× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
راه اندازی خط تولید ترشیجات و شوریجات (اینفوگرافی)راه اندازی خط تولید ترشیجات و شوریجات (اینفوگرافی)

آیا می‌دانید برای راه اندازی خط تولید ترشیجات و شوریجات به چه دستگاه‌هایی نیاز است؟

ادامه مطلب  
وان انتظار

معرفی وان انتظار

وان انتظار از ماشین آلات تصفیه و آماده سازی اولیه مواد غذایی است و یکی از بخش های اصلی صنایع مختلف است. برخی محصولات همانند محصولات غذایی برای عمل آوری و یا ادامه فرآیند تولید خود نیاز دارند برای مدتی در یک وسیله مانده و در زمان مناسب مورد استفاده قرار گیرند. وان انتظار دقیقا وسیله ای است که محصولات مختلف زمان انتظار خود تا موقع عمل را در آن سپری می کنند.
بارزترین مثال برای وان انتظار می تواند وان های بزرگ سفیدی باشند که در نانوایی ها مشاهده می کنید. خمیر پس از تولید در این وان ها ریخته می شود تا خود را بگیرد و به بهترین حالت خود برسد.

کاربردهای وان انتظار

وان انتظار دارای کاربردهای زیادی است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

صنایع مواد غذایی.

در صنایع مواد غذایی از وان انتظار برای خیساندن و همچنین شستن و نگهداری برخی مواد غذایی استفاده می شود. برای مثال در خط تولید کنسرو ابتدا باید لوبیا ها را برای مدتی در وان انتظار خیساند، سپس آن ها را برای پخت و بسته بندی ارسال کرد. حتی در صنایعی همچون خط تولید رب گوجه فرنگی نیز از وان انتظار برای خنک شدن رب های پخته شده پیش از بسته بندی استفاده می شود.

نانوایی و شیرینی پزی.

در این قسمت بیشترین استفاده از وان انتظار برای شکل گیری خمیر ها و ورز دادن آن ها است. خمیر های نان و شیرینی های مختلف در داخل وان انتظار قرار می گیرند تا به بیشترین میزان پف خود برسند.

صنایع دیگر.

در صنایع دیگر معمولا از وان انتظار با جنس های فلزی استفاده می شود و مواد داغ و مذاب را برای استراحت و شکل گرفتن در داخل آن ها می ریزند. در این صنایع شکل و اندازه وان ها بسیار مهم هستند و باید دقت زیادی در هنگام تهیه آن ها وجود داشته باشد.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .