× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
تجهیزات اتوماسیون تزریق پلاستیک

اتوماسیون به اجرا شدن فرایند های تولیدات مختلف، بدون دخالت مستقیم و بی واسطه ی نیرو های انسانی گفته می شود. صنعت تزریق پلاستیک در ایران صنعتی نسبتاً جدید است که به سرعت پیشرفت کرده و جای خود را باز کرده است. این صنعت برای تولید کردن یک جا و انبوه قطعه های پلاستیکی یک شکل و یک اندازه استفاده می شود و میزان خطای آن پایین است. سیستم این صنعت نیز مانند صنایع دیگر با شیوه ی اتوماسیون و کمک اپراتور ها انجام می پذیرد و نوعِ دستی آن سال هاست که مردود شناخته شده است.
در صنعت تزریق پلاستیک مواد گرانولی پلیمر به درون محفظه ی ذوب ریخته می شوند و بعد از ذوب شدن و تحمل فشار زیاد به داخل قالب های گوناگون تزریق می شوند و پس از سرد شدن، شکل قالب مورد نظر را به خود می گیرند. تمامی این مراحل به صورت اتوماسیونی و بدون دخالت مستقیم عوامل و نیرو های انسانی انجام می شود و به همین دلیل هم سرعت انجام آن بالاست. تولید محصولات به روش تزریق پلاستیک اگر به صورت انبوه انجام شود، هزینه ی بسیار پایینی دارد و به همین دلیل هم هست که این دستگاه ها بسیار مورد توجه و اقبال تولید کننده ها و مراکز صنعتی بزرگ قرار گرفته اند. دستگاه های تزریق مدل ها و اقسام متنوع و گوناگونی دارند، ولی سیستم و تجهیزات اساسی و اولیه ی همه ی آن ها تقریباً یکسان است و نحوه ی عملکرد مشابهی دارند.

اتوماسیون های تزریق پلاستیک چه تجهیزاتی دارند؟
اجرای اصلی دستگاه های تزریق واحد کلمپ و تزریق آن هاست. در ادامه به سایر اجزا اشاره می شود:
1. واحد تزریق
این واحد که با نام واحد ذوب هم شناخته می شود، پیچ های رفت و برگشتی دارد و فعالیت مناسب آن تأثیر مستقیمی روی کیفیت محصولات تولید شده خواهد گذاشت.
2. پیچ های دستگاه تزریق
پیچ ها سه قسمت دارند و نسبت قطر به طول آن ها معمولاً یک به بیست می باشد. هر چه پیچ ها بلند تر باشد، کیفیت مذاب آن ها نیز افزایش خواهد یافت. وظیفه ی اصلی و مهم پیچ ها گرم کردن مواد اولیه، مخلوط کردن آن ها و انتقالشان به محفظه ی تزریق است.
3. سیلندر
سیلندر ها لوله هایی هستند که مشابهت زیادی به اکسترودر ها دارند و در مرز های خروجی پیچ ها قرار می گیرند. سیلندر ها حرارت مورد نیاز برای ذوب شدن پلاستیک ها و مواد اولیه را تأمین می کنند و گرما را با کمک هیتر های کمربندی تعبیه شده در سطحشان به مواد انتقال می دهند.
4. نازل
نازل ها انتقال دهنده های مواد مذاب به قالب های مربوطه می باشند. بخش انتهایی نازل ها معمولاً به منظور ایجاد اتصالی که نشتی نداشته باشد، به شکل کروی طراحی می شود.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .