× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • ارزان‌ترین
  • گران‌ترین
دستگاه قوطی رسان و قوطی شور بخار , دستگاه استریل
۱۴,۰۰۰,۰۰۰-۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

ویژگی های دستگاه قوطی رسان و قوطی شور بخار : دستگاه قوطی رسان و قوطی شور بخار برای استریل کردن قوطی خالی جهت آماده سازی و پرکردن محصول نهائی استفاده میشود . جنس این دستگاه تمام استیل است .  سیستم عملکرد دستگاه قوطی رسان و قوطی شور بخار الکترومکانیک است . سیستم استریل آب جوش و بخار در دستگاه قوطی رسان و قوطی شور بخار قرار داده شده است . ابعاد دستگاه شامل ( سانتیمتر)  طول 4 متر * عرض 30 سانتی متر * ارتفاع 120 سانتی متر است . ظرفیت این دستگاه 2800 الی 3200 قوطی در ساعت است . برق مورد نیاز سه فاز،5/1 کیلووات می باشد .

دستگاه پاستوریزاتور خط تولید رب گوجه  فرنگی , دستگاه استریل
۹۵,۰۰۰,۰۰۰-۱۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

ویژگی های دستگاه پاستوریزاتور خط تولید رب گوجه  فرنگی : این دستگاه دارای پوسته و لوله های برگشتی 1 الی 4 مرحله ای است. دستگاه پاستوریزاتور جهت انجام عملیات پاستوریزاسیون در خطوط تولید کنسروی‌جات به ویژه در خط تولید رب گوجه‌فرنگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه دارای لوله‌های برگشتی 4 مرحله‌ای است و از مکانیسم صفحه‌و‌لوله (Shell&Tube) برای از بین بردن میکروارگانیسم‌های موجود در محصولات استفاده می‌کند.  

آیا محصول مشابهی جهت فروش دارید؟ فروش محصولات خود را افزایش دهید
 به جمع فروشندگان این محصول بپیوندید
تونل اگزاست , دستگاه استریل
۲۸,۰۰۰,۰۰۰-۳۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

ویژگی های تونل اگزاست : تونل اگزاست جهت پخت اولیه محتویات کمپوت و همچنین يکنواخت کردن دمای قوطی های پرشده و تامين خلاء کاربرد دارد. قوطی های پر شده از محصول توسط نوار انتقال وارد دستگاه اگزاست می شود ، نوار های مخصوصی در دو و یا سه ردیف به صورت موازی در کنار هم قرار گرفته و لوله هایی جهت وارد کردن بخار آب در داخل قوطی ها از کنار نوار ها عبور داده شده اند . قوطی ها در هنگام منتقل شدن توسط نوار انتقال تعبیه شده در داخل دستگاه ، از زیر سوراخ های لوله های بخار اگزاستر عبور داده می شوند تا عمل حرارت دهی به سطح بالای محصول جهت پخت مواد داخل قوطی و ایجاد خلا  انجام شود . این عمل در طول مسیر 4 الی 6 ریلی با هر بار عبور کردن محصول از زیر سوراخ های بخار انجام میشود تا پخت اولیه و خلا نهایی صورت پذیرد . در این دستگاه محتویات داخل قوطی 30 الی 40 درصد به پخت اولیه می رسد.

دستگاه اتوکلاو دستی , دستگاه استریل
۲۰,۰۰۰,۰۰۰-۳۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

ویژگی های دستگاه اتوکلاو دستی : دستگاه اتوکلاو جهت کاهش بار میکروبی و پخت نهائی محصول کنسرو گوشتی و غیر گوشتی کاربرد دارد. تجهیزات جانبی دستگاه اتوکلاو شامل سوپاپ ، شیر فلکه ، مانومتر بخار و حرارت میشود. این دستگاه اتوکلاو در متراژ 2 ، 3 ، 4 متری و در ظرفیت های 600 ، 900 ، 1200 کیلوئی موجود است.

اتوکلاو اتوماتیک , دستگاه استریل
۶۰,۰۰۰,۰۰۰-۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

ویژگی های اتوکلاو اتوماتیک : دستگاه اتوکلاو اتوماتیک جهت استریل و پخت مواد داخل قوطی کاربرد دارد. ظروف پر شده از محصول و دربندی شده ، در مرحله نهایی تولید می بایست استریلیزاسیون شود ، این عمل با دستگاه اتوکلاو صورت می گیرد. اتوکلاو با قراردادن ظروف در معرض فشار بخار آب اشباع شده دمای محتویات داخل قوطی را تا 121 درجه به مدت 50 ، 60 ، 70 دقیقه (به نسبت سطح موقعیت کارخانه از سطح دریا این مدت زمان مشخص می شود ) قرار می گیرد تا عمل استریلیزاسیون نهایی شود. تجهیزات جانبی دستگاه اتوکلاو شامل سوپاپ ، شیر فلکه ، مانومتر بخار و حرارت میباشد. اتوکلاو در متراژهای ۲-۳-۴ متری با ظرفیت های ۶۰۰-۹۰۰-۱۲۰۰ کیلویی می باشد . این دیگ ها بصورت بخار مستقیم اشباع طراحی شده که صدمه ای به بافت مواد اولیه داخل دیگ نمی زند.

دستگاه ازن ساز خانگی ضدعفونی میوه و سبزیجات , دستگاه استریل
۱,۱۵۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

دستگاه ازن ساز خانگی یا آنتی باکتریایی خانگی Hi-Clean جهت آب و شستشوی میوه و سبزی مورد تایید انجمن حمایت از بیماران دیابتی ایران از نوع Corona Discharge با تکنولوژی COLD PLASMA تحت لیسانس General Partner مارک R.K.C می باشد امروزه بدلیل وجود بسیاری بیماری های انگلی مخصوصا در میوه ها و نبودن کنترل و دفع ویروس ها در هنگام برداشت محصول تا منازل مصرف کنندگان و همچنین آبیاری صیفی‌جات و سبزیجات با پسآب یا انواع فاضلاب، استفاده از دستگاه ازن ساز خانگی برای از بین بردن آلودگی های اشاره شده امری حیاتی و ضروری می باشد. یکی از مهمترین کاربردهای دستگاه ازن ساز خانگی کشتن میکروب ها و انگل ها و جلوگیری از رشد تخمک گذاری انواع کرم ها درون منزل یا محل آشپزخانه است که کنترل این موارد می تواند باعث افزایش سلامت گردد.

دستگاه شستشو و استریل شیشه و قوطی فلزی مدل KPT 4007 , دستگاه استریل
۱۵,۰۰۰,۰۰۰-۳۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
حداقل سفارش: 1 دستگاه

دستگاه شستشو , استریل شیشه و قوطی فلزی مدل KPT 4007 طرح : تمام استیل دارای مشخصات زیر است :  - سیستم عملکرد : الکترومکانیک - سیستم استریل : آب جوش و بخار - ابعاد ( سانتیمتر) : طول 360 , عرض 100 , ارتفاع 150 - ظرفیت : 3600 ( شیشه در ساعت ) - برق مورد نیاز : سه فاز,5/1 کیلووات - کاربرد : مربا , ترشی , سس مایونز

نیاز به مشاوره دارید؟ کارشناسان ما آماده پاسخگویی هستند.
 درخواست مشاوره
دستگاه استریل

معرفی دستگاه استریل

دستگاه استریل یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات صنایع غذایی است. تمامی دستگاه ها و مواد مصرفی باید پیش از استفاده توسط دستگاه استریل پاکسازی شوند تا بتوان از آن ها برای تولید مواد غذایی بهره برد. این دستگاه ها با قرار گرفتن مواد غذایی در داخل خود با استفاده از بخار و دیگر سیستم های موجود به استریلیزه کردن مواد غذایی می پردازند.
البته استریلیزه کردن همواره در کنار پاستوریزه کردن قرار می گیرد و افراد زیادی تفاوت این دو عمل را نمی دانند.
در ادامه به توضیح وظیفه و کار اصلی دستگاه استریل خواهیم پرداخت تا بتوانید تفاوت آن با پاستوریزه کردن را متوجه شوید.

وظیفه اصلی دستگاه استریل چیست؟

دستگاه استریل با استفاده از حرارت بسیار بالا به از بین بردن تمامی میکروب های موجود در مواد غذایی مخصوصا مایعات و شیر می پردازد. بنابراین دستگاه استریل در خط تولید لبنیات مورد استفاده زیادی قرار می گیرد.

تقاوت عمده میان پاستوریزه و استرلیزه کردن در این است که پاستوریزه مواد را کمتر از دمای جوش آن محصول گرم می کند و در این حالت باکتری های مقاوم در برابر حرارت می توانند در محصول باقی بمانند. اما در صورت استریل کردن محصول، با استفاده از دمای بسیار بالای تولید شده توسط دستگاه استریل، تمامی باکتری ها از جمله باکتری های مقاوم در برابر گرما نیز از بین خواهند رفت.

موارد استفاده از دستگاه استریل

دستگاه استریل در تمامی مکان ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد و استریلیزه کردن برای تمامی محصولات خوراکی و غیر خوراکی و کاربردی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در کارخانه های صنایع غذایی نیز از مدل های مختلف دستگاه استریل برای استریلیزه کردن مواد غذایی و همچنین دستگاه ها و قطعاتی که با این مواد سر و کار دارند، استفاده می شود. دستگاه استریل معمولا از بخار و یا المنت های بزرگ صنعتی برای تولید حرارت مورد نیاز برای استریلیزه کردن، استفاده می کند.

دستگاه های اتوکلاوهای استرل سازی جهت استریل سازی و رعایت بهداشت در خطوط غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قوطی های مورد استفاده در خط تولید رب گوجه و خیارشور و ... توسط دستگاه های اتوکلاو های استرل سازی ، آماده شده و سپس به خط تولید فرستاده خواهند شد. 

شهر تامین کننده
02144158569

جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل