فیلتر و دسته بندی‌ها
قیمت (تومان)

برند
فقط تخفیف دار ها
فقط کالاهای موجود
مطالب مرتبط در بلاگ ویترین‌نت
راه اندازی کارگاه خانگی پردرآمد با دستگاه عرق گیری خانگیراه اندازی کارگاه خانگی پردرآمد با دستگاه عرق گیری خانگی

دستگاه عرق گیری یا تقطیر خانگی یکی از دستگاه‌هایی است که می‌تواند برای هر خانه ای مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی ایرانی‌ها به...

ادامه مطلب  
راه اندازی خط تولید عرقیات گیاهی (اینفوگرافی)راه اندازی خط تولید عرقیات گیاهی (اینفوگرافی)

دستگاه تقطير صنعتی یا دستگاه عرق گیری دستگاهی است مناسب برای گرفتن عرقيجات گياهی، گلاب‎گيری و آب مقطر و ... که در خانه‎ها،...

ادامه مطلب  
نحوه کار دستگاه تقطیر صنعتینحوه کار دستگاه تقطیر صنعتی

دستگاه تقطیر صنعتی یا عرق گیری، در ابعاد کارخانه ای و خانگی کاربرد دارد. گیاهانی که به عنوان درمان، دارو و یا نوشیدنی کاربرد...

ادامه مطلب  
مهم‌ترین نکات پیش از خرید دستگاه گلاب گیریمهم‌ترین نکات پیش از خرید دستگاه گلاب گیری

دستگاه عرق گیری، گلاب گیری یا تقطیر برای گرفتن عصاره گیاهان مختلف در صنایع غذایی کاربرد دارد. 

ادامه مطلب  
معرفی و بررسی انواع دستگاه عرق گیری و تقطیرمعرفی و بررسی انواع دستگاه عرق گیری و تقطیر

دستگاه عرق گیری یا دستگاه تقطیر برای گرفتن عرق و عصاره از انواع گیاهان و گل ها مورد استفاده قرار می گیرد. 

ادامه مطلب  
اسانس کشمش چیست و چه کاربردی دارد؟اسانس کشمش چیست و چه کاربردی دارد؟

اسانس کشمش یکی از اسانس‌هایی است که خواص و ارزش دارویی بالایی دارد. برای آشنایی با روش‌های تولید و کاربری اسانس کشمش این مقاله را...

ادامه مطلب  
پرسش های متداول

به اندازه یک سماور باید آب داخل دستگاه جریان داشته باشد، به نسبت 1/2 (نصف به نصف) داخل مخزن بالایی آب یا یخ؛ و داخل مخزن پایینی گیاه مورد نظر را ریخته و پس از پایان عملیات تقطیر، عصاره مورد نظر از دستگاه عرق گیری خارج می‌شود.

عصاره هر نوع گیاه یا محصولی را می‌توان با دستگاه تقطیر گرفت.

انواع دستگاه عرق گیری گازی در ظرفیت‌های 10-19-27-35-45-55-65 و 120 لیتری موجود است.
مدل‌های برقی از ظرفیت 20 تا 100 لیتری موجود است.

بعضی از مدل‌های دستگاه عرق گیری به ازای هر 10 کیلوگرم محصول ورودی، 700 سی‌سی عصاره یا عرق به ما می‌دهد.
دستگاه عرق گیری چفت دار بین 0.5 تا 4 لیتر در ساعت به ما محصول خروجی می‌دهد. (به نوع محصول و ظرفیت دستگاه بستگی دارد)

دستگاه عرق گیر دوجداره یا عرق سرد کن، لوله بلند است که داخل لوله کندانسور مخروطی شکلی وجود دارد که باعث می‌شود هنگام فرایند عرق گیری مخروط داخل لوله بچرخد و عرق سرد تولید ‌شود. در واقع از قسمت خروجی دستگاه عرق گیری، آب سرد وارد لوله دستگاه شده و لوله را خنک می‌کند. در دستگاه عرق گیری دوجداره به دلیل اینکه لوله بلند است، املاح داخل آن جمع می‌شود و با چرخش کندانسور، این املاح وارد عرق یا محصول خروجی نمی‌شود و در نتیجه، عرق تولید شده کیفیت بالاتر و رنگ شفاف تری دارد.
دستگاه عرق گیر تک جداره لوله کوتاه است که همین باعث می‌شود خروجی دستگاه عرق گرم باشد.

دستگاه عرق گیری در دو نوع برقی و گازی موجود است. مدل گازی برای حرارت دیدن باید به طور مستقیم روی شعله قرار بگیرد.

زمان انجام عرق گیری از 1 ساعت تا 1.5 ساعت متغیر است و به محصولی که قرار است عصاره آن تولید شود بستگی دارد.

