انواع دستگاه کره گیر و کاربرد آن

نحوه کارکرد دستگاه ارده گیری

دستگاه کره گیر و ارده گیری یک دستگاه چند کاره و از ماشین آلات صنایع غذایی است که برای تهیه ارده، تولید کره­ بادام زمینی، تولید شیر سویا و شیر بادام به کار می­رود و پرکاربرد ترین نوع آن دستگاه کره بادام زمینی است. امکان مخلوط کردن محصولات تولید شده با کاکائو، شیره انگور، و موادی از این نوع با دستگاه ارده گیری وجود دارد که بنابراین می­توانید در صنایع غذایی محصولات متنوعی با طعم های گوناگون تهیه کنید. 
از آنجا که در پروسه تولید محصول هیچگونه لرد و کنجاله حاصل نمی­شود، این کار تولیدی و سوددهی بالایی دارد و حتی می‌توانید به کسب درآمد در منزل با دستگاه کره گیر و ارده گیر فکر کنید. مصرف کنندگان این محصولات هم به علت چربی کم و مواد پروتئینی زیاد، طیف وسیعی از مشتریان در رده های سنی مختلف را دربرمی­گیرد. فروش این محصولات به فروشگاه ها، رستوران ها، مدارس و باشگاه های بدنسازی امکان پذیر است.
بعضی از فروشگاه‌ها و تولیدی‌ها از دستگاه کره گیر پسته نیز استفاده می‌کنند که کره پسته مورد نیاز برای قنادی‌ها را تولید می‌کنند.

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه کره گیر

دستگاه کره گیر صنعتی از نوع ایستاده بوده و در حجم زیاد قادر به تهیه کره می­باشد.

دستگاه کره بادام زمینی

دستگاه کره بادام زمینی که برای تولید انواع کره از دانه‌های روغنی کاربرد دارد، یکی از پرفروش ترین دستگاه‌های کره گیر است و برای راه اندازی یک کسب و کار خانگی نیز انتخاب خوبی است. شما می‌توانید با خرید یک دستگاه کره بادام زمینی با قیمت 6,500,000 یک کسب و کار پر سود را راه اندازی کنید.
کره گردو، کره بادام، کره پسته، کرم کنجد و ... از مهم ترین محصولات تولیدی دستگاه کره بادام زمینی است.


همین حالا برای مشاوره تخصصی رایگان درباره دستگاه‌ کره گیر و ارده گیر با کارشناسان ویترین نت تماس بگیرید.

دستگاه کره بادام زمینی که برای تولید انواع کره از دانه‌های روغنی کاربرد دارد، یکی از پرفروش ترین دستگاه‌های کره گیر است و برای راه اندازی یک کسب و کار خانگی نیز انتخاب خوبی است.

دستگاه کره گیر صنعتی

دستگاه کره گیر صنعتی از نوع ایستاده بوده و در حجم زیاد قادر به تهیه کره می­باشد. چون دور موتور در این نوع دستگاه زیاد است امکان تهیه کره هم از ماست و هم از خامه وجود دارد. طرز کار دستگاه کره گیر صنعتی مشابه دستگاه خانگی بوده ولی ظرفیت بالاتری دارد. به طور مثال در یک دستگاه کره گیر صنعتی با ظرفیت 400 لیتر، 340 لیتر ماست، 40 لیتر آب خنک و 20 لیتر یخ خرد شده بریزید، پس از آنکه دستگاه حدود یک ساعت کار کرد، کره تهیه شده و آماده تخلیه می­گردد. این دستگاه ها در ظرفیت های 200 و 400 لیتری وجود دارند.

نحوه کارکرد دستگاه کره گیر

دستگاه کره گیر به ماشین تولید دوغ یا کره می­گویند. این دستگاه از طریق سیستم همزن، که با نیروی گریز از مرکز کار می­کند، چربی­های موجود و مخلوط در ماست را از آن جدا می­کند. قسمت چربی که همان کره است در بالای ظرف انباشته شده و باقیمانده که مایع دوغ است در ظرف زیری جمع می­گردد. با توجه به اینکه دستگاه های کره در ظرفیت های مختلف تولید می شوند، به همین دلیل موارد مصرف دستگاه کره گیر گسترده است و در مصارف خانگی، مصارف صنعتی با ظرفیت تولید زیاد و کارگاه های تولید محصولات لبنی با حجم متوسط، مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه کره گیر خانگی

دستگاه های کره گیر خانگی، با ظرفیت های 4 تا 20 لیتر تولید می شوند. جنس مخزن این نوع کره گیر آلومینیومی بوده و از روش پرسی و یکپارچه برای تولید کره استفاده می­کند. موارد استفاده از این نوع دستگاه در منازل مسکونی و خانه های روستایی است که به صورت طبیعی، ارگانیک و بهداشتی کره و دوغ را تولید می­کنند. کار با این دستگاه که برقی و رومیزی می­باشد، بسیار ساده بوده و نیاز به آموزش خاصی ندارد.
ابتدا بسته به ظرفیت دستگاه، میزان مشخصی ماست پرچرب در آن بریزید. پس از آن در دستگاهی با ظرفیت 10 لیتر، به نسبت 8 لیتر ماست، یک لیتر آب خنک و 600 گرم یخ خرد شده، بریزید. درب دستگاه را کاملا خوب ببندید که در حین کار نشتی ندهد. سپس دستگاه را روشن نمایید، پس از مدت زمان لازم ، که حدود 40 دقیقه می­باشد، چربی و مایع از هم جدامی­شود. چربی جداشده در بالا، کره و مایع پایینی دوغ است. کره را بلافاصله در یخچال قرار دهید.
هر بار که بخواهید دستگاه را تمیز کنید ابتدا دستگاه را روشن کرده و سپس داخل آن را مقداری آب گرم ریخته و در آن را می­­بندید و اجازه می­دهید دستگاه کار کند. پس از مدت زمانی حدود 5 دقیقه که دستگاه شستشو داده شد ، آب آن را خالی کنید. سادگی کار با دستگاه و تولید کره طبیعی و ارگانیک باعث شده که بسیاری از مصرف کنندگان خانگی از این دستگاه برای مصارف خانگی و یک کسب و کار کوچک از آن استفاده نمایند.

دستگاه های کره گیر خانگی، دارای ظرفیت های 4 تا 20 لیتر میباشند.

از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر
    02191015263
    تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

    کد تایید را وارد کنید .