× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
دستگاه میکسر خوراک دام وطیور

معرفی دستگاه میکسر خوراک دام و طیور

دستگاه میکسر خوراک دام و طیور که جز ادوات صنعت کشاورزی و دامداری است، از دستگاه هایی است که پس از مرحله ی برداشت محصول، نیاز به آن حس می شود. انواع مختلفی از غلات را برای مصارف مختلف مانند: استفاده در دامپروری ها و مرغداری ها باید به کار گرفته شوند. از این رو پس از برداشت محصول این مواد به کمک دستگاه میکسر خوراک دام و طیور مخلوط شده و مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از تولید کنندگان مواد اولیه علوفه و غلات مورد نیاز برای دامداری ها و مرغداری ها سعی می کنند با استفاده از دستگاه میکسر این مواد را برای این کاربردها آماده کننده و عرضه کننده ی مستقیم این محصولات باشند. به همین علت استفاده از این دستگاه ها را پس از برداشت محصول در زمره کار خود قرار می دهند تا علاوه بر کشاورزی در بخش عرضه مستقیم و عمده محصولات نیز درآمدزایی کنند.

انتخاب و خرید دستگاه میکسر خوراک دام و طیور

با توجه به این که دستگاه های فیدر میکسر انواع مختلفی دارند و هر کدام بسته به کاربری که دارد نحوه کار متفاوتی نیز دارد، هنگام انتخاب و خرید این دستگاه ها باید به کاربری که مد نظر مشتری است حتماً توجه شود. دستگاه میکسر برای محصولات به صورت دانه ای، خرد شده و پودر شده به کار می رود. معمولاً در مواقعی که برای تهیه علوفه دام از غلات مختلف استفاده می شود نوع دانه ای یا خرد شده با هم میکس می شود. برای میکس کردن این مواد نیازی به تیغه ی زیاد نیست ولی هنگامی که از مواد پودر شده در میکسر استفاده می شود باید کارایی دستگاه میکسر به گونه ای باشد که مواد به خوبی با هم مخلوط شده و ترکیبی یکسان در تمام بخش های مواد مخلوطی ایجاد شود. معمولاً دهانه ورودی دستگاه میکسر بزرگ است تا به راحتی بتوان محصولات را در آن ریخت و کار میکس را انجام داد.

دستگاه فیدر میکسر دامداری (گاوداری) ، دستگاه خوراک ساز است که باعث یکنواخت شدن خوراکدهی و افزایش بازدهی دامداری میگردد. فیدر میکسر ها علوفه را در اندازه ی تعیین شده خرد کرده و با مواد افزودنی و سایر واد مکمل به صورت کاملا یکنواخت مخلوط کرده و خوراک دام را آماده میکند. فیدر میکسر گاوداری در تناژهای مختلفی موجود است.

فیدر میکسر ها ی دامداری (گاوداری ) از نظر محرک بودن به دو مدل تقسیم میشوند:

1- فیدر میکسر دامی متحرک
2- فیدر میکسر دامی ثابت

 

معرفی انواع فیدر میکسر های گاوداری و کاربرد آنها

فیدر میکسر متحرک نیز به دو مدل ، پشت تراکتوری و خود کشش تقسیم میشود. مدل متحرک در دامداری هایی که فضای کافی برای حرکت و چرخش تراکتور یا ماشین وجود دارد استفاده میشود.

مدل فیدر میکسر ثابت در دامداری هایی که محدودیت فضا دارند استفاده میشود ، همچنین هزینه ی تراکتور نیز کاسته خواهد شد. این مدل (فیدر میکسر ثابت ) عموما در فضا های مسقف بکار گرفته میشود.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .