× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
خط بسته بندی سبزی و میوه جات

معرفی خط بسته بندی سبزی و میوه جات:

خط بسته بندی سبزی و میوه جات از این نظر در صنایع غذایی بسیار با اهمیت است که این محصولات نمی توانند برای طولانی مدت نگهداری شده و به همین منظور باید به شکلی بسته بندی شوند که بتوان بیشترین مدت طول عمر را از آن ها دریافت کرد.
خط بسته بندی سبزی و میوه جات در اقتصاد کشاورزی محور کشورها بسیار مهم است، زیرا میوه و سبزی جات به شکل روزانه مصرف می شوند و وارد و صادر کردن آن ها سود سرشاری را عاید کشاورزان و اقتصاد کشور خواهد کرد.
در ادامه به انواع مختلف خط بسته بندی سبزی و میوه جات اشاره خواهیم کرد.

انواع خط بسته بندی سبزی و میوه جات

بسته بندی اولیه برای توزیع در بازار داخلی:

تمامی مدل های خط بسته بندی سبزی و میوه جات یک بسته بندی اولیه بر روی محصول انجام می دهند تا محصولات برای عرضه به بازار های داخلی آماده شوند.
معمولا به دلیل مسافت کم عرضه، این بسته بندی ها سبک بوده تا علاوه بر هزینه کم موجب تازه ماندن میوه ها و سبزی جات نیز شود.

بسته بندی کامل برای صادرات:

برای صادرات میوه و سبزی جات به بسته بندی های خاصی نیاز است تا بتواند در کنار حفظ تازگی این محصولات، آن ها را سالم و بدون مشکل به کشور مقصد برساند. بسته به نوع میوه و سبزی این بسته بندی ها متفاوت است و برای هر محصول نوعی خاص و دستگاه بسته بندی مخصوصی وجود دارد.

بسته بندی برای نگهداری در سردخانه:

بعضی میوه ها و سبزی ها را می توان برای مدتی طولانی در سردخانه و انبار ها نگهداری کرد تا در فصولی که این محصولات به شکل طبیعی وجود ندارند از آن ها استفاده کرد. در این موارد این میوه ها و سبزی جات به شکلی ساده و سبک بسته بندی می شوند تا علاوه بر حفظ طراوت از پوسیدگی آن ها جلوگیری شود.

خط کامل شست و شو و بسته بندی سبزیجات تازه

این خط تولید عموما شامل چند مرحله ی اصلی است: 

مرحله شست و شو سبزیجات و میوه های تازه:

  • گل زدایی
  • انگل زدایی
  • ضد عفونی
  • آبکشی نهایی

مرحله آبگیری سبزیجات و میوه های تازه:

این مرحله توسط دستگاه سانتریفیوژ و تونل باد انجام می شود. 

مرحله ی خرد کردن و بسته بندی سبزیجات و میوه های تازه:

در این مرحله از دستگاه اسلایسر و دستگاه سیل پک استفاده می شود.

کاربردهای خط تولید  

توسط خط بسته بندی سبزی و میوه جات می توان بسته بندی سبزیجات تازه، بسته بندی سبزیجات خشک، بسته بندی صیفی جات، هویج بسته بندی شده و یا میوه بسته بندی شده را راه اندازی کرد.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

; مشاوره رایگان