نحوه کار دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی

کارکرد دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی

دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی از پرکاربردترین ماشین آلات صنایع غذایی است که در صنایع گلابگیری و عرقگیری گیاهان، کاربرد دارد. گیاهانی که به عنوان درمان، دارو و یا نوشیدنی کاربرد دارند، به عنوان مواد اولیه این صنعت قلمداد می شوند.
تقطیر عرقیجات، فرآیندی است که می تواند برای جدا کردن مایع یا عرق خالص از مخلوط مایعات و گیاهان استفاده شود. تقطیر معمولا برای جدا کردن مایعات خالص از مایعات مخلوط کاربرد دارد. در این فرآیند، مایع از اجزا یا مواد مخلوط با استفاده از نقطه جوش انتخابی جداسازی می شود. این کار زمانی انجام می‌شود که مایعات دارای نقاط جوش مختلف باشند.

در دستگاه های تقطیر صنعتی به طور معمول از ستون های بزرگ و عمودی استوانه ای شناخته شده به عنوان برج تقطیر یا ستون تقطیر با قطرها و ارتفاع های مختلف استفاده می شود. این برج ها در فواصل مختلف دارای خروجی هستند که مایع های مختلف تبخیر یافته براساس نقاط جوش مختلف و یا دامنه جوش مختلف و با درجات خلوص متفاوت، پس از سرد شدن از آنها خارج می شوند. به همین دلیل می توان عرقیاتی با درجه خلوص متفاوت از عصاره و عطر گرفته تا عرق مخصوص شربت و غیره را از هم جدا کرد. پس از این مرحله مایعات تولید شده باید به خطوط تولید مرحله بسته بندی هدایت شوند.
 

بیشتر بخوانید: لیست قیمت دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی

دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی چگونه کار می کند؟-دستگاه گلابگیری-دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی برای جدا کردن عرق خالص از مخلوط مایعات و گیاهان استفاده می شود.

 

انواع دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی

 دستگاه های تقطیر به صورت های حرارت دهی مستقیم مشعلی و حرارت دهی غیر مستقیم، در انواع زیر وجود دارند:  

  • دستگاه تقطیر برقی
  • دستگاه تقطیر گازی 

  این دستگاه ها در صنایع غذایی براساس نوع کاربرد به موارد زیر تقسیم بندی می شود:
- دستگاه تقطیر خانگی
- دستگاه های عرق گیری
- دستگاه های عرق گیر خانگی
- دستگاه های گلاب گیری
- دستگاه تقطیر صنعتی
نمونه های دستگاه های فوق و برج های تقطیر در انواع ظرفیت ها و حجم های گوناگون و ابعاد مختلف وجود دارند. همانند 
دستگاه تقطیر صنعتی، دستگاه تقطیر گازی خانگی و نیز دستگاه تقطیر برقی خانگی نیز بسیار پرطرفدار هستند که با قیمت های مختلف در بازار قابل دسترسی می باشند.

 

دستگاه عرق گیری دستگاه گلاب گیری دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی چگونه کار می کند؟، قیمت دستگاه عرق گیری در ویترین نت

 

اشتغال در صنعت گلاب گیری یا عرق گیری چگونه است؟

خوشبختانه درکشور ما در حال حاضر حدود ده هزار گونه گیاهان دارویی و درمانی شناسایی ‌شده است. با گسترش کاربرد دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی در صنایع تولیدی و ورود افراد مختلف در این صنعت، هم به صورت اشتغال خانگی و هم اشتغال کارخانه ای، تولید این محصولات می تواند گسترش یافته و ضمن ایجاد فرصت های شغلی متفاوت، در پیشبرد صادرات این محصولات نیز تاثیر بسیاری خواهد داشت. از این رو داشتن اطلاعات کافی در حوزه راه اندازی خط تولید عرقیات گیاهی بسیار مهم است.

گیاهان متنوع و بسیاری در کشور وجود دارد که در صنعت تقطیر و گلابگیری به کار گرفته می شوند. آن جمله می توان به این گونه ها اشاره کرد: کاسنی، رازیانه، یونجه، شاتره، گل محمدی، بهارنارنج، بیدمشک، نعنا، انواع برگ به لیمو، گردو و غیره. این گیاهان در صنایع عرق گیری، گلابگیری و نوشیدنی استفاده فراوانی دارند و بین مصرف کنندگان از محبوبیت زیادی برخوردارند.

 

اشتغال در صنعت گلاب گیری یا عرق گیری چگونه است؟-دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی چیست؟

 

قیمت دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی 

قیمت دستگاه های تقطیر عرقیات گیاهی دارای رنج وسیعی است که از مصارف خانگی تا استفاده در کارخانجات بزرگ، متفاوت است. در اشتغال خانگی از انواع دستگاه های تقطیر خانگی از جنس استنلس می توان استفاده نمود که دارای قیمت بسیار مناسب و اقتصادی می باشد..
انواع متنوع دستگاه تقطیر برقی و گازی درظرفیت های مختلف 15، 25، 45، 65، 155 لیتر و بیشتر قابل ارائه می باشند. که برحسب ظرفیت و نوع استفاده دارای قیمت های مختلف می باشند.

ویترن نت، تامین کنندگان و تولید کنندگان مختلف ماشین آلات صنایع غذایی را گرداوری می کند تا بستری را فراهم می کند که بتوانید در آن به مقایسه  قیمت انواع دستگاه تقطیر از جمله قیمت دستگاه تقطیر برقی و قیمت دستگاه تقطیر خانگی و قیمت دستگاه تقطیر صنعتی و...  بپردازید. با توجه به قیمت های مختلف دستگاه ها، جهت اطلاع از اطلاعات فنی مورد نیاز خود و خرید دستگاه تقطیر به سایت ویترن نت مراجعه کنید.

از ۱ رای
شما قبلا رای داده اید
ثـبت نظر

    جهت تایید شماره موبایل خود، کد چهار رقمی ارسال شده را در زیر وارد کنید.

    ارسال مجدد اصلاح شماره موبایل