× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
راه اندازی خط تولید ترشیجات و شوریجات (اینفوگرافی)راه اندازی خط تولید ترشیجات و شوریجات (اینفوگرافی)

آیا می‌دانید برای راه اندازی خط تولید ترشیجات و شوریجات به چه دستگاه‌هایی نیاز است؟

ادامه مطلب  
دستگاه استریل

معرفی دستگاه استریل

دستگاه استریل یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات صنایع غذایی است. تمامی دستگاه ها و مواد مصرفی باید پیش از استفاده توسط دستگاه استریل پاکسازی شوند تا بتوان از آن ها برای تولید مواد غذایی بهره برد. این دستگاه ها با قرار گرفتن مواد غذایی در داخل خود با استفاده از بخار و دیگر سیستم های موجود به استریلیزه کردن مواد غذایی می پردازند.
البته استریلیزه کردن همواره در کنار پاستوریزه کردن قرار می گیرد و افراد زیادی تفاوت این دو عمل را نمی دانند.
در ادامه به توضیح وظیفه و کار اصلی دستگاه استریل خواهیم پرداخت تا بتوانید تفاوت آن با پاستوریزه کردن را متوجه شوید.

وظیفه اصلی دستگاه استریل چیست؟

دستگاه استریل با استفاده از حرارت بسیار بالا به از بین بردن تمامی میکروب های موجود در مواد غذایی مخصوصا مایعات و شیر می پردازد. بنابراین دستگاه استریل در خط تولید لبنیات مورد استفاده زیادی قرار می گیرد.

تقاوت عمده میان پاستوریزه و استرلیزه کردن در این است که پاستوریزه مواد را کمتر از دمای جوش آن محصول گرم می کند و در این حالت باکتری های مقاوم در برابر حرارت می توانند در محصول باقی بمانند. اما در صورت استریل کردن محصول، با استفاده از دمای بسیار بالای تولید شده توسط دستگاه استریل، تمامی باکتری ها از جمله باکتری های مقاوم در برابر گرما نیز از بین خواهند رفت.

موارد استفاده از دستگاه استریل

دستگاه استریل در تمامی مکان ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد و استریلیزه کردن برای تمامی محصولات خوراکی و غیر خوراکی و کاربردی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در کارخانه های صنایع غذایی نیز از مدل های مختلف دستگاه استریل برای استریلیزه کردن مواد غذایی و همچنین دستگاه ها و قطعاتی که با این مواد سر و کار دارند، استفاده می شود. دستگاه استریل معمولا از بخار و یا المنت های بزرگ صنعتی برای تولید حرارت مورد نیاز برای استریلیزه کردن، استفاده می کند.

دستگاه های اتوکلاوهای استرل سازی جهت استریل سازی و رعایت بهداشت در خطوط غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قوطی های مورد استفاده در خط تولید رب گوجه و خیارشور و ... توسط دستگاه های اتوکلاو های استرل سازی ، آماده شده و سپس به خط تولید فرستاده خواهند شد. 

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

; مشاوره رایگان