× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
ربات های کمکی خطوط تزریق پلاستیک

ربات های کمکی در خطوط تزریق پلاستیک

در صنعت امروز استفاده از ربات ها و کمک گرفتن از آن ها برای انجام بعضی از کارها یا تمام آن ها به امری بسیار رایج و کاربردی تبدیل شده است و در بیشتر مواقع برای انجام بعضی از کارهای خاص استفاده از ربات ها به امری اجتناب ناپذیر تبدیل شده است. یکی از صنایعی که استفاده از ربات ها در آن بسیار رایج شده و ربات ها به پیشرفت این صنعت کمک بسیاری کرده اند، صنعت های مربوط به تولید و بازیافت قطعه های پلاستیکی و همچنین صنعت تزریق در پلاستیک است.

مزایای استفاده از ربات های کمکی در خطوط تزریق پلاستیک

1. بازده تولید را افزایش می دهد.
2. ضایعات تولید شده را تا میزان قابل توجهی کم می کند.
3. کیفیت مواد تولید شده را افزایش می دهد.
4. سیکل کلی تولید را کم می کند.
5. نسبت به استفاده از اپراتور ها و نیرو های انسانی، خطرات، هزینه ها و ضرر های کمتری دارد.

نحوه کار ربات های خطوط تزریق پلاستیک

ربات ها معمولاً روی دستگاه های تزریق نصب می شوند و بازو هایی دارند که دقیقاً در مسیر و سمت محور های مختصات مخصوص این دستگاه ها حرکت می کنند. اغلب این ربات ها معمولاً توانایی حرکت های دورانی و چرخشی را هم دارند و همین امر بهره وری و کارایی آن ها را بسیار افزایش داده است. در واقع بعضی ربات ها چندین بازو دارند و همین بازوها به آن ها امکان حرکت و جا به جایی در جهت های گوناگون را می دهد. در قسمت انتهای بازو های این ربات ها بخش مخصوصی تعبیه شده است که می توان قطعه ی نهایی را از آن جا برداشت. نیروی محرکه ی بازوهای ربات ها را سروو موتور دستگاه یا جک های پنوماتیکی آن تأمین می کنند.
از ربات های کمکی استفاده های دیگری به جز برداشتن قطعات تولید شده از درون قالب هم می شود. به عنوان مثال می توان از آن ها برای جدا کردن سیستم های راه گاه و همچنین بسته بندی کردن محصولات تولید شده و یا چسباندن برچسب (لیبل) روی آن ها نیز استفاده کرد و سرعت انجام کار ها را افزایش داد. همچنین در تزریق های دو مرحله ای که قرار است در آن ها دو رنگ متفاوت به ماده تزریق شود، بعد از تمام شدن مرحله ی اول تزریق، این ربات ها هستند که قطعه ی تولید شده را در محل دوم تزریق قرار می دهند.

 

جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل