامومیل
۲۳,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 کیلوگرم

گل بابونه کامومیل یکی ار انواع گیاه گل بابونه است.  گل بابونه کامومیل همه جا معمول و معروف است، به زبان فرانسه و انگلیسی کامومیل، به زبان آلمانی کامیل، به زبان عربی آن را بابونج گویند و در ایران به نام بابونه شیرازی معروف می باشد. گل بابونه کامومیل گیاهی است طبّی که در تمام خاک اروپا، مخصوصاً فرانسه، انگلستان، آلمان، مجارستان، ایتالیا، اسپانیا و هم چنین در سایر قاره ها به طور خودرو می روید. گل بابونه کامومیل به علت خواص شفابخش و آثار شگرفی که در درمان بیماری ها از آن گرفته اند، فوق العاده، مورد توجه اروپاییان قرار گرفته است و همه ساله باغ ها و مزارع وسیعی را برای کشت آن اختصاص می دهند.

آیا محصول مشابهی جهت فروش دارید؟ فروش محصولات خود را افزایش دهید
 به جمع فروشندگان این محصول بپیوندید
بذر قارچ گانودرما
۷۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 کیلوگرم

بذر قارچ گانودرما لوسیدوم به طور طبیعی در ایران رشد می کند ، بنابراین شرایط کشت و پرورش آن نیز امکان پذیر خواهد بود فقط باید شرایط محیطی لازم برای پرورش این قارچ را دانست و اقدام به پرورش آن نمود. قارچ گانودرما لوسیدوم دارای خواص دارویی متعددی است که این خواص متعدد ما را برای کشت و پرورش آن ترغیب می کند و با دانستن این خواص به کمبود این قارچ در صنعت دارویی کشورمانپی خواهیم برد.  

بذر خانگی گل میمون
۲,۵۰۰ تومان
حداقل سفارش: 10 عدد

بذر خانگی گل میمون در داخل پاکت است و بذری است با استاندارد با خلوص 98% و قوه نامیه 90% که زمان کاشت آن فروردین می باشد. ارتفاع بوته گیاه 40 تا 60 سانتیمترو دوره گلدهی آن از اواسط  تابستان تا اوایل پاییز است. بذر خانگی گل میمون در شرایط سایه آفتاب رشد بهتری داشته و گل های آن به رنگ های سفید ، صورتی ، قرمز و زرد و دورنگ دیده میشود. عمق لازم براي کاشت بذر گل میمون یک سانتی‌متری سطح خاک است.

محصول مورد نظر را پیدا نکردید؟ با یک درخواست، چندین قیمت بگیرید
 یک درخواست چندین قیمت
بذر

آشنایی با بذر:

در صنعت کشاورزی و باغبانی به قسمتی از گیاه که مولد تکثیر و تولید مثل آن گیاه است، بذر گفته می شود.
به عبارتی بذر می تواند گیاه را از یک محیط به محیطی دیگر انتشار دهد. به این ترتیب یک نسل دیگر از همان گیاه را تولید می کند و سبب تداوم نسل‌ گیاهان و گل ها می ‌شود.
بذر درصنعت زراعت و کشاورزی یک میوه خشک است که هنوز شکوفا نشده است و می‌تواند دارای یک تا چند تخمک باشد.
همچنین از نظر بیولوژیکی بذر تخمکی رسیده و بارور شده است که می تواند رشد کند و در نهایت به یک گیاه کامل تبدیل شود.

اجزاء بذر:

بذور رسیده برای برای ادامه حیات خود دارای چهار جزء اصلی و ضروری هستند. این اجزاء شامل موارد زیر است:

 • پوسته بذر (تستا)
 • جنین
 • کربوهیدرات‌ها، مواد ذخیره‌ای و معدنی
 • آنزیم‌ها و هورمون‌ها

خصوصیات بذر خوب:

بذر باید خالص باشد تا کیفیت کشت و زراعت بالا برود.
بذر باید کاملا سالم باشد، یعنی له شده و شکسته نباشد و همچنین عاری از مشکلات فیزیولوژیکی و هر گونه بیماری بذری باشد.
تمیزی بذرها بسیار مهم است، به طوری که باید عاری از هرگونه دانه‌های علف هرز، حشرات و تخم حشرات و خاک و سنگریزه باشند.
کاملا شاداب، تازه و رسیده باشد و دارای رطوبت کافی باشد تا با قرارگرفتن در بستر کشت دچار آسیب نشوند.

انواع مختلف بذر:

بذور مختلف از لحاظ خصوصیات بیوشیمیایی و فیزیولوژیکی و همچنین خصوصیات فیزیکی (مانند اندازه، رنگ و شکل) دارای تنوع و انواع بسیاری هستند.
به طور کلی انواع بذر زیر در کشاورزی و باغداری بسیار مورد استفاده قرار می گیرند:

 • بذر هیبرید
 • بذر ارگانیک
 • بذری که توسط انسان در ژنتیک آن تغییر ایجاد نشده
شهر تامین کننده

جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل