× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
انواع دستگاه آسیاب پلاستیک و کاربرد آن هاانواع دستگاه آسیاب پلاستیک و کاربرد آن ها

دستگاه آسیاب پلاستیک دستگاهی مهم و با اهمیت برای شروع چرخه بازیافت است. همانطور که از اسم آن مشخص است، این دستگاه با استفاده از...

ادامه مطلب  
دستگاه آسیاب پلاستیک

آشنایی با دستگاه آسیاب پلاستیک

دستگاه آسیاب پلاستیک که با نام خرد کن ضایعات پلاستیک نیز شناخته می شود، کار خرد کردن و آسیاب کردن مواد پلاستیکی و ضایعات آن را انجام می دهد و آن ها را برای بازیافت آماده می کند. به صنعتی که بازیافت پلاستیک در آن انجام می شود، صنعت طلای کثیف نیز گفته می شود. خط بازیافت در دستگاه های آسیاب پلاستیک به دو صورت تمام اتوماتیک و سنتی وجود دارد.
ساده ترین نوع فرایند بازیافت به کمک این دستگاه ها کدام است؟
سبد های میوه و به طور کلی انواع سبد های پلاستیکی، ساده ترین فرایند بازیافت را دارند و عمل بازیافت آن ها فقط به کمک یک دستگاه آسیاب پلاستیک و در کمترین زمان ممکن انجام می شود. در این مرحله سبد های جمع آوری شده را درون مخزن آسیاب می ریزند و پس از اینکه دستگاه آن ها را کاملاً خرد کرد، اپراتور دستگاه مواد حاصل شده را درون گونی ها می ریزد. از این مواد در تولید سبد ها و دوک ها به عنوان مواد اولیه، مجدداً استفاده می شود.
این دستگاه ها مراحل بازیافت پلاستیک را چگونه انجام می دهند؟
دستگاه های آسیاب پلاستیک را متناسب با بار ضایعات و حجم و وزن آن انتخاب می کنند. بعضی از این دستگاه ها می توانند کار شستشوی پلاستیک ها را نیز انجام دهند، ولی به طور کلی ضایعاتی که نسبتاً تمیز هستند، به شسته شدن نیازی ندارند.
مراحل بازیافت در این دستگاه ها به ترتیب عبارت است از:
1. چیدن انواع مختلف دستگاه های بازیافت پلاستیک که هر کدام کار خاصی انجام می دهند.
2. تفکیک و جدا کردن پلاستیک هایی که ناخالصی دارند (تفکیک ها معمولاً بر اساس جنس و رنگ پلاستیک ها انجام می گیرد).
3. پلاستیک ها بعد از تفکیک داخل آسیاب های مختلف ریخته می شوند و بعد از پایان خرد شدن، وارد وان مخصوص شناور سازی آب می شوند.
4. در این وان موادی مثل براده ها و قطعه های آهن و یا سنگریزه ها و ... از پلاستیک جدا می شود و بازو های چرخشی دستگاه مواد پلاستیکی را به انتهای وان هدایت می کند و ماردون دستگاه آن ها را جمع می کند.
دستگاه های آسیاب پلاستیک چه انواع مختلفی دارند؟
1. سنگین ساخت
این دستگاه ها شاستی های مقاوم دارند و صفحه ها و ورق های 4 متری آن ها زیر فشار های سنگین مقاومت لازم و کافی را از خود نشان می دهد و دستگاه در هنگام فعالیت هیچ لرزشی ندارد.
2. دو لنگره و سنگین
دستگاه دو لنگره علاوه بر داشتن یک لنگر و فولی که در یک سمت دینام دستگاه قرار دارد، لنگر دیگری نیز در سمت دیگر دینام دارد. وزن و اندازه ی لنگر ها باید به اندازه ای باشد که گشتاور ایجاد کنند و مصرف برق و همچنین فشاری را که بر دینام وارد می شود، کمتر کنند.
مشخصات فنی دستگاه های آسیاب پلاستیک
1. ظرفیت آن ها معمولاً بین 200 – 1200 کیلو گرم ماده در ساعت است.
2. نوع آسیاب آن ها چکشی یا شمشیری است.
3. لرزش و صدای کمی تولید می کنند و باعث ایجاد آلودگی های صوتی نمی شوند.
4. استفاده از آن ها به صرفه و کاملاً اقتصادی است.
5. ضایعات پلاستیک در حین کار دستگاه، تا نمی خورند و لول نمی شوند.
6. بدنه ی محکمی دارند که ایمنی کاربران و اپراتور های دستگاه را افزایش داده است.

 

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .