× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
دستگاه صافی

معرفی دستگاه صافی

دستگاه صافی یکی از ماشین آلات تصفیه اولیه مواد غذایی و از کاربردی ترین دستگاه هایی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی از صافی برای جدا کردن مواد مختلف بر اساس معیارهای مشخص استفاده می شود. معمولا صافی ها می توانند محصولات بزرگ را از کوچک و یا سبک را از سنگین و یا به شکل های دیگر تشخیص دهند. در صنایع غذایی و آب نیز از صافی ها برای خارج کردن میکروب ها و بیماری ها از مواد غذایی و مایعات استفاده می شود.
در ادامه در خصوص مدل های مختلف دستگاه صافی که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند اشاره خواهیم کرد.

کاربردهای مختلف دستگاه صافی

صنایع تصفیه آب

در صنایع تصفیه و شیرین کردن آب از دستگاه صافی برای جدا کردن ناخالصی ها و همچنین باکتری ها و مواد معدنی نامناسب استفاده می شود. از صافی های مختلف با جنس های متفاوت برای تصفیه آب استفاده می شود. برای تصفیه آب شرب استفاده از دستگاه صافی بیشتر است ولی تصفیه آب های مصرفی و کشاورزی مراحلی کمتری به دنبال دارد.

صنایع تولید مواد غذایی

در صنایع غذایی از دستگاه صافی برای تولید مواد غذایی مختلف استفاده می شود. معمولا استفاده از دستگاه صافی برای جداسازی و دسته بندی مواد اولیه، برای خارج کردن ناخالصی ها و مواد ناکارآمد در هنگام پخت و همچنین برای ارزیابی و بسته بندی محصول نهایی استفاده می شود.

صنایع سورتینگ و بسته بندی

یکی از بیشترین استفاده ها از دستگاه صافی مربوط به دستگاه های سورتینگ است. دستگاه های سورتینگ که برای دسته بندی انواع میوه، برنج و دیگر محصولات استفاده می شود، می توانند این محصولات را بر اساس پارامتر های مختلف دسته بندی کنند. مهم ترین پارامتر های موجود برای این مدل دستگاه صافی اندازه، وزن و رنگ هستند که می توانند نقش مهم در دسته بندی و بسته بندی نهایی محصول داشته باشند.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .