فیلتر و دسته بندی‌ها
قیمت (تومان)

شهر تامین کننده
برند
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
دستگاه نگین چین چه تفاوتی با دستگاه نگین زن دارد؟دستگاه نگین چین چه تفاوتی با دستگاه نگین زن دارد؟

دستگاه نگین چین دستگاهی است که جهت چیدمان نگین های حرارتی (هاتفیکس) با استفاده از شابلون طراحی شده است.

ادامه مطلب  
نحوه کارکرد ماشین آلات و دستگاه فرش بافی چگونه است؟نحوه کارکرد ماشین آلات و دستگاه فرش بافی چگونه است؟

صنعت فرش بافی در دهه های اخیر مانند بسیاری دیگر از فنون از رشد چشمگیری برخوردار بوده است. در این صنعت، ماشین آلات و دستگاه های...

ادامه مطلب  
تجهیزات و ابزار آلات فرش بافی

آشنایی با تجهیزات و ابزارآلات فرش بافی
قالی های بافته شده در شرکت ها و کارخانه های قالی بافی در ایران دارای شهرت جهانی می باشند. به طور کلی می توان گفت امروزه یکی از کارهای پربازده سرمایه گذاری در راه اندازی خط تولید قالی می باشد. اگر قصد دارید خط تولید قالی راه اندازی کنید در مرحله اول بهتر است با تجهیزات و ابزارآلات فرش بافی به طور مختصر آشنا شوید. امروزه قالی ها به دو صورت دستی و ماشینی بافته می شوند و ابزارآلات هر یک از آن ها تا حدی از دیگری مجزا می باشند.
تجهیزات و ابزارآلات فرش بافی و قالی بافی
دستگاه قالی بافی یا دار قالیبافی
دستگاه قالی بافی و یا دار به دو نوع عمودی و افقی وجود دارند. در منطقه ترکمن صحرا از دار افقی به صورت خوابیده استفاده می شود و به زبان ترکی به آن قراما گفته می شود. دستگاه قالی بافی در واقع یک دستگاه چهارچوبی می باشد که جنس آن نیز از چوب می باشد. اجزای تشکیل دهنده دستگاه قالی بافی تیر سردار، تیر زیر دار، تیر راست رو و تیر چپ رو تشکیل شده است. این ابزار با استفاده از گوه ها به یکدیگر متصل شده اند. البته برخی از دستگاه های قالی بافی از جنس فلز می باشند.
کوجی
کوجی نیز همانند دستگاه قالی بافی ممکن است از جنس چوب یا فلز باشد که از آغاز تا پایان بافت روی دار قالی باقی می ماند. کوجی در حقیقت میله ای به قطر 4 تا 6 سانتی متر می باشد که به کمک پایه های کوچک روی دار قرار می گیرند. این وسیله جهت کنترل عرض قالی هنگام بافت و جهت نظم و انسجام بخشیدن به تارها و جدا کردن تارهای زیر و روی قالی روی دار افقی قرار می گیرد.
o شانه
o کاردک
o قیچی
o چله
o پود یا آرقاچ

 

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .