خرید چکی
× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
آیا محصولی در این دسته جهت فروش دارید؟ فروش محصولات خود را افزایش دهید
 اولین تامین کننده این محصول باشید
روبات های کمکی خطوط تزریق پلاستیک

در صنعت امروز استفاده از روبات ها و کمک گرفتن از آن ها برای انجام بعضی از کارها یا تمام آن ها به امری بسیار رایج و کاربردی تبدیل شده است و در بیشتر مواقع برای انجام بعضی از کارهای خاص استفاده از روبات ها به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. یکی از صنایعی که استفاده از روبات ها در آن بسیار رایج شده و روبات ها به پیشرفت این صنعت کمک بسیاری کرده اند، صنعت های مربوط به تولید و بازیافت قطعه های پلاستیکی و همچنین صنعت تزریق در پلاستیک است.

استفاده از روبات های کمکی در خطوط تزریق پلاستیک چه مزایایی دارد؟
1. بازده تولید را افزایش می دهد.
2. ضایعات تولید شده را تا میزان قابل توجهی کم می کند.
3. کیفیت مواد تولید شده را افزایش می دهد.
4. سیکل کلی تولید را کم می کند.
5. نسبت به استفاده از اپراتور ها و نیرو های انسانی، خطرات، هزینه ها و ضرر های کمتری دارد.

نحوه ی فعالیت و عملکرد ربات های خطوط تزریق پلاستیک چگونه است؟
روبات ها معمولاً روی دستگاه های تزریق نصب می شوند و بازو هایی دارند که دقیقاً در مسیر و سمت محور های مختصات مخصوص این دستگاه ها حرکت می کنند. اغلب این روبات ها معمولاً توانایی حرکت های دورانی و چرخشی را هم دارند و همین امر بهره وری و کارایی آن ها را بسیار افزایش داده است. در واقع بعضی روبات ها چندین بازو دارند و همین بازوها به آن ها امکان حرکت و جا به جایی در جهت های گوناگون را می دهد. در قسمت انتهای بازو های این روبات ها بخش مخصوصی تعبیه شده است که می توان قطعه ی نهایی را از آن جا برداشت. نیروی محرکه ی بازوهای ربات ها را سروو موتور دستگاه یا جک های پنوماتیکی آن تأمین می کنند.
از روبات های کمکی استفاده های دیگری به جز برداشتن قطعات تولید شده از درون قالب هم می شود. به عنوان مثال می توان از آن ها برای جدا کردن سیستم های راه گاه و همچنین بسته بندی کردن محصولات تولید شده و یا چسباندن برچسب (لیبل) روی آن ها نیز استفاده کرد و سرعت انجام کار ها را افزایش داد. همچنین در تزریق های دو مرحله ای که قرار است در آن ها دو رنگ متفاوت به ماده تزریق شود، بعد از تمام شدن مرحله ی اول تزریق، این روبات ها هستند که قطعه ی تولید شده را در محل دوم تزریق قرار می دهند.

 

شهر تامین کننده