× در حال حاضر هیچ محصولی در این دسته بندی وجود ندارد.
تیتانیوم دی اکساید

معرفی تیتانیوم دی اکساید:

تیتانیوم دی اکساید یا TiO2 برای اولین بار به طور عمدی برای استفاده در رنگدانه سفید در سال ۱۹۲۳ تولید شد. تیتانیوم دی اکساید یک پودر سفید رنگ است که به طور طبیعی در طبیعت یافت می شود و در حالت طبیعی مات و براق است که برای استفاده در کاغذ، سرامیک، لاستیک، پارچه، رنگ و لوازم آرایشی مفید می باشد.

این نوع از مواد اولیه صنایع رنگ و رزین نسبت به UV مقاوم است. بنابراین به طور گسترده در کرم های ضد آفتاب و رنگدانه ها، که در معرض نور قرار می گیرند، استفاده می شود.

انواع مختلف تیتانیوم دی اکساید:

تیتانیوم دی اکساید در برندهای مختلف و با قیمت‌های متفاوتی در بازار موجود می باشد که نمونه هایی از آنها عبارتند از:

تیتان لومون R996

تیتان چین R5566

تیتان چین SR236

تیتان دوپونت R105

تیتان کرونوس ۲۱۱۹

کاربرد تیتانیوم دی اکساید

رنگدانه های TiO2 برای استفاده در پلاستیک، سریعترین بازار رو به رشد را تشکیل می دهند. به ویژه با توجه به تقاضای قوی صنعت بسته بندی، مصرف رنگدانه های دی اکسید تیتانیوم در حال افزایش است.

این محصول در انواع مختلف محصولات مراقبت شخصی، از جمله لوازم آرایشی رنگی مانند سایه چشم، پودرهای فشرده و در کرم های ضد آفتاب استفاده می شود.

این نوع پیگمنت می تواند اشکال مختلفی ایجاد کند که ویژگی های متفاوتی دارد. برخی از اشکال را می توان به نانومواد تبدیل کرد.

معرفی نانو

TiO2 میکرونیزه به نام نانو نیز نامیده می شود و در اوایل دهه ۱۹۹۰ معرفی شد . فناوری نانو و میکرونیزاسیون هر دو به تمرکز در ایجاد اندازه ذرات بسیار کوچک از یک ماده اشاره می کنند.

نانو معمولا به ذرات کوچکتر از ۱۰۰ نانومتر اشاره دارد. یک نانومتر یک میلیارد متر مکعب است. TiO2 در اندازه های کوچک و در غلظت های پایین، کاملا شفاف به نظر می رسد و اجازه می دهد تا کرم های ضد آفتاب موثر به نظر برسند.

میزان تولید دی اکسید تیتانیوم 

در حال حاضر سالانه ۱،۵ میلیون تن دی اکسید تیتانیوم در اتحادیه اروپا تولید می شود. در سال ۲۰۰۹، ۴/۶۸ میلیون تن دی اکسید تیتانیوم در سراسر جهان تولید شد، البته این مقدار در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ یعنی قبل از بحران مالی، بیشتر از این هم بود. 

تسهیلات عالی دی اکسید تیتانیوم به دلیل شکل و اندازه های مختلف آن است. ساختارهای کریستال آنها بسته به ترتیب اتمهای TiO2، تغییرات روتیل و آناتاز بین آنها ممکن است متفاوت باشد.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .