× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
دیگ بخار صنعتی نساجی چیست؟دیگ بخار صنعتی نساجی چیست؟

دیگ های بخار که به آن ها بویلر نیز گفته می شود، محفظه هایی هستند که آب در داخل آن ها با کمک یک منبع تامین کننده ی گرما به بخار...

ادامه مطلب  
دیگ بخار صنعتی نساجی

آشنایی با انواع دیگ بخار صنعتی نساجی
در حقیقت دیگ بخار صنعتی نساجی یک مخزن بسته می باشد که آب موجود در داخل آن با استفاده از حرارت بدست آمده از احتراق سوخت مصرفی دیگ بخار گرم می شود و در نهایت به بخار آب با فشار بالا تبدیل می شود و اساس کار آن مبتنی بر ویژگی مخازن تحت فشار می باشد. به طور کلی می توان گفت بخش داخلی دیگ بخار شامل دو قسمت طرف آتش و طرف آب می باشد. سطوح گرمایی موجود در دیگ بخار صنعتی نساجی تمام سطوحی هستند که در طرف آتش دیگ بخار قرار گرفته اند و تمامی بخش های داخلی دیگ بخار صنعتی که تحت فشار بالا قرار دارند از آلیاژ آهن ساخته شده اند. اغلب اوقات جنس دیگ بخار صنعتی از نوع چدنی و فولادی می باشند. دیگ های بخار از جنس چدن از آنجا که مقاومت کمتری دارند برای تولید بخار کم فشار مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه بیشتر دیگ های بخار صنعتی نساجی از جنس فولاد می باشند.


دیگ بخار صنعتی نساجی واترتیوب
این دیگ های بخار از ظروفی به نام درام تشکیل شده اند و به وسیله لوله به یکدیگر متصل می شوند. در اطراف لوله ها گاز داغ جریان دارد و درون لوله ها نیز آب جاری می باشد. آب موجود در لوله ها در مجاورت با هوای داغ موجود در اطراف لوله باعث تشکیل بخار آب می شوند. این نوع دیگ بخار صنعتی نساجی از مدل فایرتیوب بهتر است زیرا می توان ظرفیت آن را افزایش داد. این دیگ ها با ظرفیت نیم تن می توانند در یک ثانیه بخار آب با فشار 160 اتمسفر و دمای 550 درجه تولید کنند.


دیگ بخار صنعتی نساجی فایرتیوب
در این نوع دیگ بخار محفظه احتراق و لوله بویلر در محفظه نسبتاً بزرگ به شکل استوانه و با قطر زیاد قرار گرفته اند. ساختمان این نوع دیگ های بخار به گونه ای است که گا داغ ناشی از احتراق از داخل لوله عبور داده می شود و بدین وسیله به آب موجود در خارج از لوله ها حرارت منتقل می شود. این نوع دیگ ها به صورت ثابت و قابل حمل تولید می شوند.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .