× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مواد آسیابی و گرانولی

گرانول که به آن مواد آسیابی PVC نیز گفته می شود، به شکل های خاصی از مواد پلیمری می گویند که دانه دانه اند و در واقع خودِ گرانول اسم ماده ی پلیمری مخصوصی نیست. گرانول ها را باید برای مصرف های مختلف در داخل دستگاه های موسوم به اکسترودر ذوب کرد و به شکل مورد نظر درآورد.

هدف از تولید مواد آسیابی و گرانولی چیست؟
مهم ترین هدف در تولید کردن مواد پلیمری رسیدن به ترکیب و خواص مخصوصی از یک یا چند ماده است. رسیدن به ترکیب خاص مورد نظر به رعایت عوامل و شرایط خاصی در حین فرایند مانند فشار، دمای مطلوب، کاتالیزور مورد استفاده و ... نیاز دارد. ناگفته نیز پیداست که پلیمر هایی که از گرانول های دست اول به دست می آیند، نسبت به پلیمر هایی که ماده ی اولیه ی آن ها گرانول های بازیافتی بوده است، از کیفیت و خواص بسیار بهتر و بیشتری برخوردار هستند.

مواد آسیابی و گرانولی بازیافتی چیست؟
فعالیت های بازیافت پلاستیک در صنعت امروز گسترش و پیشرفت قابل توجهی داشته است. یکی از کار هایی که در صنعت بازیافت پلاستیک انجام می شود، تبدیل کردن ضایعات پلاستیک های گوناگون به گرانول هایی است که می شود به صورت مجدد از آن ها در تولیدات و صنایع استفاده کرد.

از مواد آسیابی و گرانولی بازیافتی چه استفاده هایی می شود؟
این گرانول ها ماده ی اولیه ی بسیاری از تولیدات و صنایع، مانند تولید آسفالت ها و بتن ها، انواع گوناگون کف پوش ها، تقویت کننده های مختلف، لاستیک سازی و ... هستند و همچنین مواد آسیابی و گرانولی سوخت اصلی کوره ها نیز هستند و استفاده از آن ها کاملاً مقرون به صرفه و اقتصادی می باشد.

دستگاه سازنده ی گرانول یا اکسترودر چه ویژگی هایی دارند؟
1. اکسترودر ها باید یک قطعه ی تخلیه کننده ی موادِ با دوام به همراه پمپ خلأ داشته باشند که تأثیرات گازگیری از مواد را افزایش دهد تا کیفیت مواد خروجی (گرانول ها) افزایش پیدا کند. دستگاه هایی که دارای دو عدد تخلیه کننده هستند، نتایج و تولیدات بهتری خواهند داشت.
2. پرکاربرد ترین نوع اکسترودر ها نوعِ تک پیچه ی آن هاست که در واقع فقط شامل یک پمپ می باشد. این اکسترودر ها کاربری بسیار ساده ای دارند و جنس آن ها هم محکم و با دوام است و نسبت به دیگر مدل های اکسترودر ارزان هم هستند. همچنین هزینه های نگهداری اکسترودر های تک پیچه بسیار کمتر می باشد.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .