× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
سوکرالوز
۱,۱۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 کارتن

ویژگی های سوکرالوز : سوکرالوز (۱,۴,۶-Trichlorogalactosucrose) تنها شیرین کننده بدون کالری است که از شکر مشتق می شود و ۶۰۰ بار از شکر شیرین تر است. جایگزینی ۳ مولکول کلر سبب می گردد که سوکرالوز همانند شکر قابل شکستن و متابولیزه شدن نباشد، بنابراین بدون تغییر و به سرعت از بدن عبور کرده و ماده ای خنثی در نظر گرفته می شود.

آسپارتام
۳۱۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 کارتن

ویژگی  آسپارتام: درحال حاضر آسپارتام یکی از معروف ترین شیرین کننده های مصنوعی است. آسپارتام در بسیاری از مواد غذایی که در آنها از شیرین کننده های مصنوعی استفاده می شود، کاربرد دارد. نوشابه های انرژی زا و رژیمی، بعضی از انواع شکلاتها و آبنباتهای رژیمی، پاستیل، کیک، آدامس و… تنها نمونه ای از این محصولات هستند. اما چرا این شیرین کننده در صنعت غذا مصرف بالایی دارد؟ در واقع آسپارتام ٢۰۰ برابر از شکر شیرین تر است. بنابراین با مقدار کمی آسپارتام می توان شیرینی موردنظر را خلق کرد.

آیا محصول مشابهی جهت فروش دارید؟ فروش محصولات خود را افزایش دهید
 به جمع فروشندگان این محصول بپیوندید
آسه سولفام پتاسیم
۱۱۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 کارتن

ویژگی های آسه سولفام پتاسیم : سه سولفام پتاسیم ، شیرین کننده مصنوعی غیر ساکاریدی و غیر انرژی زا می باشد. ۱۷۰ تا ۲۰۰ برابر شیرین تر از شکر (ساکارز) است. در بدن انسان شکسته نمی شود و تجمع پیدا نمی کند. به صورت مخلوط با آسپارتام و سوکرالوز استفاده می شود. در رنج گسترده ای از PH و حرارت پایدار است. در انواع نوشیدنی و نوشابه های گازدار، آدامس، محصولات نانوایی و دسرهای لبنی و غیر لبنی قابل استفاده می باشد.

کربوکسی متیل سلولز
۷۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 25 بسته

cmc ابتدا در کشور آلمان تولید شده است و سپس آمریکا و بعد سایر کشورها کسترش یافته. کربوکسی متیل سلولز از یک گرد سفید رنگ، بی بو، بدون رنگ، قابل تعلیق در آب و تحت شرایط نرمال غیر قابل تخمیر می‌باشد. از نظر خواص شیمیایی و فیزیکی مورد لزوم در محیط استفاده معمولا از آن به جای نشاسته و مواد طبیعی محلول در آب که نسبتا گران ‌قیمت هستند مانند آلژینات سدیم، حنزه ایرلندی، صمغ تراگاکانت و ژلاتین استفاده می‌گردد. به دلیل جهات اقتصادی آن در سال های اخیر مورد توجه خاص قرار گرفته است و پیشرفت‌ های عمده‌ ای در تکنولوژی و کیفیت و کاربری این محصول صورت گرفته است. هر بسته این محصول 25 کیلوگرم می باشد.

استئارات منیزیم
۶۵,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 25 بسته

این ماده شیمیایی که در اثر واکنش آنیون اسید استئاریک و کاتیون منیزیم تشکیل میشود. استئارات منیزیم پودر سفید رنگی است که در آب و بسیاری از حلال های دیگر نامحلول است،این ویژگی باعث میشود این محصول در صنایع های مختلف از جمله صنایع دارویی کاربرد فراوانی داشته باشد. هر بسته این محصول 25 کیلوگرم می باشد. خواص منیزیم استئارات دارویی: خاصیت ضد چسبندگی، بهبود سیالیت و روان سازی پودر ها و گرانول ها و نیز کاهش اصطکاک، گرمای انتقال و جلوگیری از خوردگی در طی فرآیند از روان کننده ها در صنایع مختلف استفاده گسترده ای می شود. در میان روان کننده ها،استئارات منیزیم در ساخت قرص ها و کپسول ها، فرآورده های غذایی، محصولات آرایشی و فرآورده های صنعتی کاربرد قابل ملاحظه ای دارد. دمای ذوب بالا، روان کننده گی زیاد در غلظت های کم، توانایی پوشش دهی زیاد، ایمنی، سمی نبودن و پایداری مناسب از مزایای،استئارات منیزیم نسبت به روان کننده های دیگر می باشد. کاربرد منیزیم استئارات: عامل روان کننده قالب جدا کننده قرص از قالب عامل روان کننده و آب گریز در پودرهای آتش نشانی در تولید و فرایند پلاستیک ماده اولیه برای پایداری حرارتی در پی وی سی و تولید استابلایزر pvc

گلیسرول مونو استئارات
۳۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 25 بسته

gmsیا گلیسرول مونو استئارات نوعی ماده تثبیت کننده،امولسیفایر،حجم دهنده و ژله ساز میباشد،این ماده از گلیسرین ،اسیدهای چرب و از هیدروژن کردن روغن دانه سویا در آزمایشگاه بدست می آید،گلیسرول مونواستئارات یکی از پر فروش ترین و پرکاربرد ترین امولسیفایر در صنعت دارو و غذا است. gmsرا میتوان در کیک ها،شکلات های داغ،چیپس های شکل دار،خامه ها،دسرها،مارگارین و... یافت. هر بسته این محصول 25 کیلوگرم می باشد. کاربرد گلیسرول مونو استئارات : مورد استفاده در کیک و بقیه محصولات پخته شده. مورد استفاده به عنوان امولسیفایر در تولید بیسکوئیت،چراکه میتوان در کاهش زرده تخم مرغ یا چربی مورد استفاده در بیسکوئیت جلوگیری کند. GMSبرای بهبود بافت و نشان دادن کیفیت و همچنین تضمین پخش درست روغن های طعم دهنده در شیرینی مورد استفاده قرار میگیرد. گلیسرول مونو استئارات ویسکوزیته ترکیب را به یک قوام مطلوب کاهش میدهد و بافت را بهبود میبخشد. گلیسرول مونو استئارات در عملیات برش و بسته بندی بهبود میابد و ظاهری بهتر به مخمر نان میدهد.

ژلان گام E418 لو آسیل
۸۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 25 کیلوگرم

ژلان در اتحادیه اروپا با شماره E418 شناخته میشود و نوعی پلی ساکارید یونی محلول در آب است که توسط نوعی باکتری تولید میشود. این صمغ به عنوان غلیظ کننده، پایدار کننده و امولسیفایر در صنعت غذا استفاده میشود ومیتواند جایگزین ژلاتین در آبنبات، شیرینی و شکلات شود.علاوه بر آن از صمغ ژلان برای تعلیق ذرات بزرگ در نوشیدنی هایی مانند آلوئه ورا و نوشیدنی های لبنی نیز استفاده میشود. کاربرد ژلان لو آسیل : - معلق سازی تخم شربتی - تعلیق پالپ و تکه های میوه در نوشیدنی - تولید ژل مایع و روان - تشکیل ژل در آبنبات و شیرینی ها - جایگزین ژلاتین حیوانی - جایگزین آگار - فروت فیل و انواع فرآورده های میوه ای و کامپاند میوه - مربا و مارمالاد    

کافئین
۳۳۵,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 10 بشکه

ویژگی های کافئین : کافئین خالص پودر نرم، بی‌بو، سفید و براقی می‌باشد. نقطه جوش آن ۲۳۸ درجه سانتیگراد و نقطه ذوب آن ۱۷۸ درجه سانتیگراد است. وزن مخصوص کافئین ۲/۱ است. PH آن ۹/۶ می‌باشد. چگالی آن هم ۷/۶ است. منبع اصلی کافئین بین مواد غذایی مختلف، دانه قهوه می‌باشد. محتوای کافئین در مواد غذایی بسیار متغیر است. در سال ۲۰۰۴م، در اتیوپی درختانی پیدا شد که یک پانزدهم گیاهان کافئین دار، کافئین داشتند. احتمالاً در آینده نزدیک، از این گیاهان جدید برای تهیه نوشیدنیهای قهوه که میزان کمتری کافئین داشته باشند، استفاده می‌شود. یک دوز کافئین تقریباً ۱۰۰ میلی‌گرم است که ۱۵۰ میلی لیتر نوشیدنی قهوه یا یک عدد قرص کافئین، حاوی این مقدار کافئین می‌باشد. قهوه‌ها از نظر میزان کافئین بسیار باهم متفاوتند. یک فنجان قهوه می‌تواند بین ۷۵ تا ۲۵۰ میلی‌گرم کافئین داشته باشد. چای سیاه نسبت به قهوه حاوی کافئین کمتری است که البته به روش دم کردن آن بستگی دارد. چای سبز خیلی کم کافئین دارد. نوشابه‌ها معمولاً کمتر از قهوه کافئین دارند، اما برخی نوشابه‌های انرژی‌زا خیلی زیاد کافئین دارند (در تهیه نوشیدنیهای غیر الکلی، میزان کافئین موجود در آنها توسط سازندگان به دقت کنترل می‌شود. معمولاً هر چه میزان کافئین این نوع نوشیدنیها بالاتر باشد، محبوبیت آنها بیشتر می‌شود) حداقل سفارش این محصول 10 تن می باشد. قیمت این محصول کیلویی 335000 می باشد.

آیا محصول مشابهی جهت فروش دارید؟ فروش محصولات خود را افزایش دهید
 به جمع فروشندگان این محصول بپیوندید
پکتین کارگیل
محصول موجود نمی باشد
حداقل سفارش: 25 کیلوگرم

پکتین Unipectine™ SS 150 از نوع متوکسیل بالا است که برای تهیه مرباهای کوچک بسیار مناسب است. واکنش پذیری کم این پکتین مدت زمان زیادی را تا تشکیل ژل فراهم میکند بنابراین برای پرکردن ظروف کوچک از مربا، زمان کافی در اختیار دستگاه پرکن قرار میگیرد.  روش تهیه مربا و مارمالاد : آماده سازی پکتین : - ابتدا پکتین را با ۲۵ گرم شکر مخلوط کنید. - مخلوط را با آب در دمای ۸۰درجه سانتی‌گراد به خوبی هم بزنید. - همزدن را تا انحلال کامل پکتین ادامه دهید. آماده سازی مربا : - ابتدا میوه را با قسمتی از شکر کمی گرم کنید گرما دادن را ادامه دهید و باقی مانده شکر را بیافزایید. - مخلوط را تحت خلا بپزید - محلول پکتین را در دمای ۷۵ درجه بیافزایید - تغلیظ را تا بریکس مورد نظر انجام دهید - خلا را شکسته و مخلوط را تا دمای ۹۰درجه گرم کنید - سیتریک اسید را در حالت محلول اضافه کنید - مخلوط را سرد و بسته بندی کنید

نیاز به مشاوره دارید؟ کارشناسان ما آماده پاسخگویی هستند.
 درخواست مشاوره
شهر تامین کننده
02144168445

جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل