ویترین‌نت در حال حاضر در حوزه موردنظر فعالیت نمی‌کند.
برای کسب اطلاعات از انواع دستگاه‌ها و ماشین‌آلات موجود می‌توانید به آدرس زیر مراجعه کنید:
مشاهده سایت

× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
  مقایسه
  رطوبت گیر مواد پلاستیک

  یکی از مهم ترین و اصلی ترین کار هایی که حتماً باید در صنایع تولید پلاستیک و به منظور افزایش کیفیت و مرغوبیت محصولات انجام شود، گرفتن رطوبت مواد و خشک کردن آن هاست. مواد اولیه ی مختلف در طول آماده شدن برای تولید و در حین حمل و نقل و یا در انبار ها مقداری رطوبت به خود جذب می کنند و اصولاً مقداری رطوبت اولیه در همه ی پلیمر ها وجود دارد. بسیار ضروری است که این رطوبت موجود در مواد اولیه و پلیمر ها پیش از شرکت آن ها در فرایند دستگاه های تزریق پلاستیک، از آن ها گرفته شود. به این منظور از رطوبت گیر های مواد پلاستیک استفاده می شود.
  پلاستیک ها از نظر جذب رطوبت به چند دسته تقسیم می شوند؟
  از نظر میزان و نحوه ی جذب رطوبت می توانیم پلاستیک ها را به دو دسته ی اصلی تقسیم کنیم: رطوبت زدا و رطوبت گیر.
  1. پلاستیک های رطوبت زدا
  رطوبت معمولاً فقط بر روی سطح این پلاستیک ها می ماند و جذبشان نمی شود. این نوع پلاستیک ها رطوبت خود را به راحتی و در کمترین زمان با دمیده شدن هوای گرم به سطحشان، از دست خواهند داد.
  2. پلاستیک های رطوبت گیر
  رطوبت در این دسته از پلاستیک ها به هسته و داخل آن ها نفوذ می کند و بهترین روش برای گرفتن رطوبت از این نوع گرانول ها استفاده از دستگاه ها و ماشین های رطوبت زدا و خشک کن است.
  خشک کردن رطوبت پلاستیک ها چه ضرورت و اهمیتی دارد؟
  پلاستیک هایی که مهندسی هستند و در صنایع استفاده می شوند نسبت به فلزها یک خصوصیت و مزیت مهم و اصلی دارند و آن هم این است که در مقابل خورده شدن و اکسید شدن (زنگ زدن) مقاوم و با دوام هستند. رطوبت گاهی اوقات به دلایل مختلف به درون گرانول ها و پلاستیک ها نفوذ می کند و اگر این پلاستیک ها بدون خشک شدن رطوبتشان در تولید قطعات مختلف استفاده شوند، محصول تولید شده کیفیت و دوام زیادی نخواهد داشت. به همین منظور خشک کردن رطوبت مواد اولیه در صنایع تولید پلاستیک کاملاً مهم و ضروری به نظر می رسد. اگر رطوبت پلاستیک ها گرفته نشود، محصول تولید شده می تواند عیوب ظاهری مانند دیده شدن حباب هایی در سطح پلاستیک داشته باشد و یا انواع لکه یا رگه های براق و کدر روی سطح محصولات دیده شود. علاوه بر این ها مرطوب بودن مواد اولیه، می تواند روی کیفیت و خاصیت نهایی محصول تولید شده نیز اثرات منفی بسیاری بگذارد و موجب ضرر های اقتصادی فراوانی بشود.

   

  درخواست مشاوره رایگان
  تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

  کد تایید را وارد کنید .

  مشاوره رایگان