دستگاه عرق گیری (دستگاه تقطیر)

دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی

دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی، گلاب گیری یا عرق گیری یکی از ماشین آلات آماده سازی محصول جذاب است. ایرانی ها با طب سنتی و گیاهی رابطه بسیاری خوبی دارند و یکی از داروهای همیشه تجویز شده در طب سنتی، عرق و عصاره گیاهان مختلف است. از عرق نعنا و بهار نارنج و خارشتر تا دیگر گیاهان، همگی جزء دمنوش‌های محبوب خانواده های ایرانی هستند و هر کدام برای بیماری و مشکلی خاص، داروی بهبودی به شمار می‌روند.
دستگاه عرق گیری یا تقطیر، برای راحت کردن فرایند تولید عصاره گیاهان و تهیه نوشیدنی‌هاو عرقیات ساخته شده است. این دستگاه ها در اندازه های مختلف در بازار موجود بوده و برای استفاده های خانگی و صنعتی قابل استفاده هستند.

انواع دستگاه عرق گیری

دستگاه عرق گیری دوجداره

دستگاه عرق گیری دوجداره یا دستگاه عرق گیری عرق سرد کن دار نوعی از دستگاه تقطیر است که لوله بلند است و داخل لوله کندانسور مخروطی شکلی وجود دارد که در حین عملیات عرق گیری می‌چرخد و عرق و عصاره سرد تولید می‌شود.

دستگاه عرق گیری تک جداره

این دستگاه تقطیر از نوع لوله کوتاه است و به دلیل اینکه کندانسوری ندارد،  محصول خروجی و عرق تولید شده؛ گرم است.

نحوه کارکرد دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی

دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی جهت گلاب گیری و عرق گیری گیاهانی کاربرد دارد که دارای خواص و مزایای دارویی و درمانی هستند. گیاهانی مثل بهارنارنج ،به لیمو ،شربت توت فرنگی ، برگ گردو و دیگر گیاهان. بدین صورت است که بخار حاصل از جوش آمدن گیاه را سرد کرده و آن را تبدیل به عرق خالص می کند. مراحل انجام کار توسط دستگاه عرق گیری به صورت زیر است:
دستگاه عرق گیری دارای دو مخزن است که در مخزن بالایی آب و یخ، و در مخزن پایینی گیاهی را که میخواهید عرق و عصاره آن را بگیرید؛ می‌ریزید. نسبت آب و یخ و گیاه مورد نظر 1/2 است، یعنی برای مثال اگر دستگاه عرق گیری شما 10 لیتری است، باید 5 لیتر آب و یخ در محفظه بالایی و 5 لیتر(کیلوگرم) گیاه در محفظه پایینی بریزید.

پس از آماده کردن گیاه اولیه، دستگاه تقطیر عرقیات گیاهی را روشن کنید تا با وارد کردن گرما موجب بخار شدن آب و گیاه موجود در آن شود.

دستگاه عرق گیری دارای دو مخزن است که در مخزن بالایی آب و یخ، و در مخزن پایینی گیاهی را که میخواهید عرق و عصاره آن را بگیرید؛ می‌ریزید. نسبت آب و یخ و گیاه مورد نظر 1/2 است، یعنی برای مثال اگر دستگاه عرق گیری شما 10 لیتری است، باید 5 لیتر آب و یخ در محفظه بالایی و 5 لیتر(کیلوگرم) گیاه در محفظه پایینی بریزید.

در هنگام وارد شدن گرما آب به همراه گیاه موجود و عرق آن بخار می شوند و وارد محفظه دیگر دستگاه عرق گیری می شوند. در این محفظه بر اساس سیستم های موجود، عرق گیاه از بخار آب جدا شده و به صورت قطره های کوچک در داخل محفظه مخصوص جمع می شود.

دستگاه گلاب گیری

دستگاه گلاب گیری نام دیگر دستگاه عرق گیری است که برای گرفتن عرق و عصاره گل محمدی از آن استفاده می‌شود. در واقع دستگاه عرق گیری یک دستگاه همه جانبه برای تولید انواع عرقیات گیاهی است که مهم‌ترین کاربرد آن برای تولید گلاب است.
به دلیل اینکه گلاب از گذشته کاربرد زیادی در آشپزی به خصوص شیرینی پزی دارد، در بسیاری از نقاط ایران که قابلیت کشت گل محمدی وجود دارد، با خرید یک دستگاه گلاب گیری یا عرق گیری، به تولید عرقیات گیاهی یا گلاب می‌پردازند.
شهر کاشان بیشترین میزان گلاب را در کشور تولید می‌کند و خرید دستگاه گلاب گیری در این شهر بسیار رواج دارد.

در دسته بندی دستگاه های تقطیر عرقیات گیاهی میتوانید به بررسی جزئیات این نوع از دستگاه های صنایع غذایی بپردازید و ماشین آلات آن ها را با هم مقایسه کرده و به خرید آنلاین دستگاه عرق گیری بپردازید.

تصحیح شماره ارسال مجدد رمز

کد تایید را وارد کنید .

مشاوره رایگان