× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
کاربرد دستگاه میکسر مواد پلاستیککاربرد دستگاه میکسر مواد پلاستیک

دستگاه میکسر مواد پلاستیک نیز از آن دست دستگاه هایی است که با پیشرفت تکنولوژی و بالا رفتن تقاضا برای استفاده از انواع مواد...

ادامه مطلب  
دستگاه میکسر مواد پلاستیک

دستگاه میکسر مواد پلاستیک

دستگاه های میکسر مواد پلاستیکی دستگاه هایی هستند که مواد اولیه ی پلاستیک را با رنگ های مختلف و متفاوت مخلوط می کنند. از این دستگاه ها برای رنگ کردن مواد پلاستیکی به شکل گرانول و به صورت پودر (پینگمنت) استفاده می شود و محصولات حاصل از آن در صنایعی مانند پزشکی، مواد غذایی و ... استفاده می شود.
دستگاه های میکسر مواد پلاستیک چه مدل ها و انواع مختلفی دارند؟
دستگاه های میکسر پلاستیک معمولاً با علامت اختصاری RM شناخته می شوند و در انواع 25 RM تا 200 RM به معنی 25 تا 200 کیلو گرمی طراحی و تولید می شوند. این دستگاه ها که موتور آن ها در قسمت زیری شان قرار دارد و معمولاً بدنه ی استیل محکم و مرغوبی دارند، به صورت های پره ای و حلزونی و در سریع ترین و کمترین زمان ممکن، می توانند رنگ ها را با مواد پلاستیکی به صورت یک دست و یکنواخت ترکیب کنند. این دستگاه ها مدل های گوناگونی دارند که معروف ترین آن ها عبارت است از:
میکسر حجمی سری Ecm :
این دستگاه های میکسر مواد پلاستیک انتخاب مناسبی برای ترکیب کردن رنگ ها و افزودنی ها با مواد اولیه هستند. در این نوع موتور های DC و Stepper که در دستگاه تعبیه شده اند، طبق دستوری که به ماکرو پروسسورهای دستگاه داده می شود، سرعت و میزان چرخش مارپیچ دستگاه را معیّن می کنند. دقت عمل این دستگاه در طول تمام فرایند مخلوط کردن رنگ ها با مواد اولیه ۱% + می باشد که در نوع خود کم نظیر است.
ویژگی ها و مشخصات فنی دستگاه های میکسر مواد پلاستیک:
1. در این میکسر ها دو گونه موتور وجود دارد که درصد تقلیل یکی از آن ها 30 به 1 و درصد تقلیل دیگری 50 به 1 است. هنگام فعالیت دستگاه میکسر این درصد ها با هم ترکیب می شوند و می توان با آن ها مارپیچ های 12 میلی متری، 15 میلی متری و 18 میلی متری را در 6 گونه ی مختلف به حرکت در آورد و به خروجی های یک دهم الی 30 کیلوگرم در هر ساعت رسید.
2. این مخلوط کن ها معمولاً یک هم زن جانبی نیز دارند که مخلوط ها را یکنواخت و یک دست می سازد.
3. دستوراتی که به دستگاه های میکسر مواد پلاستیک برای کار داده می شود معمولاً در حافظه ی کنترلی آن ها باقی می ماند و در بلند مدت اپراتور نیازی به تمدید و برنامه ریزی مجدد دستگاه و فرمان ها نخواهد داشت.
4. در این دستگاه ها با کمک کابل های مخصوص، سیگنال های ورودی از ماشین تزریق قابل دریافت هستند.
5. اگر سیستم های مارپیچ و سطح آن ها به صورت مرتب کروم کاری شوند، دستگاه میکسر مواد پلاستیک ماندگاری و عمر بیشتری خواهد داشت.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

; مشاوره رایگان