× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
دستگاه بسته بندی حجمی

معرفی دستگاه بسته بندی حجمی

دستگاه بسته بندی حجمی یکی از ماشین آلات پرکن است که برای بسته بندی و پر کردن مواد گرانولی کاربرد دارد. موادی مانند حبوبات، غلات، قند، چای، پفک، شکر، ماکارونی و ... برای بسته بندی به دستگاه بسته بندی حجمی نیاز دارند.

نحوه کارکرد دستگاه بسته بندی حجمی

سیستم عملکرد و پرکن این دستگاه بسته بندی بر اساس حجم مورد نظر کاربر است، به این صورت است که ابتدا محصول به وسیله دستگاه بالابر به داخل مخزن ریخته می‌شود، دستگاه پیمانه هایی دارد که قابل تنظیم هستند و مطابق مقدار مورد نظر کاربر از محصول مورد نظر که درون مخزن است، پر میشوند و درون کیسه ها ریخته می‌شوند. پیمانه های دستگاه بسته بندی حجمی بر اساس وزن محصول را جدا نمیکنند بلکه براساس حجم مشخصی محصولات جدا می‌شوند.
جنس بسته بندی محصول نیز مهم است، برای پر کردن محصولات به وسیله دستگاه بسته بندی حجمی تنها به کیسه یا بسته هایی از جنس فیلم پلی اتیلن یا فویل آلومینیوم نیاز داریم.

کاربرد دستگاه بسته بندی حجمی

بیشترین کاربرد دستگاه بسته بندی حجمی در صنایع غذایی و به عنوان دستگاه بسته بندی مواد غذایی است و بیشتر برای بسته بندی محصولاتی به کار می‌رود که وزن دقیق آنها مهم نیست مثل پفک یا ماکارونی .
در صنایع بسته بندی دستگاه بسته بندی حجمی نسبت به دستگاه پرکن توزینی از محبوبیت کمتری برخوردار است، چرا که در استفاده از دستگاه بسته بندی حجمی با محدودیت حجم پیمانه ها و کم بودن دقت دستگاه برای پیمانه هایی با حجم کم، روبرو هستیم. دستگاه بسته بندی حجمی بیشتر در کارخانه ها و تولیدی های کوچک کاربرد دارد و بیشتر کارخانه های بزرگ از دستگاه پرکن توزینی استفاده می‌کنند.

به وسیله دستگاه بسته بندی حجمی قادر هستیم به طور تقریبی محصولات را از 50 گرم تا 2000 گرم درون بسته یا کیسه ها بسته بندی کنیم، دستگاه بسته بندی حجمی به سیستم دوخت و پرس نیز مجهز است که پس از پر شدن محصول در کیسه عملیات بسته بندی به طور کامل انجام شود.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .