× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
تجهیزات ذخیره مواد اولیه

معرفی تجهیزات ذخیره مواد اولیه

تجهیزات ذخیره مواد اولیه یکی از مهم ترین قسمت های کارخانه های تولیدی در صنایع غذایی است. مواد اولیه تهیه شده که برای ورود به خط تولید صنایع غذایی نیاز به انتظار دارند، باید در جایی امن و با حفاظت بالا ذخیره شوند تا بتوان در زمان مناسب از آن ها در خط تولید استفاده کرد.
تجهیزات ذخیره مواد اولیه شامل تانکرهای بزرگ برای ذخیره مایعات و دیگر مواد فاسد شدنی، سردخانه ها و انبارهای نگه داری سایر محصولات کشاورزی و دامی می شود. این تجهیزات در حفظ تازگی مواد اولیه نقش بسزایی دارند و همچنین یک منبع بزرگ ذخیره برای کارخانه به حساب می آیند تا بتوانند تولید خود را به شکل دائمی ادامه دهند و دچار کمبود مواد اولیه نشوند..

انواع تجهیزات ذخیره مواد اولیه

تجهیزات ذخیره مواد اولیه انواع مختلفی دارد که به صورت زیر است:

تانکرهای نگهداری

برخی مواد غذایی مانند حبوبات، مایعات و نوشیدنی ها و حتی برخی میوه ها و سبزی ها را می توان برای نگهداری در تانکر های مخصوص قرار داد. به شکل معمول این تانکر ها از جنس استیل ضد زنگ و یا پلاستیک با دوام ساخته می شوند و در کنار نگهداری محصول، آن ها را از فاسد شدن و خراب شدن دور نگه می دارند.

سردخانه ها

یکی از مهم ترین تجهیزات ذخیره مواد اولیه، سردخانه ها هستند. سردخانه های نگهداری محصولات غذایی دارای محفظه های زیادی برای نگهداری انواع محصولات هستند. سردخانه ها با دمای زیر صفر مخصوص نگهداری محصولات و مواد پروتئینی گوشتی بوده و سردخانه ها با دمای خنک و طبیعی میوه ها و دیگر محصولات کشاورزی را نگهداری می کنند.

انبارها

بعضی محصولات دیگر نیازی به تانکر و یا محیط سرد برای نگهداری ندارند. اینگونه محصولات همانند سیب زمینی و یا پیاز فقط نیاز به یک محیط معمولی و به دور از نور خورشید دارند. برای چنین محصولاتی انبار هایی با قابلیت نگهداری مقدار زیاد محصول ساخته می شود.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .